Malossi 269 leader??

pripasao je momak mašinu s derbia 250 (quasar)  na vxr instalacije

citiram:
            "sto se tiče brikanja žice na instalacijama od vxr-a imaju 3 žute žice od namotaja, zelena od pick upa i smedja od ulja a na ovoj makini su 3 crvene od namotaja i jedna smedja od pick upa,a od ulja ide sastrane dole di je filter tako da treba samo ištekat žicu od ulja i spojit je direkt i ovaj džek od masine prikopčat na džek od instalacija i žice se sve poklapaju i motor pali vozi tako da nema nikakvih prepravaka sto se tiče ove masine od derbija."

 
josko said:
pripasao je momak mašinu s derbia 250 (quasar)  na vxr instalacije

citiram:
             "sto se tiče brikanja žice na instalacijama od vxr-a imaju 3 žute žice od namotaja, zelena od pick upa i smedja od ulja a na ovoj makini su 3 crvene od namotaja i jedna smedja od pick upa,a od ulja ide sastrane dole di je filter tako da treba samo ištekat žicu od ulja i spojit je direkt i ovaj džek od masine prikopčat na džek od instalacija i žice se sve poklapaju i motor pali vozi tako da nema nikakvih prepravaka sto se tiče ove masine od derbija."

Da to sve stoji, ali oni su par odgovora ranije govorili o prebacivanju struje(stator) sa jednog na drugog što je neizvedivo zbog potpuno drugačije konstrukcije koju je Bmw m5 pojasnio.
 
SRAD said:
Da to sve stoji, ali oni su par odgovora ranije govorili o prebacivanju struje(stator) sa jednog na drugog što je neizvedivo zbog potpuno drugačije konstrukcije koju je Bmw m5 pojasnio.
upravo tako kolega....ljudi olako dijele neprovjerene informacije....Ugl...komplet masina se da pripasat...te uz elektroniku od quasara...i njegov regler....to moze funkcionirati... :)
 
bmw m 5 said:
ne pase struja od leadera na quasar....quasar ima sasvim drugacije.....slicno kao master 500....i paljenje...i sistem anlasera... :wink:
Malo si se zaletio nema quasar niš poveznica sa master mašinom.
Inače quasar mašina je u svemu identična leder mašini osim u dužini hoda klipa. Sve što paše na VXR ide i na beverli/x9 i ostale koji su u klasi 200/250 ccm mašina. Isto tako i 300 nema poveznica sa master mašinom več sa 250/200 quasar/leder mašinama.
Master mašine su projekt za sebe zato kod njih ima problema sa mješanjem ulja i benge.
 
bmw m 5 said:
upravo tako kolega....ljudi olako dijele neprovjerene informacije....Ugl...komplet masina se da pripasat...te uz elektroniku od quasara...i njegov regler....to moze funkcionirati... :)

regler i napajanje na quasaru 250 je od vxr-a i ne mješaj jabuke i kruške.

kako znam lijepo jer sam morao mijenjati regler i kupio sam od vxr-a a ne od mastera . masterov regler je oko 900kn i ima dva izvoda jedan su za naomtaje dakle sa tri konektora gdje su žice iste boje te drugi od tri konektora sa različitim bojama.
 
mrcina said:
Malo si se zaletio nema quasar niš poveznica sa master mašinom.
Inače quasar mašina je u svemu identična leder mašini osim u dužini hoda klipa. Sve što paše na VXR ide i na beverli/x9 i ostale koji su u klasi 200/250 ccm mašina. Isto tako i 300 nema poveznica sa master mašinom več sa 250/200 quasar/leder mašinama.
Master mašine su projekt za sebe zato kod njih ima problema sa mješanjem ulja i benge.
ajde malo si prolistaj literaturu.....quasar: drugaciji desni deklo...drugaciji sistem pogona pumpe vode...drugacije paljenje(namotaji su pricvrsceni u deklu)...paljenje je kompletno u ulju(leader ima klasicno "suho paljenje kao 50 ccm)...sistem anlasera POTPUNO drugaciji nego leader...(isti sistem paljenja ima master..isti sitem anlasera ima master).....Od leadera na quasar 250 ne pase aposolutno nista....o cemu ovdje pricamo....jedino imaju isti promjer klipa (72 mm)...Ajde promisli malo prije nego napises....ili ti imas leader 250 na svom skuteru..neku posebnu verziju... :misli:
 
mrcina said:
regler i napajanje na quasaru 250 je od vxr-a i ne mješaj jabuke i kruške.

kako znam lijepo jer sam morao mijenjati regler i kupio sam od vxr-a a ne od mastera . masterov regler je oko 900kn i ima dva izvoda jedan su za naomtaje dakle sa tri konektora gdje su žice iste boje te drugi od tri konektora sa različitim bojama.
napajanje...NIJE od leadera.....leader ima "sun hybrid" paljenje...a quasar ima "lang fang-kokusan denki" paljenje....Regleri su druga prica....Ne pricaj ako nisi siguran u ono sto tvrdis.... :?
 
