Mama,prodao sam motor...ali kupujem drugi!!!

denso600

New member
Dakle,čitajući ove moto priče,stalno mislim da moja i ne bi bila nešto..ali napisat ću je pa vi odlučite...

Godina 1984.Živim u kući tik do stare ceste Ka-Ri.Ljeti provodim cijele dane pokraj ceste i slinim kad prođe MOTOR.Bilo kakav.Bilo je MZ-a,Jawi,Laverdi,a bogami i Japanaca.U vrijeme održavanja Svjetskog prvenstva na Grobniku nisam ni jeo...ah ta divna vremena.Imat ću i ja tako nešto,"nešto ozbiljnije"...MORAM.

Ali u toj priči nešto fali.
Nemam motor...
Da ne bi bilo nesporazuma,žicam ja starce već neko vrijeme...ali,pogađate,bez rezultata..

Nakon nekog vremena skupio 150DEM(uz velika odricanja)i krišom počeo njuškati za bilo kakav stroj.
I našao sam ga..i to 200met od mene.APN 4,metalic zeleni,ko nov,susjed pomorac,nije ga ni vozio(nitko nije ni znao da ga ima)..
Ali cijena 400DEM....nemoguća misija.Opet žicanje,čak i suze...ali ništa.
Shrvan,povlačim se..ali ne odustajem.Nastavljam s štednjom...(j**o te,kako sam onda bio škrt)

23.06.1986...svanuo novi dan,isti kao svaki drugi.Škola završila,praznici,opet slinjenje pokraj ceste..jedina svjetla točka-sestra našla dečka koji živi nedaleko piste na Grobniku,pa ću češće hodočastiti na omiljeno mjesto...
   Stari se vraća s posla i kaže:Budi doma još 10minuta,treba te netko.
Dolazi frend od starog s kombijem,otvara vrata a unutra.......NOVI APN 6,metalic trula višnja....helouu
 Pitam:Čije je to?...Pa tvoje!....Kako moje?.....Tako lijepo!
ŠOK!Stari mi nije dao ni naslutiti da sprema takvo iznenađenje.
J**o te,kakvo je to bilo ljeto...Nezaboravno!Skupilo nas se šestorica s motorima i gassss....
Možda se sjećate one ušteđena lovice s početka priče.E,ona je završetkom sezone utrošena na Lipnik rezonantni,klip 42,Dellorto 18,5.brzina..
...do proljeća je postao jurilica.
Naravno,bilo je tu i padova,ali ništa strašno.
Ukratko:      sljedeće sezone montirana mašina od 15-tice,pa E-90,pa kupujem CTX-a,MZ-a 250....
E sad je trebalo nešto"ozbiljnije".Prodajem većinu sadržaja garaže,stari mi obećao "kredit",ali desila se tragedija.Tata je obolio i za tri mjeseca umro.R.I.P. :naklon:

U međuvremenu završavam školu,zapošljavam se u Rijeci,svaki dan putovanje od 60km,rad na terenu....ukratko vremena za motor sve manje.
Ženim se,dolazi prvo dijete,počinjem graditi kuću...a san o "nečem ozbiljnijem" još postoji.I te kako!
Supruga vidi da to neće samo tako nestati... i dobivam (vrlo važnu,priznat ćete) podršku..
Tad se desio neki klik i okrećem se off roadu.Slijede YZ 125,YZ 250(3 kom),pa onda vrh ponude u hard enduru KTM 450 EXC.To je bio stroj.
Naravno da je opet bilo padova (ipak je off road),ali srećom bez posljedica,ako ne računam potrgane ligamente u koljenu,slomljeno rebro i još neke sitne ozljedice.
Ali da ne bi sve bilo idealno,pobrinuo se jedan striček lovac,koji je preko pristupne ceste do "njegovog" lovišta,nategao sajlu od 14mm.
Da,pogađate,sa 70-80 km/h,vaš autor ove pričice pogađa direktno u tu "zaštitu privatnog lovišta".....i to vratom.
Sajla je bila dosta labava,prednji blatobran ju je dignuo na masku a maska....između body armour-a i kacige(na jedini nezaštićeni dio).
Ja sam napravio salto,motor još 50 met...i muk.
Ležim u kanalu pokraj ceste...vrat rastura,probam micat ruke i noge..  OK,ali jedva dišem i nemogu se dignut.
Dolazi frend i nakon sat vremena nekako se dignem,odfuraju me ne hitnu,pa u Rijeku...Imao sam sreće pa sam u zadnji čas okrenuo glavu,pa mi nije oštećen grkljan inače ne bi tko imao sad tipkat.Ali žile,živci,mišić nisu baš dobro prošli.
Oporavak,okovratnik 2 mjeseca...svakih par dana na kontrolu.Ali na pitanje šta sad s motorom,odgovaram:ništa,šta bi trebao?

Ali jednog dana,žena me vozi na kontrolu,moja stara s nama,a ja ko iz puške(od onog istog lovca):prodat ću motor!
Ženi skoro oči ispale:Molim???
Stara,koju nisam još spomenuo,nikad ali baš nikad nije se pomirila s tim mojim motorima,da imam cabrio skočila bi 100met u zrak od sreće
Ali kupujem drugi....!!!
Staroj sam tada poklonio čak 3 sekunde beskrajne sreće.
Dakle opet neki klik i vraćam se na ono "nešto ozbiljnije".Prodao sam KTM-a,i dao se u potragu za cestovnim motorom od 600ccm na dalje,ništa određeno..
Bio sam vrlo blizu tom snu iz djetinjstva,lova je bila tu još samo naći nešto šta mi je u mogućnosti proizvesti trnce (to je jako bitno)...
Ali da ne bude happy end pobrinula se ljudska pohlepa.
Čuo sam za forex,malo proučavao i odlučio uložiti lovu od motora da se malo umnoži,pa možda uleti i novi stroj.
Kontam,jesen je,pa nek se do proljeća kune razmnožavaju.
Pogađate,došlo je proljeće,ali ne i moja lova za dječački san.Popušio sam sve.PAZITE SE TIH SRANJA!!!
Depra kakvu još nisam osjetio.Srećom dao sam lovu samo od motora,pa nisam doveo familiju u neko sranje,ali opet...
Šta je najgore,našao sam motor s kojim su stizali i trnci....bijelo-plavi GSX 1400.....
Nisam više mogao izdržat...posudio sam lovu od šogora...i ostvario taj san!!!

Sad vraćam rezultat pohlepe,uživam u vožnji,nižem kilometre,mislima se vraćam se u 1984.,i ukratko ...to je to!

:D



 
denso600 said:
...    Stari se vraća s posla i kaže:Budi doma još 10minuta,treba te netko.
Dolazi frend od starog s kombijem,otvara vrata a unutra.......NOVI APN 6,metalic trula višnja....helouu
 Pitam:Čije je to?...Pa tvoje!....Kako moje?.....Tako lijepo!
ŠOK!Stari mi nije dao ni naslutiti da sprema takvo iznenađenje.

 (y)

- za starog posebno: :naklon:  8) - bitan je početak i da te je podržao,
a daljnja "borba" sa lovom i životom, kao kod mnogih  :LOL:


(- puno nas ima sl. priče  (y))
 
dobro si živ osta  :wink:
nice story  (y)
 
kao da čitam svoju priču...s tim da sam ja rođen tek 1982 :wink: (y)
kaj je bilo sa susjedom kaj sajlu potegnul, zvao policiju, uhvatili čovjeka?
Pitam zato jer mi mali bratić nedavno naletio na sajlu na šumskom putu, srećom za nemoguće čudo nije bil na motoru nego u potrazi za vrganjima...ali sajla rastegnuta di se malo gototvo svakodnevno vozi na APN-u..udaljeno od kuća ma nit se ne čuje tak da nemoguće da nekom smeta buka motora ili slično
 
(y) (y)
 
Najači dio ono s poklonjene 3 sekunde beskrajne sreće  :LOL:

good story  (y)
 
Genijalna priča, volim sretne završetke  (y)
 
Odlična priča (y)
banditR said:
Hej stvarno....Sto je bilo sa "stricekom lovcem"?
Jesi ga poslije makar malo poravnao ?
Pokušaj ubojstva, kako to jeftino prođe :no:
 
e ma lipo si ovo ispriča  (y) ali više od same ljubavi spram motora mene zanima jesi li'' porazgovara'' sa tim idiotom od nazovi lovca
 
rus said:
e ma lipo si ovo ispriča  (y) ali više od same ljubavi spram motora mene zanima jesi li'' porazgovara'' sa tim idiotom od nazovi lovca
"porazgovara" sam...ali samo u obliku šamara....jbg,kreten ima 74 godine :misli: