Malo Cipra

2W

Active member
Savršeno vrime i dan-dva praznoga hoda moglo je rezultirati samo onome šta smo več neko vrime ja i moj kolega sa broda priželjkivali – iznajmiti motore i ćirniti u unutrašnjost otoka . Kolega , kapetan broda također je zaljubljenik u motore , a dilimo i strast prema brdu i makadamu koje on obilazi na svome XT-u 660 , a ja san to isto radija na neuništivome KLE-u 500 dok nisan uzeja TDM-a.
Prvotni plan je bija uzeti Transalpa i DR-a 650 , i makniti se sa uzarenoga asfalta i betona Larnake , grada u kojemu je skoro pa nemoguce sresti pravoga Ciprota . Prevladavaju britanci te doseljenici iz bivšeg istocnog bloka,  bilo oni siromasni koji su dosli traziti kruha, bilo oni bezobrazno bogati koji imaju imanja u okolici Larnake .
Sve sta smo planirali razvodnilo se prolaskom kroz vrata ureda di smo uzimali motore . DR je bija u najmu , a za Transalpa traže jebenih 800 ojra kesha pologa i minimum 3 dana najma .  Ogledali smo se po dučanu , a iz kantuna su nas otuzno gledali Kymco Venox te par skutera . JBG sta ces sad , uzmi sta ima (Venox i PGO 150 ccm) i idemo „bilo di“ .

Strojevi  :D :D :



(Powered by frubar.net)


To „bilo di“ je imalo naglasak na Vavatsiniu , selo u planinama popularno medju ovdasnjim bikerima , a na koje nam je ukazao nas agent na Cipru koji i sam vozi motore . Tek posli smo zakljucili da je za popularnost Vavatsinie medju bikerima zasluzna ipak cesta koja vodi do samoga sela.
U uredu smo bacili letimican pogled na kartu , i odlucili se pouzdati u moje fotografsko pamcenje za koje nisam siguran da ga imam . Livanje goriva ...  „punih“ 7 ltr. I dimi .







(Powered by frubar.net)


Put nas je vodija kroz Kalo Chorio , Agia Annu , Pyrga-u i nakon nekih 20-30 km znakovlje se više nije poklapalo sa kartom u mome mozgu .... jebenti fotografsko pamcenje , a i table na grčkome (smart phone i aplikacije smo zanemarili za taj dan). Hebe nas se , imamo dan isprid sebe , pune motore i idemo lagano „bez pameti“ . Međutim taj „krivi smjer“ je donija nesto dobro . Od cilog mnoštva manastira na Cipru odlucili smo slijediti znak koji nas je upučivao prema manastiru Stavrovouni . Odmah nakon skretanja cesta nas je vodila serpentinama prema manastiru koji se smistija na vrh brda cca. 700m nadmorske visine . Par fotki na vrhu  i ćakula sa turistom iz Slovenije  bilo je dovoljno .











(Powered by frubar.net)

Idemo dalje nazad u smjeru planina koje su se jasno vidile sa Stavrovunija .  Odlučili smo malo skreniti do antena koje su nam privukle pozornost , ali mi je sve skupa djelovalo jezivo i neprirodno pa smo brzo kidnili dalje .





(Powered by frubar.net)

Vračamo se na križanje sa kojega smo došli te skrečemo livo i prolazimo kroz sela Komos i Delikipos . Krajolik se minja , sve postaje zelenije , ceste pustije te se prepuštamo idili bez puno građevina .









(Powered by frubar.net)


Nakon 15-ak km kroz brda ulazimo u mali gradić ... tabla kaže Lefkara . Nakon mnoštva bezličnih građevina , koja su u skupinama činila isto tako bezlična i sterilna naselja , napokon nalazimo na ono čemu smo se cilo vrime nadali . Prolazimo kroz kale među kamenim kučama u kojima vlada nekakava posebna atmosfera . Misto ima „ono nešto „ i odlučujemo se zaustaviti i malo pročakulati sa mještanima . Vrlo brzo saznajemo da se mještani od davnina  bave ručnom izradom nakita i ikona  od srebra , te čipkom . Primječujemo da skoro i nema kuče gdje se ne nude rukotvorine . Kupujemo par sitnica , poklončića za doma i naravno kava . Hladovina ispod vinove loze čini svoje i prepuštamo se  dojmovima .



















