Malo materijala za maštanje - Zanimljive destinacije

putnik said:
Baš sam neki dan malo proučio tu temu i uočio zanimljivu sliku na drugoj stranici u 19. postu gdje se nalazi slika - Club Croata u Punta Arenasu u Čile-u

Između Punta Arenas i Ushuaia je grad PORVENIR gdje je 50% ljudi
našeg porijekla, a trenutni gradonačelnik se preziva Mimica, isto naš
čovjek. Svratite svakako tamo! :wink: (y)
 
pinky said:
(y) (y) (y)  (y), kad budem veliki i ja bum tak, sam da do tada ne asfaltiraju to sve  :mrgreen:

moraš požuriti sa odrastanjem,dionica od Chite do Khabarovska(2165km) se radi punom parom(za ruske pojmove :mrgreen:)
 
AnteK said:
Između Punta Arenas i Ushuaia je grad PORVENIR gdje je 50% ljudi
našeg porijekla, a trenutni gradonačelnik se preziva Mimica, isto naš
čovjek. Svratite svakako tamo! :wink: (y)

Svakako  (y)

 
A što ovdje ima lijepih slika...

http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=480532&page=64
 
AnteK said:
A što ovdje ima lijepih slika...

http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=480532&page=64

Odlično  (y)

Za one koji ne prate redovito Colebatcha, jučer mu je ukralo motor, čovik je dva puta proša europu i aziju, i sad na samom kraju mu motor ukralo  :anger: nadan se da će ga ipak naći i uvatiti glupane (navodno su viđeni kako se vozaju okolo bez kacige) :pandur:

http://advrider.com/forums/showthread.php?t=602168&page=82
 
ivan_m said:
Odlično  (y)

Za one koji ne prate redovito Colebatcha, jučer mu je ukralo motor, čovik je dva puta proša europu i aziju, i sad na samom kraju mu motor ukralo  :anger: nadan se da će ga ipak naći i uvatiti glupane (navodno su viđeni kako se vozaju okolo bez kacige) :pandur:

http://advrider.com/forums/showthread.php?t=602168&page=82


Hvala bogu motor pronađen uz pomoč moto populacije,i litle help lokalne police station......čudim se da ovaj puta nisu imali umješane prste momci sa balkana, nego sjeverno afrikanci :wink:
 
pozdrav svima,

novi sam na forumu pa za sada čitam sve i svašta.... inače se spremam uzeti novog Versysa bas za ovakva (ili barem slična putovanja :) )
kako nisam bas pun iskustva (yamaha x-max 250) i nisam baš iašao na neke duže ture da li mi itko može preporučiti gdje otići na prvi malo duži put?

zahvaljujem i sve vas pozdravljam
 
ivomoto said:
pozdrav svima,

novi sam na forumu pa za sada čitam sve i svašta.... inače se spremam uzeti novog Versysa bas za ovakva (ili barem slična putovanja :) )
kako nisam bas pun iskustva (yamaha x-max 250) i nisam baš iašao na neke duže ture da li mi itko može preporučiti gdje otići na prvi malo duži put?

zahvaljujem i sve vas pozdravljam

Ne znam što podrazumijevaš pod duži put, ali recimo, 7 dana po Alpama je
dosta dobro za stjecanje iskustva jer objedinjuje dosta toga - zavoje, uzbrdo,
nizbrdo, vjerojatnost kiše ili čak i snijega, smiksaš svega blizu kuće! (y)
 
a da li mogu pogledati ikakav putopis sa Alpa ovdje na forumu... ako itko zna molim za link ili objašnjenje


tnx
 
ivomoto said:
a da li mogu pogledati ikakav putopis sa Alpa ovdje na forumu... ako itko zna molim za link ili objašnjenje


tnx


Pa imaš ih more ovdje u putovanjima......samo listaj (y)
 
Pozdrav!
Pošto planiram put motorom oko Uskršnjih blagdana (krenuo bih cca 22.04.2011. i vratio bih se cca 30.04 - znači osam, devet dana - tada su mi praznici jer radim u školi i u planu je veći dio Italije ili krug po zemljama u okruženju ili neka druga dobra ideja), tražim istomišljenike/ce jer svi moji friendovi ili nemogu ili nisu sigurni, a htio bih izbjeći ići sam, ako se bude moglo.Inače, ove prve dvije verzije puta su već razrađene po danima i tempo nije ubitačan (cca 350 km dnevno), gotovo bez autoputa, pa ako je netko zainteresiran neka mi se javi, pa ćemo se lako dogovoriti sve ostalo (npr. mjesto polaska...)
Unaprijed zahvaljujem,
                                                                                                                        Igor iz Rijeke
                                                                                                                        091 50 97 167
                                                                                                                        [email protected] 
 
U to vrime nemoj ic u Alpe nego doli prema umbriji i abruzzIma, na gran sasso. :wink: alternativno na korziku... Dosta alpskih prijevoza se otvara tek u peti misec
 
Za mene osobno daleko najbolji putopis (obavezno poslušati audio snimke dok uživaš u prekrasnim slikama...)
http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=480532
 
Možda nije mjesto, ali sam na internet uplodao prekrasan dokumentarac o putovanju koje je trajalo preko 5 godina a uključivalo je čak 75 država. Zato mislim da bi vas moglo zanimati. Uživajte.

Sjaak the World Documentary pt.1
 
Frane_ST: video nije dustupan. Daj link gdje ima za skinuti ovaj video
 
jesi brz,na 60-oj strani sam tek.......... (y)

kad alera ugleda one "oklope" na 650-tki??  :misli: to je do proljeća gotovo.  :mrgreen:

Altai region, najjače fotke, a oko 30 strana tehnike - e da vide ovi naši forum majstori "čija mama crnu vunu prede"

"What is a pity is that manufacturers don't correct known faults earlier. Why did it take KTM 4 years to change the fuel pump? Why did Honda never put good regulators on the AT after almost 2 decades of production? Why has BMW not sorted out fuel pump controller issues on the 1200 after 8 years?? That is frustrating for new owners of these bikes. But established long standing owners know all of this stuff anyway and know to carry spares of them."

pratim  dalje...
__________________