MBX80 bez papira - mogucnost registracije?

kiki.o

Well-known member
Pozdrav svima,

Evo ovaj vikend bio kod bake na nekoj radnoj akciji, i u podrumu svog strica naisao na MBX80

MBX80.jpg


Vjerojatno bi se dao nagovorit da mi ga prepusti, pa da se i ja bacim u neku malu restauraciju(gas sajla je otisla, a i tank je prosvirao, pa bi to trebalo rijesit, ostalo je vise manje ok). motor je inace u dobrom stanju(koliko mogu procjeniti), pa bi ga uzeo za sarafanje i malo dotjerivanje. Lakiranje i slicne zahvate mogu sam obaviti bez problema, pa mi bih volio probat to slozit, motor je ok, a i to je prvi "pravi" motor koji sam vozio.  :mrgreen:

Posto je on to dofuro iz svabije pred gro godina, bez papira, pa ga slozio i vozao se sa njim po selu, zanima me dal je moguce ikako izvrsiti registraciju sa tim motorom? MOgu li se kupit papiri od nekog drugog motora?

Kako ide sa oldtimerima koji se restauriraju? Sumnjam da svi ti motori(a i auti) su imali papire prilikom kupnje. Ili se varam?

Da li je moguce kako "napraviti" papire? Sta bi bilo potrebno za registraciju takvog motora?

Voznja bez registracije me ne zanima..

Hvala puno na svakom savjetu.

Pozdrav, Kristijan
 
koje je to godište ? .... možda bi se nešto kao oldtimer moglo riješiti ...  :misli:
 
kolko sam ja upućen..a i po nekoj zdravoj lozici.. nemres qurca napraviti ako nemas bar nekakav dokumenat koji dokazuje vlasnistvo ili podrijetlo...
 
rednyaW said:
kolko sam ja upućen..a i po nekoj zdravoj lozici.. nemres qurca napraviti ako nemas bar nekakav dokumenat koji dokazuje vlasnistvo ili podrijetlo...
Više manje imaš pravo. (Kao i uvijek)  :mrgreen:

Postoji onaj neki bijesan način sa sudskom tužbom, bila tema o tome. E sada, koliko je to izvedivo, to je drugo pitanje.
U svakom slučaju, korsitite tražilicu :LOL:
 
kao što reče drug hrvoje, na sud.

tuži se nepoznata osoba za vlasništvo nad motociklom. onda sud ide u proceduru provjere da li se broj šasije potražuje u hr ili negdje. ako nema potraživanja od strane fizičke ili pravne osobe, te ako motociklo nije pod nekakvim ikakvim tražbinama od ikoga ili ičega, onda te sud upućuje na izvanredni teh.pregled gdje se utvrđuje nešto, te onda ideš u centar za vozila da utvrde šta to uopće je, onda opet na policijiu, pa opet na tehnički.....

procedura traje od par mjeseci do par godina, tj. sud traje, ovo ostalo se obavi u tjedan dana,  i da - za početak moraš babu i još nekog odvuć na taj istu sud (ili bilježniku, nisam sigurna) da izjave kako je motor na tavanu 20 godina.

uglavnom, ima par odvjetnika koji već imaju iskustva s takvim stvarima, ako se potrudim naći ću ti broj, pa odi i pitaj, to je najsigurnije.  :wink:

 
i još jedna sitnica..... ako se odlučiš na legalizaciju i sud i sve to.... imaj u pripremi sve raspoložive postojeće podatke o motociklu, tj. sve one podatke koje ulaze u kompjuter kod teh.pregleda.

dakle.... dimenzije motora, gume, ccm, kw, tip, gusjenice.....  :mrgreen:
jer postoji vrlo velika šansa da ako dođeš do centra za vozila na kojeg te uputi sud, da će samo uzet te podatke koje im doneseš, jer se njima to ne da tražit, a ako im prepustiš da oni to traže onda će to trajat još koji mjesec  :D
 
sve to stoji. ali treba izračunat koliko to sve košta. lako moguće da možeš kupiti i novi motor za te pare koje podjeliš okolo,a u garaži opet nemaš nita. ni rezervar, ni sajle,nita :wink:
 
IgorZ said:
sve to stoji. ali treba izračunat koliko to sve košta. lako moguće da možeš kupiti i novi motor za te pare koje podjeliš okolo,a u garaži opet nemaš nita. ni rezervar, ni sajle,nita :wink:


a i to je istina  :wink:  :mrgreen:
 
možda kada bi našo ramu sa papirima od takvog motora, i sve montiraš na tu ramu,neznam možda upali  :mrgreen:
a kaj se tiče suda mislim da bi sve to previše koštalo samo da bi se dobili papiri,a gdje ti je još uređenje  i hrpa drugih stvari  :?
 
evo ovako...troškovi utvrđivanja vlasništva nad motociklom.... cca.2000 kn sudskih troškova, taksi i tako tih.... (mislim da je to sa odvjetnikom) + dva tehnička pregleda, knjižice  i rega ako se baš želi....
i nije tako puno para. samo je dugoooooooo za čekat dok sud svoje otaljiga...... možda da je sud u nekom manjem mjestu di nema gužve  :misli:

 
Hvala puno svima na pomoci, pogotovo tebi Iwa, dobijes PM za taj broj.  :wink:Sad znam mnogo vise ipak.

Prvo sam mislio da nema sanse, al me razveselilo to sto kazete... Budem se probao malo detaljnije informirat, pa vidjet... Bi li taj sudski postupak bio brzi ako je u npr. Karlovcu? Odande je motor, pa da se tamo proba nesto sredit?

Kakva je opcija sa kupnjom novog motora sa papirima pa montazom na tu ramu? To moze proc? U oglasniku je trenutrno jedan MBX za 2500kn, samo se treba raspitat dal to jos vrijedi.. Mozda mi ej to bolja opcija? jednako me kosta na kraju, a brze je, a i moze posluzit kao izvor nekih rezervnih dijelova. :mrgreen:
 
mislim da ti je bolja opcija da kupis taj drugi ostur sa papirim ai na njega prebacis
 
kiki.o said:
Kakva je opcija sa kupnjom novog motora sa papirima pa montazom na tu ramu? To moze proc? U oglasniku je trenutrno jedan MBX za 2500kn, samo se treba raspitat dal to jos vrijedi.. Mozda mi ej to bolja opcija? jednako me kosta na kraju, a brze je, a i moze posluzit kao izvor nekih rezervnih dijelova. :mrgreen:

pa opcija je jednostavna....  :mrgreen: kupiš taj s papirima. al onda ne vidim razlog da išta seliš na ovog s tavana, nek ti onda taj bude za dijelove.
 
ček malo šta nije sad u oglasniku na stranici netko da prodaje mašinu od ovog motora ??? Možda on ima ramu

Il to ti prodaješ ?
 
Nisam ja.  :mrgreen:

Upravo zvao, nema ramu. : :x A i onaj iz oglasnika je prodan, tak da nista ni od toga... Probat cu vidjet kaj se da prek suda iskombinirat pa vidjet...

Hvala jos jednom na savjetima. (y)
 
to je ljepo odes na radnu akciju i nades motor,ajde kad budes opet isao na radnu akciju zovi mene mozda si nadem 636 :mrgreen: