Mana 850

Elias

Well-known member
Nova Mana 850 dolazi u inačici GT sa serijskim Abs-om.
U ponudi su i odgovarajući kuferi, sa kojima ova Aprilia postaje pravi partner za putovanja.
Kakva su iskustva forumaša sa Manom??
 
Obzirom da se dosta vozimo zajedno zaprudanec je manu prodal burazu koji je isto u ekipi,mogu ti rec da je mana izrod iz Aprilija programa,
lako drzi tempo sa svima nama i jedina Aprilija koja nema problema :mrgreen:

Tak da o mani imaju samo rijeci hvale (y)
 
Mnogi su bili skeptični no stvarno sa tim motorom nitko nije imao problema. Jedini problem je bio sa nekakvim oduškom na rezervoaru ali je to promijenjeno na svima. Stvarno dobar motor  (y)
 
Svaka čast Mani ali da ipak razmisliš i uzmeš nešto s pravim mjenjačem??
Meni automatika još uvijek ne prolazi ni pod razno....
 
jedimaster said:
Mnogi su bili skeptični no stvarno sa tim motorom nitko nije imao problema. Jedini problem je bio sa nekakvim oduškom na rezervoaru ali je to promijenjeno na svima. Stvarno dobar motor  (y)
je, na jednoj seriji ali moja nije bila ukljucena u to (y)

sve u svemu, Mana GT je sad potpuno pogoden proizvod za samu namjenu tog motocikla, putni touring.
na svoju sam stavio (bio) vjetrobran od shivera koji je malo popravio stvar s vjetrom (do 150 km/h) dalje je bil problem kao i na svim naked motorima. ovaj poluoklop na GT bi trebao biti odlican, pogotovo jer je sa podesavanjem visine (y)

potrosnja  (y) (otvorena cesta cca 4,5 - 5l)
kocenje  (y)
udobnost  (y)
prakticnost  (y)
ovjes - jedino kod zesce voznje po zavojima malo "zamjesi" ali nista sto se neda kontrolirati. samo ti pokaze da nije za to ali ne gubi kontakt s podlogom (problem je prednjem mekanom ovjesu koji se ne da podesavati, isti ovjes je i na shiveru)

sve u svemu, odlican motor i izbor za duze ture ako nisi skompleksirani "racer" jer nema rucicu kuplunga :wink:
preporuka za gume je michelin PP, dunlop joj nikako ne lezi :palacdolje:
 
Hvala ti zaprudanec, komplekse zbog rr ne poznam, turing mi je oduvijek bio prvi izbor, kako si ti nju najcesce saltao??Pustis da automat sve radi ili "manualno"??
 
Elias said:
Hvala ti zaprudanec, komplekse zbog rr ne poznam, turing mi je oduvijek bio prvi izbor, kako si ti nju najcesce saltao??Pustis da automat sve radi ili "manualno"??
ujutro dok sam mamuran na automatik :LOL:

poslije na saltanje (y)

na otvorenoj saltanje u svakom slucaju (nozno) a odlicna je fora, kad se umoris nakon duze voznje, saltanje s + / - na volanu (y) (y) (y)
 
makazica said:
Svaka čast Mani ali da ipak razmisliš i uzmeš nešto s pravim mjenjačem??
Meni automatika još uvijek ne prolazi ni pod razno....
Ja nisam tako ograničen glede automatika, zašto ne probat nešto novo??
Kako inače steći iskustva, meni to zvuči tipično za naše podneblje.
Nekakd sam i sam tako razmišljao što se auta tiče. Ali srećom sam se maknuo i otisnuo u svijet, zato mi se vidokrug proširio.
Auta vozim samo automate a i na ovu getribu na Mani bi se jako brzo privikao.
 
