Malo edukacije!

Što se tiče udobnosti za X9 mogu reči da sam zadovoljan i svi koji su sli iza mena kažu da je udoban.Ponekad nas je i troje(žena i mali) malo je gužva,ali za otič na more 10-20 km može.Sa dobrim gumama se može i solidno prolaziti kroz krivine.Dosta puta sam u pratnji jačih motora,ali nikada me nisu čekali,u prevodu 100km/h je normalna putna brzina.što se tiče dijeloova bar u Splitu toga ima,a vjerujem i u drugim gradovima da je tako.Neznam na šta pucaš,ali ako ideš na udobnost ovo je dosta udoban motor za duže ture.
 
brum said:
Nakon malo gledanja, čitanja i uzbudljivog praćenja ostalo mi je samo da odem do dućana i probam barem sjediti na nekom od slijedećih modela:

- Aprillia Atlantic 250
- Kymco Xciting 250
- Malaguti Madison 250 (servisna podrška  :misli:?)
- Piaggio X8 250
- Piaggio X9 250

Cijenovno su prilično blizu, isto tako i po motorima i snazi, ali postoje razlike u veličini kotača i kočnicama, odnosno gabaritima i izgledu uživo.

Pucajte dalje...

Ima jos jedan i taj je najprodavaniji-mozda se trebas upitat zasto?
Beverly 250
 
Beverly je OK,po meni nije baš da je za putovanja neka jer stalno sjediš u istom položaju i nemožeš protegnuti noge a i mislim da je čovjeku od preko 190cm i možda malo mali.
A kad smo pričali o kvaliteti itd. dovoljno je pogledati na cestu i razmisliti zašto nekih skutera ima više a nekih manje.
 
A kad smo pričali o kvaliteti itd. dovoljno je pogledati na cestu i razmisliti zašto nekih skutera ima više a nekih manje.
Da...
Baotian je pravi dokaz za ovu tvrdnju
Ima ih više čak i od Beverlya :)

Btw. nemam niš protiv Piaggia
Nećeš pogriješit ako uzmeš nešto iz njihovog programa, ali zadnje vrijeme Kymco bogme ima jako konkurentne modele
Kao bivšeg vlasnika smeta me pljuvanje po njegovoj kvaliteti od nekih koji nemaju nikakve informacije o njegovoj kvaliteti, ali su ''čuli da to nevalja i da nema djelova''
 
Pa bilo je i stojadina do nedavno jako puno na cesti.....razlog što ih ima jako puno je cijena od 4000-5000kn a ne sve ostalo,takav se ni ne isplati popravljati jer jer popravak skuplji od cijelog motora.
Ja recimo još u ZG nisam vidio nijedan kymco exciting 250 a to sam razmišljao kupiti ali sam onda malo pogledao test na kojemu je pisalo da nije baš tako za upravljati kao recimo nexus,bio je posriji a i nije mi se svidio zadnji kraj,no razmišljao sam o njemu a kad pogledaš 3000kn daš više i ipak imaš nexus250 a kad uzmeš na 36mj ta se cifra poveća samo za par kuna.
 
panthera said:
Iznenadio bi se kako je nexus udoban!

Govorim ti to jer ga imam pa znam....brijem da je to jedini skuter sa dušom motora....imaš test u časopisu "MOTORI" .

Inaće kupi si motor za koji ti misliš da je najbolji i koji ti se sviđa,na koncu konca ti sjediš za volanom i ti ga budeš gledao svaki dan.
Po meni je najbolji izbor piaggio motori (Bev,Nexus,piaggio x8-x9) zato što je servisna mreža najača i najbolja u HR jer kad nekaj ode pa u 7mj moraš čekati do 9mj onda se možeš samo tješiti!

Inaće za tvoju visinu je OK X9,ima mi ga frend koji je koji cm viši od tebe i super je zadovoljan njime.

Nexus nije neudoban, ali je osjećajem neugodan ako si viši rastom... Ja sam cijelo vrijeme imao osjećaj da ću pasti naprijed preko upravljača... a Brum je još malo viši od mene.

Što čini dušu motora i zašto je Nexus jedini koji je ima, nemam pojma...

Piaggio pogonske agregate ima cijela sila marki, od samog Piaggia, Gilere do Aprilie, pa nekih modela Malagutija (SpiderMax 500, meni krasan, monumentalan i debelo preskup...)... stoga su u igri još mnogi drugi parametri.

P.S. I budi toliko dobar ili dobra, pa si barem elementarno ispuni profil, barem spol, otkud si i koliko godina imaš...
 
brum said:
2Sledge
- a kaj sad to znači, kaj ovaj niti jedan ne valja. Ako su mi 500-tke preskupe, a ove su nekakav kompromis cijene i snage, koji to kriterij ne zadovoljavaju  :misli:
- a jel to nekaj loše ako želim da mi se prometalo svidi svaki put kada hoću sjest na njega  :shock:
Daj mi to malo objasni ... :?

Ma svi valjaju, samo otpada brzina, sigurna nosivost i sigurno ubrzanje...

Ne kužim kaj si htio reći sa time "a jel to nekaj loše ako želim da mi se prometalo svidi svaki put kada hoću sjest na njega"... kaj sam ja nešto takvo negdje izjavio? Obzirom da svi mi želimo i trudimo se imati isto to...
 
Sledgehammer said:
Nexus nije neudoban, ali je osjećajem neugodan ako si viši rastom...

Što čini dušu motora i zašto je Nexus jedini koji je ima, nemam pojma...

Nexus je skuter za ljude visoke do nekih 180cm možda koji cm više jer sa 190 su ti koljena na volanu,to je istina.....

Neznam jesi li vozio kakav R motor ikad,ako jesi onda budeš znao odgovor,nije on kao R ali u odnosu na druge skutere je puno bliže makar to nije ni blizu ali ipak je najbliži tome,po zavojima pada super i ulazi u njih odlično,smetaju mu jednino one noge dvostruke ali to se skine i super je,petstotka ide zbilja,provjereno do grobnika i nazad,ništa lošije nejde nego pravi motor po toj cesti,zaista dobar izbor i vjeruj mi da je cijena opravdana svaku lipu činilo ti se to skupo ili ne ali ako su drugi neki po 30 onda nexus vrijedi tih par tis kn više radi same ciklistike koja je odlična a i izgleda koji je zbilja ispred svih.