Međugorje-Mostar

djuka007

Well-known member
Obitelj želi u Međugorje, a ja u vožnju pa evo kako smo spojili sve u jedno.
Kao rutu za vikend izlet u Međugorje izabrali smo pravac Ši-St-Ma-Ploče-Metković-Međugorje. Nije najbliži put za doći od točke A do točke B ali svakako puno interesantniji i zanimljiviji od opcije auto puta i Vrgorca.
Makarsko priobalje:




Makarska





Moram priznati da nas put zadnjih par godina uvijek vodi sjeverno jadranskom magistralom prema Karlobagu i Senju pa sam u potpunosti zaboravio kako je južno prema Dubrovniku također odlična cesta sa bezbroj, za razliko od sjevernog dijela, preglednih zavoja i puno pitomijom prirodom uz neznatno lošiji asfalt. Vožnja je bila takvo zadovoljstvo da nam se nije stajalo previše radi slikanja.
U Međugorju smo pronašli presavršen smještaj na Etno selu Herceg. Dakle sagrađeno je kompletno selo sa kamenim kućicama, zoo vrtom sa domačim životinjama, crkvom, umjetnom jezerima, potokom i što ja znam sve čime. Dakle kompletan kompleks na par tisuća kvadrata. Ruku na srce sigurno ima i jeftinijih smještaja u Bosni ali ovo se isplati vidjeti.




















Međugorje








Utvrdivši da nam je Mostar na samo nekih 30-ak km od nas rodila se ideja i o odlasku tamo.
Hm, hm, interesantno razmišljanje...




















Malo kreveljenja sa povratka...










Naravno da se natrag krenulo sa par sati zakašnjenja pa je tako i ruta povratka izabrana ona najkraća Posušje,Imotski,St, Šibenik uključujući Dalmantinu u Hr. Vrhunska magistralna cesta kroz srce Hercegovine koja moram priznati izgleda sličnije Austriji ili Švicarskoj nego Bosni. Ruku na srce to je i najbogatiji dio Bosne što se definitivno i primjeti.
Nije loše za napomenuti kako je temperatura sa ugodnih 23-25 C prvi dan pala na manje ugodnih 15 C potpomognutih solidnom burom na povratku. Ne bi bio problem da smo pažljivije pratili prognozu pa se za to i pripremili, a ovako smo u traper izdanju prikladnom za temp prvog dana prebrojali zvijezdu, dvije na samom povratku.
Ukupno u dva dana nekih 600 km, nije strašno ali za jednu ugodnu vikend vožnju sa obilaskom lokalnih znamenitosti sasvim ok. GP odradio sve bez pogovora, trošivši sa dvoje i punim koferom te popunjenim mjestom pod sicem od 5,5 l na putu tamo do 5,9 l na putu natrag.


 
Super slike i đir. U tim krajevima smo bili u šestom mjesecu i bio nadševljen o lepoti krajeva.  (y)
šteta kaj nisi skoknil do vodopada Kravice. Fantazija, kaj može priroda napraviti..  :)
 
E je&i ga sad cu morati ponovo za Hercegovinu. Najiskrenije nikad cuo za tako nesto iako me ne iznenadjuje jer je sva priroda tamo cudo, o Neretvi da ne govorimo
 
Dakle,prominilo se prometalo a ostala stara navika ,kreveljenje malo livo malo desno.      :LOL: (y)   
(mislin na zavoje)
 
Bravo lipi đir i fotografije,a vidiš nisam ni znao za to etno selo, moga bi to ići pogledati (y)
 
barba said:
Dakle,prominilo se prometalo a ostala stara navika ,kreveljenje malo livo malo desno.      :LOL: (y)   
(mislin na zavoje)

Kreveljenje je uvijek prisutno. Nekad motorom, a ponekad nediljom ujutro ako je noć bila dobra  :jesus:

floyd said:
Bravo lipi đir i fotografije,a vidiš nisam ni znao za to etno selo, moga bi to ići pogledati (y)

Pošto ne znaš di je najbolje da ti pokažem....
 
djuka007 said:
Kreveljenje je uvijek prisutno. Nekad motorom, a ponekad nediljom ujutro ako je noć bila dobra  :jesus:

Pošto ne znaš di je najbolje da ti pokažem....

Šta bi ti iša ponovno???  :LOL:

Vidim da su im cijene poprilično visoke, pogotovo za BiH, pa toliko nisam plaća smještaj niti u hotelu u Grčkoj, ali da je lipo to je :mrgreen:
 
Cijene su prilične i za Europu, a kamo li Bosnu ali je stvarno nešto posebno... a za đir sam uvijek  :021: :0648: