Mali savjeti za motoriste

Ja bi to odma "napao" sa wd40, pogotovo ako sunce to nije vremenom upeklo za vizir, al kazu i da nivea ili slicna krema to moze uklonit. Sa WD40 nebi (mozda iz neznanja) ostavio papiratu maramicu natopljenu sa WD40 preko smole dulje vrijeme ako se smola zapekla na suncu pa je tvrda (na viziru), ali sa kremom za ruke se nebi toga bojao i ostavio bi kremu preko smole i dulje vrijeme, ona sigurno ne moze ostetit vizir. Pa ako krema i ne skine, nema stete sigurno.

Ukratko, probao bi WDom odma obrisat, ako ne ide, krema mozda omeksa smolu da se ukloni veci dio, WD poslije toga, pranje sa charlijem ili nesto slicno da se odmasti od WD-a i kreme.


Al pratim, mozda postoje puno bolja rjesenja
mali update


Ocistia sam sa wd i onim "alkoholnim" maramicama ,koliko je moglo...jos su neke tockice ostale.
taman sam skinia veliki vizir i stavia originalni...racunam lito je,malo ce bit bolje.
Vracam veliki vizir nazad,ovaj originalni mi puse u kacigu i kovitla mi glavu...ovaj veliki mi malo smeta pri brzoj voznji...nemam dobar pregled ceste.
Moram kupit onaj mini vizir,kojim cu nadogradit originalni.
Jebi ga kad sam krakat...
 
mali update


Ocistia sam sa wd i onim "alkoholnim" maramicama ,koliko je moglo...jos su neke tockice ostale.
taman sam skinia veliki vizir i stavia originalni...racunam lito je,malo ce bit bolje.
Vracam veliki vizir nazad,ovaj originalni mi puse u kacigu i kovitla mi glavu...ovaj veliki mi malo smeta pri brzoj voznji...nemam dobar pregled ceste.
Moram kupit onaj mini vizir,kojim cu nadogradit originalni.
Jebi ga kad sam krakat...


Ja sam kupio originalni poviseni za Z900 cak i prije motora, meni vjetar baca max do visine ramena, nista u kacigu. 192cm visok, ljudi se zale na taj vizir da im puse u donju polovicu kacige i radi buku, valjda su nizi od mene.
 
Original doli,puig gori.
 

Attachments

  • Screenshot_20220612-122421_Gallery.jpg
    Screenshot_20220612-122421_Gallery.jpg
    1.4 MB · Views: 0
  • Screenshot_20220612-122437_Gallery.jpg
    Screenshot_20220612-122437_Gallery.jpg
    1.5 MB · Views: 0
Draga braćo koferaši,

Za ravnih 25 kn preventivno promjenite čepove na ploči nosača kofera, vjerojatno (poput mene) niste ni svjesni koliko klapa dok ne stavite nove i skužite koliko je ljepši "osjećaj" motora (y)

Neka jedino klapanje i na vašim motorima budu samo ventili i ležajevi radilice(y)
 

Attachments

  • edited_edited_20220613_100909.jpg
    edited_edited_20220613_100909.jpg
    694.8 KB · Views: 0
Draga braćo koferaši,

Za ravnih 25 kn preventivno promjenite čepove na ploči nosača kofera, vjerojatno (poput mene) niste ni svjesni koliko klapa dok ne stavite nove i skužite koliko je ljepši "osjećaj" motora (y)

Neka jedino klapanje i na vašim motorima budu samo ventili i ležajevi radilice(y)
Di si kupio ?
Meni fale dve pa sam kemijao
 
Draga braćo koferaši,

Za ravnih 25 kn preventivno promjenite čepove na ploči nosača kofera, vjerojatno (poput mene) niste ni svjesni koliko klapa dok ne stavite nove i skužite koliko je ljepši "osjećaj" motora (y)

Neka jedino klapanje i na vašim motorima budu samo ventili i ležajevi radilice(y)
ovo minjam skoro na dnevnoj bazi..kad god skidam kufer, ovi ostanu na njemu i naravno otpadnu ko zna di..zadnji osta u Bimbe, kad sam minja gumu, al Bogu hvala, ima sam rezervni..sad opet moram u nabavu
 
Di si kupio ?
Meni fale dve pa sam kemijao
Kappa zastupnik za ST - Pribudić&Borčić, ne znam dali su svi ti čepovi isti ali probaj guglat po kataloškom broju vidljivom na slici sigurno ih ima po ebayu (y)
 
  • Like
Reactions: Feis123
Ja san kupija SW motech street rack nosač kofera i na mistu izgleda da nema lufta ali u vožnji klapa,čepovi su puno bolje napravljeni nego kod Kappe i nema šanse da ispadnu.Ono o čemu razmišljan je staviti još malo gume da ga ukruti,to san ima na Hornetu i bilo je strava,cca 5 mm gume zalipiš na postojeće i kofer pri montaži malo triba stisnit da uvati i nema mrdanja
 
  • Like
Reactions: yamadado
(y) - na prijašnjem motoru (nisan zna da se čepovi mogu mijenjat) izriza podlogu za kufer iz podloge za yogu (ostatak sam, naravno iskoristio za vježbanje yoge svaki dan :mrgreen:)
 

Attachments

  • download.jpeg
    download.jpeg
    4.4 KB · Views: 0
ovo minjam skoro na dnevnoj bazi..kad god skidam kufer, ovi ostanu na njemu i naravno otpadnu ko zna di..zadnji osta u Bimbe, kad sam minja gumu, al Bogu hvala, ima sam rezervni..sad opet moram u nabavu
Ja sam to riješio teflonskim čepovima koje sam zalijepio umjesto gumenih čepova.
Na vrh teflona sam stavio gumice koje sam isto zalijepio i to je to.
 
  • Like
Reactions: LALA3
Ja sam napravio pobočnik/ drzac/ ploče nosaca kufera...i ne klapa ništa,al nije ni klapalo...na kufer sad mogu natovariti koliko treba...
 
Dal zna netko ako u Rijeci i okolici ima neka zeljezarija gdje bi mogao naci vide a da nije obicni navoj 🙄 treba mi 1.25
 
Trebaju mi 4 vide m10 navoj 1.25 i duzina 30, na ebayu 100kn 🙄

@El Mravac vidjet cu 👍

@Grom90 ma promijenio bi na prednjim kljestima, iza je obicni navoj, a naprijed ovaj fini 1.25
 
  • Like
Reactions: Grom90