mogao bi....samo bi trebalo nabaviti konverziju za dovod/visak goriva....uglavnom sve bi ostalo od injectiona(pumpa goriva...elektronika...itd....)....znam da postoje konverzije za 50 ccm pure jet/karburator.....uglavnom sve ostaje..osim nekih dodataka za dovod i povrat goriva...slicno bi trebalo biti i za taj quasar 300 i.e.  :wink:
 
cek malo??
na koju foru 269ccm na leader bez radilice druge??

jel pise tuning kit za leader 125/200 i da se dobi glava i bregasta, ali za radilicu nista
a i 209 ima tanku stijenku cilindra sta ulazi u bloka tak da neznam kak sad 269??
 
bmw m 5 said:
mogao bi....samo bi trebalo nabaviti konverziju za dovod/visak goriva....uglavnom sve bi ostalo od injectiona(pumpa goriva...elektronika...itd....)....znam da postoje konverzije za 50 ccm pure jet/karburator.....uglavnom sve ostaje..osim nekih dodataka za dovod i povrat goriva...slicno bi trebalo biti i za taj quasar 300 i.e.  :wink:

a kak za mastera 500? :D

kupim keihina 41 od ktm-a i gore s njim
 
Jandro said:
a kak za mastera 500? :D

kupim keihina 41 od ktm-a i gore s njim
slicna stvar...mora ostati kompletna elektronika....jer preko senzora u glavi motora....on dobija iskru...koja je bitna u tvom slucaju...Sto se ubrizgavanja tice...pumpa mora ostati...jer i ona radi preko senzora okretaja motora...Treba rijesiti dovod goriva...i visak/povrat....Dalo bi se nesto iskemijati.... :wink:
 
napravili su oni i 270cc za quasara,sa kompresijom 12.5:1,samo je kit dosta skup 400 eura kilp i i cilindar,a sa malossi V4 glavom oko 800 eura :palacdolje:

inače moj skuter iz snova imao bi malossi termo grupu i pollinijev prijenos :D
 
discovery said:
napravili su oni i 270cc za quasara,sa kompresijom 12.5:1,samo je kit dosta skup 400 eura kilp i i cilindar,a sa malossi V4 glavom oko 800 eura :palacdolje:

inače moj skuter iz snova imao bi malossi termo grupu i pollinijev prijenos :D
cuj skupo je sve,moj kit za leader malossi 209 kosta 350e,sve je to jako skupo,ja kad zbrojim svoje dijelove zavrti mi se :mrgreen:
 
Evo ja sam jos za svoj uzeo malossi v2 glavu i struju i bas me zanima kak ce sad ic, sa ovim dijelovima za sad me bas i nije impresioniralo a ima valjda sve osim radilice(polini 209, malossi bregasta + opruge, multivar + 11.5 rolice, delta,torqe, polini sekundar, phf 34) motor po cajgerima ide 140 i ne ide na zadnji bez cimanja. Bas me zanima kaj ce bit sa glavom i strujom, al u svakom slucaju ne vrijedi sve to tolikih para.
 
ohoho uzeo si malossi glavu,daj nabaci slike i kazes uzeo si malossi cdi? nadam se da si uzeo zeleni jer zeleni je sa kodom...
 
ogrosic said:
Evo ja sam jos za svoj uzeo malossi v2 glavu i struju i bas me zanima kak ce sad ic, sa ovim dijelovima za sad me bas i nije impresioniralo a ima valjda sve osim radilice(polini 209, malossi bregasta + opruge, multivar + 11.5 rolice, delta,torqe, polini sekundar, phf 34) motor po cajgerima ide 140 i ne ide na zadnji bez cimanja. Bas me zanima kaj ce bit sa glavom i strujom, al u svakom slucaju ne vrijedi sve to tolikih para.
slabo je to slozeno....izgleda...nemozes ipak ocekivati da ce skuter letjeti...krajnja ce mu se povecati..dobiti ce na snazi...ali sve u nekim granicama...mozda si ocekivao vise od toga svega..s obzirom na cijenu dijelova...ali to nazalost nikad nije tako.... :?
 
Jandro said:
cek malo??
na koju foru 269ccm na leader bez radilice druge??

jel pise tuning kit za leader 125/200 i da se dobi glava i bregasta, ali za radilicu nista
a i 209 ima tanku stijenku cilindra sta ulazi u bloka tak da neznam kak sad 269??

nitko nije dao odgovor na ovo?
kak tolka kubikaža i za leadera? bar tak pise
a fizicki nemoguce bez radilice druge