(Powered by frubar.net)

Nakon Lefkare ... motoristički med ... predivna zavojita planinska cesta . Uživam u krajoliku , prepuštan se cesti , PGO nije TuDuM hehehe ali ko ga hebe . Brzo stižemo do Vavatsinie , nekadašnjeg pastirskoga sela sa nekakvih 70-80 stanovnika . Slika , dvi i triba lagano nazad .

















(Powered by frubar.net)


Do Larnake smo se vračali manje-više istim putem i stigli taman u predvečerje . Za ogroman „trud“ smo se nagradili sa tradicionalnim Souvlakijem i po kil pive svakome . Nakon vožnje po vručini piva je učinila svoje i tilo je tražilo položaj „horizontala“ po hitnome postupku .

Izlet za  minus pet , ipak je falija motor hehehe .

P.S . Slike ne idu nego ovako , internet hebeno loš .
 
Bija uveljači i obiša otok s autom. za motor je još bilo hladno.
Ali proljeće i jesen je odlično za motor, meni se svidilo...
 
kapetan broda i ti se mozete bacit priko bande...da uzet kimha i skuter :LOL:

mirno more bajkeri :LOL:
 
infinity said:
kapetan broda i ti se mozete bacit priko bande...da uzet kimha i skuter :LOL:

Evo samo šta se nisan itnija  :prsti:

 
jbg.,lipse bi bilo sa TuDuMom,al izlet je izlet..bitno je iskoristit situaciju.. (y)
 
Cipar je fenomenalna destinacija, a ljudi su posebni, izrazito gostoljubivi i prijazni. Lijep đir i svaka čast, ali prave stvari su razasute svugdje po otoku a obzirom da otok nije pregolem i nema previše cesta, može se cijeli otok "pregaziti" u par dana. Osobno, ne znam gdje i što mi je na otoku bilo bolje, od klope, zabave, sadržaja i krajolika... Mogao bih danima pričati o Cipru ali nema smisla, uglavnom - velika preporuka s moje strane!

:)

E da, napomena... Nisam bio na turskoj strani za koju sam čuo da je čak ljepša, divlja ali i zapuštena, jer mi u putovnici kao mjesto rođenja piše Limassol (oh yeah!) pa nisam htio izazivati vraga...

Tko pogodi cilj - promašio je sve ostalo...
 
DiAbLeRo said:
Cipar je fenomenalna destinacija, a ljudi su posebni, izrazito gostoljubivi i prijazni. Lijep đir i svaka čast, ali prave stvari su razasute svugdje po otoku a obzirom da otok nije pregolem i nema previše cesta, može se cijeli otok "pregaziti" u par dana. Osobno, ne znam gdje i što mi je na otoku bilo bolje, od klope, zabave, sadržaja i krajolika... Mogao bih danima pričati o Cipru ali nema smisla, uglavnom - velika preporuka s moje strane!

:)

E da, napomena... Nisam bio na turskoj strani za koju sam čuo da je čak ljepša, divlja ali i zapuštena, jer mi u putovnici kao mjesto rođenja piše Limassol (oh yeah!) pa nisam htio izazivati vraga...

Tko pogodi cilj - promašio je sve ostalo...


LEMESOS.... Λεμεσός
Lipo lipo
 
DiAbLeRo said:
Cipar je fenomenalna destinacija, a ljudi su posebni, izrazito gostoljubivi i prijazni. Lijep đir i svaka čast, ali prave stvari su razasute svugdje po otoku a obzirom da otok nije pregolem i nema previše cesta, može se cijeli otok "pregaziti" u par dana. Osobno, ne znam gdje i što mi je na otoku bilo bolje, od klope, zabave, sadržaja i krajolika... Mogao bih danima pričati o Cipru ali nema smisla, uglavnom - velika preporuka s moje strane!

