Marauder novi

Dr. Iggy

New member
Bok ekipa. Novi sam ovdje i neznam kako to sve tu ide. Imam maraudera 800 97g i želio bi napraviti preradu zadnjeg kraja staviti gumu bar 200 širine ali neznam od čega bi pasala zadnja vilica i ostalo ili možda ima netko nešto slično za prodat ili zna nekog tko se bavi time a da nije jako skup?!
 
1. Iako mene zaboli za to, drugi će ti reć da prvo odeš u predstavljanje korisnika
2. Što se tiče vilice, prvo izmjeri kolka je max guma koja ti stane u vilicu
 
1. Neznam što ti znači ovo predstavljanje za korisnike, zato sto sam i ovo jedva skužio kako da napišem .
    Inače nemam pojma što se tiče stvari oko kompjutera, s time se inače žena bavi.
2. Nije problem u mojoj vilici zato što ne stane šira guma od originalne koja je 150, nego neznam dali bi pasala možda od nekog drugog motora, neke jurilice ili slično?!
 
Dr. Iggy said:
1. Neznam što ti znači ovo predstavljanje za korisnike, zato sto sam i ovo jedva skužio kako da napišem .
    Inače nemam pojma što se tiče stvari oko kompjutera, s time se inače žena bavi.
2. Nije problem u mojoj vilici zato što ne stane šira guma od originalne koja je 150, nego neznam dali bi pasala možda od nekog drugog motora, neke jurilice ili slično?!


evo  pa da znas o cemu pricamo
http://www.motori.hr/forum/index.php?board=10.0

Novi korisnici, otvorite temu i kratko se predstavite da baš ne uletite kao indijanci


 
sacekaj da ti se jave lokali "fuseri" (kak ih od milja zovemo)

streetfighter i zvonko situm ti vjerovano mogu najvise pomoci
 
ako si siguran da može guma stati u vilice originalne onda ti je sve ostalo pic... dim
Ako se mjenja vilica(ako može stati u originalnu) onda ce trebati samo centrirati te istokariti distance,potražiti  ili napraviti eventualno offset zubcanika
Ako mjenjas vilicu u jednu ruku kompliciraš a u jednu ti je lakše  :misli:  :mrgreen: tako da se sve vrti koliko imaš volje

Stvar koju ljudi znaju napraviti a ja osobno mrzim je razlicita prednja i zadnja felga tako da se i prednja najcesce mjenja ako je nestandardnih krakova
Postoji mogucnost i širenja sadašnje felge preradivanje auto felge........ i bilo je mislim razgovora o tome sa nekim tel. brojevima

Uglavnom to nije neki "veliki" posao ako znaš okvirno što bi i kako bi samo je bitno par puta sve izmjeriti da ne tokariš stvari nanovo  :mrgreen:  a web forumi specializiranio za tvoj motor ti budu od velike pomoci
 
Htio bi nešto ovakvo napravit,znači moja vilica mora van. Sad neznam dali paše od kakvog drugog motora ili moram radit drugu. A felgu bi svoju dao proširit samo neznam tocno di se može nabavit guma oko 230 širine.
 
tu preradu sa slike je radio đubre,zovi njega pitaj koliko traži.možda će ti se više isplatit nego da sam radiš..
šonjo je svog maraudera kod njega radio,i mislim da je imao pozitivna iskustva.
 
Zvao sam Djubreta i reko mi je 1500€ za taj posao, i to kad gledaš realno nije uopce puno (za onog ko ima te novce) . Al znas kak je, zima je duga a nema se para pa bi nešto možda sam probal napravit,pošto nisam baš u situaciji da sakupim 1500€ u komadu. Jer situacija je ovakva, kupio sam taj motor pokvaren, osto je bez ulja, i sad cekam dijelove za mašinu i treba mi lova za to,a dok cekam dijelove mislio sam se poigrat s vanjskim izgledom kolko ču biti financijski u mogučnosti.
 
e vidiš to je već druga stvar..
ja bi počekao pare i onda ga odpeljao da se on zeza..
ustvari ti najbolje znaš dal da se upuštaš u to il ne..iskustvo,znanje..
 
Inače sam auto limar , ali nemam baš iskustva s takvim stvarima. I ja mislim da je možda najpametnije odfurat k njemu i onda sam siguran kaj imam pod guzicom. Malo ču se strpit možda uleti kakva valuta!!!! Imam jos jedan problemčič dobio sam na tome motoru dva Remusova topa ali meni se to baš ne sviđa ,jel znaš možda kolko bi mogo za to novaca tražit?
 
daj mi stavi slike tih topova.. mozda ti imam kupca.. zavisi kak izgledaju

za vilicu se javi na pp korisniku: zvonko situm
 
Onda kaj nezna nitko od vas stručnjaka kolko pi to novaca vrijedilo, htio bi ih prodat i dat si napravit drugojačije ali neznam uopče kolko to vrijedi . Do sada nisam nikad imal takav motor pa stvarno neznam kak se kreču dijelovi za tu vrstu motora.
 
Dr. Iggy said:
Htio bi nešto ovakvo napravit,znači moja vilica mora van. Sad neznam dali paše od kakvog drugog motora ili moram radit drugu. A felgu bi svoju dao proširit samo neznam tocno di se može nabavit guma oko 230 širine.
jel mi mozes poslati ovu sliku botora ali s boka ja isto imam maraudera kao i ti pa me zanima kako izgleda s boka ovako je prva liga posjeca me zadnji kraj na intrudera 1800 (y)
 
pozdrav,
imam maraudera iz '98 i znam da ti na orginalnu vilicu pase felga od gsx-r-a s gumom 180 ili 190. samo onda mijenjas i bubanj otraga i stavljas disk. po vilici tada nemas ni busenja ni varenja, a i sve je relativno brzo gotovo. sve to imam, ali jos nisam montirao, pa ak te zanima vise, javi.
ako prodajes kaj od orginalnih dijelova, i to mi javi...
(y)
 
Dr. Iggy said:
Bok ekipa. Novi sam ovdje i neznam kako to sve tu ide. Imam maraudera 800 97g i želio bi napraviti preradu zadnjeg kraja staviti gumu bar 200 širine ali neznam od čega bi pasala zadnja vilica i ostalo ili možda ima netko nešto slično za prodat ili zna nekog tko se bavi time a da nije jako skup?!


Pozdrav...Imam ti zadnje felge od Gsx r -a... 5.5j i 6.0j  za gumu 180 190- iisto mislim da bi se dalo upasat bez veliki investicija...kao sto je i drug  naveo...
pa ak te zanima...  ajd
 
prvo si kupiš jednu felgu od auta aluminisku i jednu avonku ili metzelericu u dimenziji koju hočeš možeš 230 pa na dalje onda ako imaš alu felge na motoru prebaciš svoje srce na obruč od auto felge ako nemaš kupiš dve felge od nekog era i prebaciš srce na obruč kad si to napravio uzmeš svoju staru vilicu i nju proširiš prema gumi s tim da vodiš računa da češ si morat stavit na vilicu offset jer če ti lanac zapinjat za gumu znači moraš stavit dva lanca i naravno moraš si uzet klješta za disk i to pripasat gore tu češ imat još dosta tokarenja piksi i ostalih pizdarija ,onda naravno i napred staviš felgu kako bi to ljepše izgledalo i to ti je u biti to ak te šta zanima pitaj  :wink:
evo pogledaj si i tu kak bi to odprilike trebalo izgledat  :wink:
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,71524.0.html