Mapiran motor-auspuh

Da nema interneta neki nebi znali ni guzice obrisat dok ne proguglaju i onda prosipaju pamet..isto tako neki promjene tri motora u zivotu budu dva put na Grobniku i odma sve znaju o tlaku guma mjere temp stelaju ovjese svakih 50 km..strucnjaci koju gumu uzet itd..

Momka neZnam al ako je pito ovo na forumu onda je mlad..po stazi vjerujem da ne vozi non stop..ako uglavi kilere mashini nista nece bit a razliku tesko da ce primjetit..poanta voznje motorom je uzivanje a ne cjepidlacit ovo ono....samo gaaas
 
Ivanos46 said:
elektricar,na tvoje zasto sve to,meni osobno nesmeta buka,motor ima fenomenalan zvuk,neki dan me zaustave 2 organa reda na motorim,radi buke motora,jedva sam ih namolio da me neposalju na vanredni teh,uzeli bi mi tablicu sigurno,+ko secer na kraju,zamisli ovo,oni zapisali kakav je motor,kakve naljepnice ima,kakvu kacigu,opremu imam,ma sve zivo,tako da ako me negdje snime,da znaju da sam ja,meni pao mrak na oci,pa di to ima?
Da ne baljezgam sada previse,samo cu ti reci,poslusaj Tiborov savjet,to je to.  (y)
 
zaboravio sam vam javiti,nisam dolazio na forum.

bio sam kod njega pregledao je auspuh i db-killere,morat cu prepraviti db-killere,zato sto ovi moji unutarnji promjer na cijevi je fi 22mm,imam dva komada,sto je ukupan fi 44mm,a minimalno mora biti fi 50,tako da cu db killere morati preraditi,staviti cu cijevi sa unutarnjim promjerom fi 30,pa cemo ga probati na stolu prvo bez prigusivaca,pa onda sa prigusivacima,pa cemo vidjeti razliku i dali ce to valjati...

jer problem se moze desiti,kada ga se npr otvori u 4-5 brzini,dali ce on moci izbaciti tu odredenu kolicinu ispusnih plinova van kroz db killere,tako da najbolja i najsigurnija je opcija staviti na valjke i vidjeti,napamet se to nemoze znati.
 
ovi moji unutarnji promjer na cijevi je fi 22mm,imam dva komada,sto je ukupan fi 44mm,a minimalno mora biti fi 50,tako da cu db killere morati preraditi,staviti cu cijevi sa unutarnjim promjerom fi 30


Krivo racunas, radi se o povrsini, a ne promjeru.
fi50mm ima povrsinu 1962mm2 i to je ono sto trebas imat kako navodis.
fi22mm ima povrsinu 380m2 (2 takva imaju povrsinu 760mm2)
fi30mm ima povrsinu 706mm2 (2 takva imaju povrsinu 1412mm2)

Dakle, ako se trazi fi 50mm, a ti trebas 2 db killera cija ce povrsina biti ekvivalent rupe od 50mm, onda trebas 2 komada promjera 35mm (cija je ukupna povrsina 1923mm2)
 
Last edited:
rupa di idu db killeri je ak se nevaram fi 40-42mm,tak nesto neznam napamet.

unutarnji promjer 35+stijenka neka je 2mm=37mm,i to ide skoro na knap unutra,napravit cu kako je majstor rekao,radi se o malom kratkom auspuhu,sa dvije cijevi(dvocijevka).

pokusat cu naci cijev vanjskog promjera 34mm,pa ce mi onda unutarnja rupa biti veca,prosirit cu je da ostane stijenka 1mm.

zasada imam ovu sa rupom 30,stijenka 2mm,nju mogu isto malo jos prosiriti,imam vise kombinacija,ugl znam sta trebam napraviti.

rupa 30mm ce biti okej,al ako bude i veca je samo plus.
 
rupa di idu db killeri je ak se nevaram fi 40-42mm,tak nesto neznam napamet.

unutarnji promjer 35+stijenka neka je 2mm=37mm,i to ide skoro na knap unutra,napravit cu kako je majstor rekao,radi se o malom kratkom auspuhu,sa dvije cijevi(dvocijevka).

pokusat cu naci cijev vanjskog promjera 34mm,pa ce mi onda unutarnja rupa biti veca,prosirit cu je da ostane stijenka 1mm.

zasada imam ovu sa rupom 30,stijenka 2mm,nju mogu isto malo jos prosiriti,imam vise kombinacija,ugl znam sta trebam napraviti.

rupa 30mm ce biti okej,al ako bude i veca je samo plus.


Ja ti samo velim kak stoje stvari, cinjenica je da su 2 rupe od 35mm sto se povrsine tice isto ko i jedna od 50mm, a 50mm navodis kao potrebni minimum.

Dok ne pocnes racunat, zna jako prevarit promjer kruga u odnosu na povrsinu.
 
ma sve 5,sto si ti rekao i izracunao.;)

al u ovome slucaju ide malo drugacija matematika.

Da, nije sve u povrsini, ima nesto i u brzini ispusnih plinova, al to nadilazi moje znanje. Ovo za izracunat povrsinu je lako. (y)