Elias said:
Ja nisam tako ograničen glede automatika, zašto ne probat nešto novo??
Kako inače steći iskustva, meni to zvuči tipično za naše podneblje.
Nekakd sam i sam tako razmišljao što se auta tiče. Ali srećom sam se maknuo i otisnuo u svijet, zato mi se vidokrug proširio.
Auta vozim samo automate a i na ovu gatribu na Mani bi se jako brzo privikao.
kod saltanja s Manom, nema razlike izmedu nje i klasicnog saltanja s rucicom kuplunga, zapravo ima, samo si brzi s Manom :wink: (y)
 
Elias said:
Ja nisam tako ograničen glede automatika, zašto ne probat nešto novo??
Kako inače steći iskustva, meni to zvuči tipično za naše podneblje.
Nekakd sam i sam tako razmišljao što se auta tiče. Ali srećom sam se maknuo i otisnuo u svijet, zato mi se vidokrug proširio.
Auta vozim samo automate a i na ovu gatribu na Mani bi se jako brzo privikao.

Nebih rekao da sam ogorčen....iskustvo automatike na motoru me ne privlači.
Što se automobila tiče; nekad sam i ja tako mislio za automatiku u autima međutim danas stvarno ima autiju u kojima bi ručni mjenjač bio smiješan. Još uvijek bi izabrao ručni da kupujem auto.

Svaki motor koji ima automatiku za mene je skuter.

Molim te nemoj me svrstavati u grupe jer me ne poznaš, kao što ne znaš kakvog i koliko sam svijeta vidio.

Ponovno pitam; ne bi li si radije kupio pravi motor, vjerujem da bi više uživao na njemu, sasvim sigurno bi ga morao voziti i sudjelovati u svim aspektima njegovog funkcioniranja, a vjerojatno bi ti putem koji motorist i mahnuo.

 
Na nevidjeno bi kupio R-a sa automatskom getribom (y)
 
Otvoren sam za sve mogucnosti maga sam 90% siguran da bi ostao pri kuplungu...
 
makazica said:
Nebih rekao da sam ogorčen....iskustvo automatike na motoru me ne privlači.
Što se automobila tiče; nekad sam i ja tako mislio za automatiku u autima međutim danas stvarno ima autiju u kojima bi ručni mjenjač bio smiješan. Još uvijek bi izabrao ručni da kupujem auto.

Svaki motor koji ima automatiku za mene je skuter.

Molim te nemoj me svrstavati u grupe jer me ne poznaš, kao što ne znaš kakvog i koliko sam svijeta vidio.

Ponovno pitam; ne bi li si radije kupio pravi motor, vjerujem da bi više uživao na njemu, sasvim sigurno bi ga morao voziti i sudjelovati u svim aspektima njegovog funkcioniranja, a vjerojatno bi ti putem koji motorist i mahnuo.
Nisam ja pitao želiš li ti sebi uzeti taj motor, nego je moje pitanje bilo glede iskustava sa njim.
A normalne motore vozim otkad znam za sebe, meni nije strano ići ukorak sa tehnologijom.
 
Meni je Mana ludi motor, stvrno. Izuzetan i prije sam vec napisao da ne razumijem kako ga aprilia ne hvali toliko koliko zasluzuje jer motor ocarava (y)

Probam naci svoj stari test Mane :mrgreen:
 
Sip said:
Meni je Mana ludi motor, stvrno. Izuzetan i prije sam vec napisao da ne razumijem kako ga aprilia ne hvali toliko koliko zasluzuje jer motor ocarava (y)

Probam naci svoj stari test Mane :mrgreen:
je ,je motor je ludilo vozio sam ga samo probno kada su tek došli kod nas ,a šta se reklame tiče tu su Taljani sasvim zakazali i ne samo kod Mane ma nedovoljno se reklamira,man osječaj da su lokalni dileri prepušteni sami sebi,a to nikako nije uredu
 
rus said:
je ,je motor je ludilo vozio sam ga samo probno kada su tek došli kod nas ,a šta se reklame tiče tu su Taljani sasvim zakazali i ne samo kod Mane ma nedovoljno se reklamira,man osječaj da su lokalni dileri prepušteni sami sebi,a to nikako nije uredu
marketing Piaggio HR  :palacdolje:
 
matori said:
Šta li su ludi Italijani zahebali na toj Mani pa se ne kvari  :misli:

Ma kvari se i ona ,kao i svi drugi motori , nego Zapru uvjerava sve da nije tako ,bar dok mu je brat ne proda :mrgreen: