malossi ili polini kit?

Nike said:
Super, kad već mjenjaš. MHR Team radilica je 4500 kuna. Mislim da je u Hrvatskoj ima samo Perkušić

Ima ju i Bač cija Đilera stoji u garaži i trune, a motor je brzi od svakog u PH ;)
 
Evo i Team su rece klasa, i oko toga treba voditi velike brige (bez fusarenja, full sintetika, cesto mijenjanje klipa i krika u odnosu na druge, redovitno zagrijavanje i to bas nije za gradsku voznju, jer je skupo ko sam vrag )

Moj savjet je Malossi MHR Replica ( alu 2 karike )
 
PEDROSA said:
Garantiram vlastitim životom...R.H.Q. radilicu ima frend na Teamu II

Nek vam Sven rece na ceme je Shokre sa SS-a odvozio cijelu sezone na Evolution kitu ;)
 
mislim da ipak nije za tebe neki race kit
kao sto su ti decki rekli
stavi: mhr replicu kit, auspuh tipa TP Nardo, Polini 4 race il slicno za mid race kit, frgu 19mm dell'orto, variomat malossi multivar, kvacilo imas, radilica TP (dosta je jeftina a bude ti dobra za taj kit i naravno lezajeve i semeringe druge stavis), malossi red sponge (odma preradis airbox), uzmes si lamele karbonske
a mozda nebi bilo lose da si uzmes i struju drugu
6-7kkn ti bude dosta da to sve slozis kako spada i skuter bi trebao dobro ici  :wink:
 
bad_dac said:
mislim da ipak nije za tebe neki race kit
kao sto su ti decki rekli
stavi: mhr replicu kit, auspuh tipa TP Nardo, Polini 4 race il slicno za mid race kit, frgu 19mm dell'orto, variomat malossi multivar, kvacilo imas, radilica TP (dosta je jeftina a bude ti dobra za taj kit i naravno lezajeve i semeringe druge stavis), malossi red sponge (odma preradis airbox), uzmes si lamele karbonske
a mozda nebi bilo lose da si uzmes i struju drugu
6-7kkn ti bude dosta da to sve slozis kako spada i skuter bi trebao dobro ici  :wink:

e da. to sam i ja danas reko da cu napravit. MHR replica termo grupa, polini for race auspuh, dellorto 19, neki variomat npr. ovaj kojeg si sad reko, radilici cu vidit jos koju bi uzeo, lamele su vec gore,ali sa kitom ionako dobijem nove, elektroniku isto mislim uzet pa nek se vrti.
nego.... kazes red sponge, a kako bi bilo gljivu nabit gore? il bi previse zraka potezo? i kako mislis preradit airbox?

sad mi frend govori za TP kitove. kao neki TP+ (giza, jedna karika) i TP R (aluminij, jedna karika). kaze da se vise isplati uzet nego replicu jer su tu po cjeni, a dosta su jaci
 
Ceki said:
Ima ju i Bač cija Đilera stoji u garaži i trune, a motor je brzi od svakog u PH ;)
Jedino ako je nije kupio negdje vani. Ja sam samo jednu bio prodao.
Prava MHR Team 2004 radilica ima mogućnost ugradnje igličastog, bolcena i posebnog klipa sa promjerom 13mm... (tvornički ima 12)
 
Ceki said:
Ima ju i Bač cija Đilera stoji u garaži i trune, a motor je brzi od svakog u PH ;)
Brži kao brži na konačnu ili najbrži na ubrzanju?
Najbrži je onaj ko je prvak Hrvatske...
 
mulac said:
e da. to sam i ja danas reko da cu napravit. MHR replica termo grupa, polini for race auspuh, dellorto 19, neki variomat npr. ovaj kojeg si sad reko, radilici cu vidit jos koju bi uzeo, lamele su vec gore,ali sa kitom ionako dobijem nove, elektroniku isto mislim uzet pa nek se vrti.
nego.... kazes red sponge, a kako bi bilo gljivu nabit gore? il bi previse zraka potezo? i kako mislis preradit airbox?

sad mi frend govori za TP kitove. kao neki TP+ (giza, jedna karika) i TP R (aluminij, jedna karika). kaze da se vise isplati uzet nego replicu jer su tu po cjeni, a dosta su jaci

dobis uputstva kako se preradi airbox (tamo blizu one lulice di ulazi zrak, izbusis jednu rupu)
mozes staviti gljivu al ti to nebi preporucio za cestovnu uporabu (lako ti prasina il voda uđe i znas sto slijedi poslije....)
od tp-a imas due+ (gus, 1 karika, jaci je od replice)
i tpr (alu kit, isto jedna karika, jaci je od due+ i bolje se hladi jer je od aluminija)
 
Setup za tebe bi bio
top performances duo plus modular head GUS jedna karika ako zacvika budes stavio specijale..
Top performances nardo ispuh
fergazer dellorto 19 mm
puno dizni od reda velicine 72 pa do 88  sirine navoja 5 mm
malossi lamele
prirubnica nova malossi ili polini moze i top jer je serijska na minarelliju jako mala
prerada sserijskog airboxa i stavit nutra red sponge(malossi spuzva)
Top performance radilica pune polutke
semerinzi i lezajevi skf c4
iglicasti lezaj za minarelli motor od mhra(malossi) jer onaj koji se dobi uz topovu radilicu je los
variomat malossi mulitvar
pomicna polutka malossi
remen malossi
rolice za nastelati to sve oko 3.5 do 4.6 grama nabaviti
primar ili sekundar produljenje od iznosa do max 15 posto
moja preporuka oko 12%
 
J.U.R.C.A said:
Setup za tebe bi bio
top performances duo plus modular head GUS jedna karika ako zacvika budes stavio specijale..
Top performances nardo ispuh
fergazer dellorto 19 mm
puno dizni od reda velicine 72 pa do 88  sirine navoja 5 mm
malossi lamele
prirubnica nova malossi ili polini moze i top jer je serijska na minarelliju jako mala
prerada sserijskog airboxa i stavit nutra red sponge(malossi spuzva)
Top performance radilica pune polutke
semerinzi i lezajevi skf c4
iglicasti lezaj za minarelli motor od mhra(malossi) jer onaj koji se dobi uz topovu radilicu je los
variomat malossi mulitvar
pomicna polutka malossi
remen malossi
rolice za nastelati to sve oko 3.5 do 4.6 grama nabaviti
primar ili sekundar produljenje od iznosa do max 15 posto
moja preporuka oko 12%

ovo je bilo iscrpno. puno hvala
 
@ mulac - ovo što ti je Jurča preporučio bi ti bila najbolja kombinacija uloženo -dobiveno...osobno sam dvaput slagao ovo na dva različita skutera i mogu ti reći da će te to služiti puno kilometara ako je naravno uštelano i složeno kako se spada...

...sa Race kitevima treba puno opreza,tu se moraju blokovi prerađivati i komponente koje treba ugraditi sa njima su puno skuplje od recimo konfiguracije za midrace skuter a to je ono što bi tebi odgovaralo...jer to je samo plug and play i samo se poštela karburator...na tvojem mjestu nebih stavljao gljivu...istina skut je nešto živahniji na gasu ali ako voliš kit i svoj skuter samo preradi airbox prema uputama od malossia za dellorto 19 mm fergazer i to je to...a i uostalom gljiva ti odlično privlači policiju  :wink:

Top Performance Due+(kit) - 1500-1600 kuna
Top Performance Nardo(auspuh) - 1600 kuna
Top Performance radilica sa plavim polutkama - 700 kn
Dellorto 19 mm (fergazer) - oko 700 kn
Malossi Multivar(variomat) - 500-600 kn
Malossi Delta(kvačilo) - 500 - 600 kn
+ rolice,remen i ostale sitnice oko 300 kn

I imaš skuter koji ako ne kupiš duži prijenos okreće 115 kmh na sat i ima ubrzanje bolje od Gilera SP 180 ili Gilera Vxr 200...sa dužim prijenosom ide i do 130 kmh...

p.s. i obavezno složi elektroničku blokadu na skut  :wink:
 
Ivor said:
@ mulac - ovo što ti je Jurča preporučio bi ti bila najbolja kombinacija uloženo -dobiveno...osobno sam dvaput slagao ovo na dva različita skutera i mogu ti reći da će te to služiti puno kilometara ako je naravno uštelano i složeno kako se spada...

...sa Race kitevima treba puno opreza,tu se moraju blokovi prerađivati i komponente koje treba ugraditi sa njima su puno skuplje od recimo konfiguracije za midrace skuter a to je ono što bi tebi odgovaralo...jer to je samo plug and play i samo se poštela karburator...na tvojem mjestu nebih stavljao gljivu...istina skut je nešto živahniji na gasu ali ako voliš kit i svoj skuter samo preradi airbox prema uputama od malossia za dellorto 19 mm fergazer i to je to...a i uostalom gljiva ti odlično privlači policiju  :wink:

Top Performance Due+(kit) - 1500-1600 kuna
Top Performance Nardo(auspuh) - 1600 kuna
Top Performance radilica sa plavim polutkama - 700 kn
Dellorto 19 mm (fergazer) - oko 700 kn
Malossi Multivar(variomat) - 500-600 kn
Malossi Delta(kvačilo) - 500 - 600 kn
+ rolice,remen i ostale sitnice oko 300 kn

I imaš skuter koji ako ne kupiš duži prijenos okreće 115 kmh na sat i ima ubrzanje bolje od Gilera SP 180 ili Gilera Vxr 200...sa dužim prijenosom ide i do 130 kmh...

p.s. i obavezno složi elektroničku blokadu na skut  :wink:

e super. hvala svima na prijedlozima. puno ste mi pomogli!!!!  :skuter:
 
.:.MHR.:.Brnić.:. said:
uzmi si Polini For Race spuh mislim da nardo nema kvalitetu

Ima kvalitetu i to odličnu samo ga puno ljudi nezna zaštiti od vibracija pa im puca  :wink:
 
e da, jos i to da vas pitam kad ste vec tu. jel istina da 4 race daje vecu snagu od MHR auspuha, ili od TP-a? mislim tako sam cuo, al ne vjerujem u to...
 
Nike said:
Brži kao brži na konačnu ili najbrži na ubrzanju?
Najbrži je onaj ko je prvak Hrvatske...

E to sad neznam znam da je bil brzi na ravnici, ali da Perkusic ima taj motor isto bi s njim bil prvak ;)

I da, kupil ju je vani
 
mulac said:
e da, jos i to da vas pitam kad ste vec tu. jel istina da 4 race daje vecu snagu od MHR auspuha, ili od TP-a? mislim tako sam cuo, al ne vjerujem u to...
A prica se da je nesto sitno jaci od narda, a sa MHR-om nemoze se mjerit.
 
.:.MHR.:.Brnić.:. said:
A prica se da je nesto sitno jaci od narda, a sa MHR-om nemoze se mjerit.
4 race na duo plusu nikako nije jaci od narda....
na ostalim kitevima je