:)

E da, napomena... Nisam bio na turskoj strani za koju sam čuo da je čak ljepša, divlja ali i zapuštena, jer mi u putovnici kao mjesto rođenja piše Limassol (oh yeah!) pa nisam htio izazivati vraga...

Tko pogodi cilj - promašio je sve ostalo...

Slažem se , sve stoji šta si reka  (y) . Ima na  Cipru puno toga za obaći , a jedan  dan je jako malo za nekakav značajniji obilazak . Volija bi viditi i više , a ne samo ovaj mali dio oko Larnake i Agia Nape .
 
Ima interesantna ponuda za ljetovanje, bas sam malo gledao..
https://www.popustplus.hr/component/enmasse/deal/view/2175/ljeto_cipar_8_dana_avionom_doruak_ili_polupansion_u_hotelu_5_od_2765kn.html

Jel netko bio tamo? Dvoumim se..
 
imas Wizzair Beograd-Larnaca normalna linija, moze se pogodit termin za ful male novce. Beograd ti je relativno blizu. nadjes si smjestaj koji hoces. ja sam trebao krajem 5. mjeseca ici, ali mi nesto iskrnulo. ali kraj 9. mjeseca ili sl. godine mi ne gine Cipar.
 
dovla said:
Ima interesantna ponuda za ljetovanje, bas sam malo gledao..
https://www.popustplus.hr/component/enmasse/deal/view/2175/ljeto_cipar_8_dana_avionom_doruak_ili_polupansion_u_hotelu_5_od_2765kn.html

Jel netko bio tamo? Dvoumim se..
bio ja prije par god. let i Ljubljane... Stacionirani smo bili u Sjevernom Cipru (turski dio) blizu grada Kyrenija... hotel cetiri zvjezdice, pun pansion, bazen, tenis... bla, bla... cca 2800kn po osobi... sjev dio ti je jeftiniji... obisli smo cijeli sjev dio i malo juznog... more i nije nesto extra, ali nije ni prljavo... plaze kako koje mjesto od extra lijepih do bezveznih... ugl tko nije bio preporucio bi za vidjeti ali mi ne bi bio prvi pik na draftu...  :mrgreen: (y)
 
Kipar je preljepo ostrvce te pravi raj za bajkere a pogotovo u nekom periodu od marta do sredine maja, kada je klima jako ugodna vjetrovi slabiji i topliji, dok je ljeto pakao jer temperatura zna dostizati i do 50 celzijusa.Sve u svemu tokom cijele godine se moze voziti izuzev par dana kise te pjescane oluje.
Meni najjeftinija opcija za posjetiti Kipar je Turskih airlinesom iz Sarajeva za Istambul pa za Sjeverni Kipar tj.Ercan aerodrom.Oni koji misle ici za Kipar bas ovom rutom neka zaborave onda posjetu Grckom dijelu Kipra jer nedozvoljavaju prelazak granice iz razloga sto Turska Republika Sjeverni Kipar jos uvijek nije medjunarodno priznata kao drzava te Grcki Kirpani nedozvoiljavaju prelazak sa teritorije koji oni NE PRIZNAJU, dok u obrnutoj situaciji to vec nije slucaj sto znaci da sa Grckog dijela Kipra sasvim komotno mozete preci na turski ali da pri prelasku trazite od Turskog  granicara da vam izda STAMP vizu te da vam pecat ne stavljaju direktno u pasos vec na tu STEMP vizu jer u protivnom po povratku sa aerodroma u LArnaci vam nece dozvoliti da napustite drzavu.AH malo komplikovano ali kako god zemlja je prekrasna.Pored Aja Nape na Grckoj strani na Turskoj se nalazi jedan lokalitet koji se zove Karpaz cape te je predivan za voznju motorom, gdje pored divljih magaraca po cesti ce te naci i divlje pjescane plaze i kristalno cisto more koje su stale u vremenu.Kome treba neka dodatna info tu sam.Poz.





 
einstein said:
Di si izvukao tu temu, lijepo ju je opet pročitati  (y)

Ma kad sam vidio Cipar u naslovu teme,vilica mi zaigra ko da cu zaplakat...i blast from the past,mogao bi pricati danima...
https://www.youtube.com/watch?v=Yv13HqEnrrk