Malossi 209 cilindar-zavrsna obrada

malaguti said:
karburator ce ici onaj od vxr stari model i jos bi mozda malossi cdi...sad mi se mota po glavi da bi odgodio slaganje i poslao glavu na obradu pa nabio malossi ventile ali ventili kostaju 100e,obrada glave kosta isto dosta a onda treba i karb 34 a on od malossija kosta 2400kn :? ali karb bi sa dao stavit od nekog motora,sta kazes?
dao bi se staviti...ali mora biti od jednocilindrasa..jer ove druge je malo tesko prilagoditi..(za sajlu gasa...dovod goriva....cok..)...
 
bmw m 5 said:
dao bi se staviti...ali mora biti od jednocilindrasa..jer ove druge je malo tesko prilagoditi..(za sajlu gasa...dovod goriva....cok..)...
e recimo od starog xt-a,ali mislim da cu ipak napraviti ovo sta sam planirao i to je to jer bi mi potrosnja bila velika tako da bi bilo problema na duzim voznjama :wink:
 
malaguti said:
e recimo od starog xt-a,ali mislim da cu ipak napraviti ovo sta sam planirao i to je to jer bi mi potrosnja bila velika tako da bi bilo problema na duzim voznjama :wink:
xt ima dupli karb...ydls sistem.. :( Ma probaj sa vecom diznom....Vise goriva mu nece skoditi... 8)
 
bmw m 5 said:
xt ima dupli karb...ydls sistem.. :( Ma probaj sa vecom diznom....Vise goriva mu nece skoditi... 8)
yamaha xt dupli karb,nisam znao,ma ici ce karb walbro(stari model karburatora koji se ugradivao na stare vxr-e ,ovi novi karburatori su katastrofa) i sira dizna i to je to (y)
 
malaguti said:
yamaha xt dupli karb,nisam znao,ma ici ce karb walbro(stari model karburatora koji se ugradivao na stare vxr-e ,ovi novi karburatori su katastrofa) i sira dizna i to je to (y)
eto....sad znas jos jednu vise.... :mrgreen: Salim se.... :D
 
bmw m 5 said:
eto....sad znas jos jednu vise.... :mrgreen: Salim se.... :D
neka,neka znanja nikad dosta :wink: kad saljes gumice :mrgreen: a sto se tice bregaste nju i opruge sam nasao,sad samo cekam ostatak novca pa da mi jedan decko posalje...
 
malaguti said:
neka,neka znanja nikad dosta :wink: kad saljes gumice :mrgreen: a sto se tice bregaste nju i opruge sam nasao,sad samo cekam ostatak novca pa da mi jedan decko posalje...
gledati cu to sutra poslati...Ili da dam "biker 4 life"....on je u petak kod mene....Mozda ide za vikend prema Rijeci ?
 
bmw m 5 said:
gledati cu to sutra poslati...Ili da dam "biker 4 life"....on je u petak kod mene....Mozda ide za vikend prema Rijeci ?
kako tebi vise odgovara,mozda bolje postom jer neznam dal cu biti slobodan da se nadem sa bikerom, ako saljes postom onda nije hitno,kad imas vremena posalji (y)
 
malaguti said:
valjda se vise ne proizvodi polini,ali mislim da se moze jos naci po ducanima,ja sam uzeo malossi jer sam ga dobio po jako dobroj cijeni...
polini 210 ima kupit u Sloveniji 2450 kn
 
bmw m 5 said:
dao bi se staviti...ali mora biti od jednocilindrasa..jer ove druge je malo tesko prilagoditi..(za sajlu gasa...dovod goriva....cok..)...

aj karb imaju starije honde i par vrsta suzuki-a(suzuki gsxr 750 ima 4 mikunija 34)uglavnom  serija gsx od 1985-1987 god ima te karburatore, i nije bas lako nac taj karb jer se nije nesto pretjerano ugrađivo u tadašnje motore, vise je bio rezerviran za trke i prerade...

Taj flahšiber karb je prava stvar, i svaki stariji mehanicar ce potvrditi da su to bili karbovi koji su najvise davali, bas zbog svoje leptiraste klapne..


 
ako te još zanima (čisto sumnjam) prodaje ga jedan momak

http://forum.svijetskutera.com/index.php?topic=35102.0
 
i da zaboravio sam pokazati o ove sitnice,to je totalno nevazno,ali se mora pobrusiti,nisu cak mogli ni takve stvari rijesit tako da nije ni cudno za ovo drugo sta sam morao brusiti....
 
da nebi ispalo da malossi ne valja a da je polino cudo od kvalitete evo slika mog polini variomata,ispio sam ga naci u garazi,variomat je za minarelli 2t,a sad je na runneru polini i jos je kao nov a na firefoxu top performance i isto je u odlicnom stanju,ali evo ovaj polini variomat se raspao...
 
cini mi se da je tu polini kriv najmanje.. vec da su klizaci bili i gnjurcu pa se vario potrosio..
 
kad sam skinuo variomat jer skuter nije vise vozio klizaci su bilo kao novi,probat cu ih naci...