Metzeler ili nešto drugo Cbr 1000RR 2005g

zimovac

New member
Pozdrav!
U kupnji sam novih guma za predstojeću sezonu pa sam u maloj nedoumici.Gledao sam po old postovima ali nisam našao adekvatnu smjernicu za ovo kaj meni treba. Trebam gumu da drži jebeno po suhom i da se brzo grije i troši (znam da će biti upitnik iznad glave "da se brzo troši???" tko to priželjkuje uopće, ali ako se brzo troši znaći da je mekana mješavina i da ljepi na suhom a to meni treba). Ne radim puno kilometara s motorom ali kada se vozim hoću da drži zato hoću mekanu gumu koja savršeno drži na suhom bez dugog perioda zagrijavanja. Cijena mi nije jako bitna pa se dvoumim između Metzelera M7 i Supercorse (navodno da se brzo grije i da jako dobro drži po preporuci frenda sa mlađeg brata cbr600rr)
 
M7Rr i supercorsa su različite klase guma.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

 
zimovac said:
Pozdrav!
U kupnji sam novih guma za predstojeću sezonu pa sam u maloj nedoumici.Gledao sam po old postovima ali nisam našao adekvatnu smjernicu za ovo kaj meni treba. Trebam gumu da drži jebeno po suhom i da se brzo grije i troši (znam da će biti upitnik iznad glave "da se brzo troši???" tko to priželjkuje uopće, ali ako se brzo troši znaći da je mekana mješavina i da ljepi na suhom a to meni treba). Ne radim puno kilometara s motorom ali kada se vozim hoću da drži zato hoću mekanu gumu koja savršeno drži na suhom bez dugog perioda zagrijavanja. Cijena mi nije jako bitna pa se dvoumim između Metzelera M7 i Supercorse (navodno da se brzo grije i da jako dobro drži po preporuci frenda sa mlađeg brata cbr600rr)

Pirelli Diablo Supercorsa Sp ili metzeler Racetec RR K3.

S obzirom na napisano, to su takve gume, bez kompromisa , bitan je samo grip na suhom i vozne osobine i zato su i napravljene.  To su sve vrhunske gume bez kompromisa i onda je proizvođaćima takvu gumu vrlo lako napraviti, a ove dvije sam stavio jer se od svih najlakše griju i najlakše održavaju radnu temperaturu, a po mome subjektivnom mišljenju , a dosta ih dijeli sa mnom, najmirnije su od svih kod upotrebe na cesti.
 
Nitko ne spominje sto se dogadja sa Supercorsa kada je opterecujes hladnu.
Diablo Rosso Corsa je, kada se ne gleda na cijenu i predjene kilometra, jako dobra sportska guma sa neogranicenim gripom po suhom.
 
Sredju said:
Nitko ne spominje sto se dogadja sa Supercorsa kada je opterecujes hladnu.
Diablo Rosso Corsa je, kada se ne gleda na cijenu i predjene kilometra, jako dobra sportska guma sa neogranicenim gripom po suhom.

nisam neki iskusan biker ali sam probao supercorsu u smjesi ove godine, tj 3-4 mjesec kad sam bio doma I mogu reci da se moze ohoho dobro potegnuti snjom bez obzira sta su temp nize...

prije toga su mi gore bile racetec rr I SC mi se pokazala bolja  (y)
 
Gume drze, nema price.
Nego sam htio reci da se Racetec i Supercorsa "mrve" kada su hladne.
 
Sasa10 said:
nisam neki iskusan biker ali sam probao supercorsu u smjesi ove godine, tj 3-4 mjesec kad sam bio doma I mogu reci da se moze ohoho dobro potegnuti snjom bez obzira sta su temp nize...

prije toga su mi gore bile racetec rr I SC mi se pokazala bolja  (y)
Koja smjesa rr-a

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

 
Ko o kome Sredju o gumama,frende ti pricas o gumama a krajnji domet ti je Sava winter moto.....nema veceg trollera

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

 
piljun said:
Koja smjesa rr-a

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

ne sjecam se tocno...al mislim da je bila 1 napred I O iza...nisam stavljao K3 jer nije bilo 180-60 promjera za moj motor.
 
Mislim da su supercorse, d211 ili racetec za ljude koji nemaju uslova, a hoce povremeno na trkacu stazu, dobro rjesenje.
Tko vozi samo ulicu, njemu je dovoljna i povoljnija supersport guma, tipa michelin PiPo 3.

Mario T, poslusaj Srkija.

Naknadno
Racetec, supercorse itd. su gume koje najvise trose hladne, mrve se na niskim temperaturama i ostavljaju povrsinu na sebi  koja izgleda spektakularno, ka da je dosla direkt sa Dzipija.
:)
 
Sredju said:
Mislim da su supercorse, d211 ili racetec za ljude koji nemaju uslova, a hoce povremeno na trkacu stazu, dobro rjesenje.
Tko vozi samo ulicu, njemu je dovoljna i povoljnija supersport guma, tipa michelin PiPo 3.

Mario T, poslusaj Srkija.

Naknadno
Racetec, supercorse itd. su gume koje najvise trose hladne, mrve se na niskim temperaturama i ostavljaju povrsinu na sebi  koja izgleda spektakularno, ka da je dosla direkt sa Dzipija.
:)
Nemas pojma!
Motor od 180ks ne mozes vozit na nicem osim trkacoj gumi
Naravno da nisi probao pa ne kuzis al onda bar sutis