Malossi 209 cilindar-zavrsna obrada

malaguti

Guest
za pocetak evo nekoliko smajlica  :shock: :x :zid: :no: :boks: :punk: :shakefist: :budo: :povraca:

evo ne samo da se bavim slaganjem skutera nego sad radim i obrade cilindra,jer velika firma kao malossi sje*** stvar :mrgreen:

prvo morao sam cilindar brusiti da bi vodilica lanca usla,pa onda sam morao brusiti i cilindar da bi "sjeo u blok"
a cijena malossi klipa i cilindra je 2400kn :palacdolje:

zvao sam bmw  m5 da mi da savjet oko ovog sta neide vodilica u cilindar,a kad sam pobrusio cilindar za vodilicu onda sam vidio da treba jos rub cilindra brusit,sta kazes prijatelju?

evo vam slike...

i568419_4.JPG
i568418_1.JPG
i568417_2.JPG

i568416_3.JPG
i568415_5.JPG
 
eto ga na, dobiješ tvornički sređenu stvar, ai to uspiješ zbrusiti..kad si već krenuo, pobrusi i glavu pa da odmah dobiješ 250ccm  :mrgreen:


p.s. đabe ti to brušenje, kad eš biti sporiji od mene.. :jesus:

p.s.p.s. ali pohvala na (uzaludnom) trudu
 
dannyghost said:
eto ga na, dobiješ tvornički sređenu stvar, ai to uspiješ zbrusiti..kad si već krenuo, pobrusi i glavu pa da odmah dobiješ 250ccm  :mrgreen:


p.s. đabe ti to brušenje, kad eš biti sporiji od mene.. :jesus:

p.s.p.s. ali pohvala na (uzaludnom) trudu
cekam te ja za rejs,aj necemo u off :wink:
 
stvarno loše obrada kod malossia, šta nema polini209??
 
mv_agusta said:
stvarno loše obrada kod malossia, šta nema polini209??
valjda se vise ne proizvodi polini,ali mislim da se moze jos naci po ducanima,ja sam uzeo malossi jer sam ga dobio po jako dobroj cijeni...
 
a čuj ni novi 2fast4race kit 70 ccm za 2t nije odma plug&play nego se mora obradit i to ne izvana nego iznutra
 
malossiju se nebi smjelo ovo dogoditi,ali eto rijesio sam bez nekog kompliciranja sta,kako,kuda.........
stvar je rjesena i idemo dalje (y)
 
malaguti said:
malossiju se nebi smjelo ovo dogoditi,ali eto rijesio sam bez nekog kompliciranja sta,kako,kuda.........
stvar je rjesena i idemo dalje (y)
uspija si se snać,isto to nije baš  :? možeš sve sjebat "nestručnim rukovanjem  :mrgreen:  :? )
...da se to meni dogodilo vjerojatno bi diga na noge cilu Italiju... :mrgreen:  :wink:
 
ja ne kompliciram oko nicega 8)

a sta ovo nije bas? jel nevalja? mogu bacit cilindar? :mrgreen:


ovo sta sam ja brusio nema sanse da utjece na rad motora,to su totalno nevazne stvari za rad motora :wink:
 
konačno istina...nevažne stvari za rad motora... (y)

u svakom slučaju ovako će majstorirati cijelu mašinu izvana i iznutra...to je pravi način... (y) (y)
 
dannyghost said:
konačno istina...nevažne stvari za rad motora... (y)

u svakom slučaju ovako će majstorirati cijelu mašinu izvana i iznutra...to je pravi način... (y) (y)
tako je :wink:
 
dobro napravljen posao prijatelju...Ajde cilindar je al....pa brze ide...i brze prlja turpiju..doduse... :mrgreen:
 
malaguti said:
ja ne kompliciram oko nicega 8)

a sta ovo nije bas? jel nevalja? mogu bacit cilindar? :mrgreen:


ovo sta sam ja brusio nema sanse da utjece na rad motora,to su totalno nevazne stvari za rad motora :wink:
ma ne da nevalja posa koji si naprvija nego je zajeban posa koji si radija... :wink:  :mrgreen:  (y)
 
bmw m 5 said:
dobro napravljen posao prijatelju...Ajde cilindar je al....pa brze ide...i brze prlja turpiju..doduse... :mrgreen:
 (y)  tako je, alu cilindar je pa se lako brusi,e da je giza :mrgreen:
 
malaguti said:
 (y)  tako je, alu cilindar je pa se lako brusi,e da je giza :mrgreen:
ajde jos tu bregastu nabavi....pa da cujemo utiske.....Sta ces sa karburatorom ? Imas neki dinojet kit ? Ili ostaje serijala... :misli:
 
pazi da ne napraviš totalni zajeb kao MR J i na cvaju 180 ugradi stojadinov karburator. :gace: :gace: :gace: :gace: :gace: :gace: :gace: :gace: :gace: :gace: :gace: :gace: :gace: :gace: :gace: :gace: :gace: :gace: :gace: :gace: :gace: :gace: :gace: :gace: :bonk: :bonk: :bonk: :bonk: :bonk: :bonk: :bonk: :bonk: :bonk: :bonk: :bonk: :bonk: :bonk: :bonk: :bonk: :bonk: :bonk: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
 
bmw m 5 said:
ajde jos tu bregastu nabavi....pa da cujemo utiske.....Sta ces sa karburatorom ? Imas neki dinojet kit ? Ili ostaje serijala... :misli:
karburator ce ici onaj od vxr stari model i jos bi mozda malossi cdi...sad mi se mota po glavi da bi odgodio slaganje i poslao glavu na obradu pa nabio malossi ventile ali ventili kostaju 100e,obrada glave kosta isto dosta a onda treba i karb 34 a on od malossija kosta 2400kn :? ali karb bi sa dao stavit od nekog motora,sta kazes?
 
malaguti said:
karburator ce ici onaj od vxr stari model i jos bi mozda malossi cdi...sad mi se mota po glavi da bi odgodio slaganje i poslao glavu na obradu pa nabio malossi ventile ali ventili kostaju 100e,obrada glave kosta isto dosta a onda treba i karb 34 a on od malossija kosta 2400kn :? ali karb bi sa dao stavit od nekog motora,sta kazes?
puno bi trošija...dobro za semaforašenje,ali ne i za put... :wink:
 
baldeks said:
puno bi trošija...dobro za semaforašenje,ali ne i za put... :wink:
e zbog toga nece nista biti od toga,jer se vozim jako puno a rezervar je samo 8l,ma bit ce ovo sta sam zamislio sasvim dovoljno  :wink:

kit,bregasta,opruge ventila,variomat,kvacilo,karb walbro,cdi,usis poliran i auspuh....