Mali savjeti za motoriste

Koji moto antifriz koristite?
ante.JPG
 
  • Like
Reactions: ODST
Zašto mora biti "moto" antifriz? Koristio sam motul motocool na prvoj zamjeni koju sam ja radio tamo cca 2019, sad u proljeće stavio G12.. čak ako išta rekao bi da mi se rijeđe pali ventilator.. Alu motori u autima danas funkcioniraju s tom tekućinom, ne vidim po čem su motori motocikala posebni..
 
Zašto mora biti "moto" antifriz? Koristio sam motul motocool na prvoj zamjeni koju sam ja radio tamo cca 2019, sad u proljeće stavio G12.. čak ako išta rekao bi da mi se rijeđe pali ventilator.. Alu motori u autima danas funkcioniraju s tom tekućinom, ne vidim po čem su motori motocikala posebni..
Valjda veća temperatura, ja nisan minja antifriz od kad san kupija motor i ventilator se zaista rijetko pali.
 
Dal zna netko ako u Rijeci i okolici ima neka zeljezarija gdje bi mogao naci vide a da nije obicni navoj 🙄 treba mi 1.25
Nazovi Imbus u ZG, pa pitaj.

Imbus trgovina d.o.o.
Drage Stipca 4, Zagreb
[email protected]
01/3879-351
 
  • Like
Reactions: ODST
Ne znam di pitat, pa pokušaj ovdi...

prijatelj položio lani A2 za skuter (bez mjenjača).... lipo san mu govorija, ne to, ajde na mjenjač, al đaba...
i naravno sad bi želio malo "preći" na motor.

jel se DCT mjenjač "konta" kao automatski mjenjač, tj. da li sa dozvolom A2 za skutere može vozit recimo Hondu NC700 sa DCTom 35 kW.
 
Ne znam di pitat, pa pokušaj ovdi...

prijatelj položio lani A2 za skuter (bez mjenjača).... lipo san mu govorija, ne to, ajde na mjenjač, al đaba...
i naravno sad bi želio malo "preći" na motor.

jel se DCT mjenjač "konta" kao automatski mjenjač, tj. da li sa dozvolom A2 za skutere može vozit recimo Hondu NC700 sa DCTom 35 kW.
Mislim da to vrijedi samo kod auta
 
  • Like
Reactions: Xj6_2013
iz pravilnika:
Vozaču koji se obučavao i položio ispit na vozilu sa automatski mjenjačem u dozvoli će biti napomena , oznaka koja omogućuje vožnju vozila samo sa automatskim mjenjačem. Nepostojanje oznake podrazumijeva uklanjanje bilo kakvih ograničenja. Dakle, ako položite ispit na vozilu sa automatskim mjenjačem, vaša vozačka dozvola vam NE vrijedi za vozila sa ručnim mjenjačem. Time ste se već u startu ograničili na tip vozila koji smijete vozite, a i uskratili ste se za stjecanje vještine upravljanja vozilom sa ručnim mjenjačem.
 
Ako je DCT sluzbeno klasificiran kao automatski mjenjac, ne vidim razloga zasto ga ne bi smio voziti.
 
Evo meni prijatelj vozi skuter i nikad neće voziti motor,to ga ne privlači,skuter vozi samo zato jer mu je lakše ga parkirati u gradu. Morao je položiti za motor s brzinama jer tada nije bilo samo za skuter, da je bilo sigurno bi išao za to i bilo bi mu puno lakše jer nikad u životu nije vozio motor a morao je na njemu polagati.
 
Evo meni prijatelj vozi skuter i nikad neće voziti motor,to ga ne privlači,skuter vozi samo zato jer mu je lakše ga parkirati u gradu. Morao je položiti za motor s brzinama jer tada nije bilo samo za skuter, da je bilo sigurno bi išao za to i bilo bi mu puno lakše jer nikad u životu nije vozio motor a morao je na njemu polagati.
Moze i biciklu vozit i jos bi mu ostalo para
 
  • Haha
Reactions: DuroDu
Moze i biciklu vozit i jos bi mu ostalo para
Da je Rijeka ravan grad,možda,ali popeti se uz Pehlin i nije baš tako lako.
Ja ne vidim u čemu je problem da ima tu mogućnost kad već ne možeš kao vani sa B kategorijom voziti do 125ccm