metzeler sportec m-1

Vukopas

New member
evo danas montirane u t&p cars materija u sloveniji.

190/50 r17 150.00  eura, 120/70 r17 105 eura...porez koji se vraća na obadvije gume iznosi 42.50 eura. dakle gola cijena za obadvije je 212.5 eura. nije loše ha?  :wink:
ima tko iskustva sa njima? meni se čine ok..doduše tek su napravile 80-ak km...
 
Imam te gore, samo stražnja 180. Nakon 2000 km, čine mi se dosta dobre i po suhom i po mokrom. Ipak, kad ove potrošim, planiram stavit Michelin Pilot Power. Barem radi usporedbe.
 
Meni je guma odlična. Brzo se troši ali i drži (bila je već tema pa malo pretraži)

Započela je akcija kod Pađena - komplet 120/70 i 190/50 17 1765,00 kn. Ja se spremam u ponedjeljak otić po komplet


Vukopas said:
dakle gola cijena za obadvije je 212.5 eura. nije loše ha?  :wink:

Loše je jer je kod nas gola cijena 1446 kn (198 eura)  :mrgreen:
 
gigi said:
Loše je jer je kod nas gola cijena 1446 kn (198 eura)  :mrgreen:
dobro,to je vjerojatno vpc (veleprodajna cjena) , a ja nemam motor na firmu...ali je svejedno dobra cjena .
 
To je cijena bez poreza - naveo sam ju jer si i ti naveo slo cijenu bez poreza pa nek se vidi da nisu baš svi naši trgovci gulikože  (y)
 
gigi said:
To je cijena bez poreza - naveo sam ju jer si i ti naveo slo cijenu bez poreza pa nek se vidi da nisu baš svi naši trgovci gulikože  (y)
dobro,slažem se,ali ja taj "davek" , kod nas pdv, dobijem kao povrat u sloveniji,a šta dobijem kod nas ??,no..nije nekoja razlika,ali ipak ja imam 40-ak km do materije,a do pađena 150..ipak mi je slo jeftinija  (y)
 
Nije to guma za tvoj motor.Potrošit ćeš ju za jednu sezonu.Nije da ne drži ali nije definitivno za za tu kilažu i tvoj motor.
Trebal si uzet ove moje zimske gume i puno bi više sa njima prošal,a isto ti drže,za tvoj i moj stil vožnje.
To što si zel ti je guma više za sportsku vožnju.
 
fredi said:
Nije to guma za tvoj motor.Potrošit ćeš ju za jednu sezonu.

Jednu sezonu  :shock:

Moja ima oko 4000 km i dajem joj još jedan odlazak do grobnika i 5 semaforašenja. Sve ovisi kolko ti je sezona kilometara dugačka  :mrgreen:
 
fredi said:
Nije to guma za tvoj motor.Potrošit ćeš ju za jednu sezonu.Nije da ne drži ali nije definitivno za za tu kilažu i tvoj motor.
Trebal si uzet ove moje zimske gume i puno bi više sa njima prošal,a isto ti drže,za tvoj i moj stil vožnje.
To što si zel ti je guma više za sportsku vožnju.
tako i tako svako leto kupujem nove gume,a ove su isti pojačane za teške motore. a ove tvoje zimske sam naručio,kada sam došao tamo - zadnja nije stigla  :palacdolje: onda sam uzeo ove...i već danas pobrusio dobrano pete na čizmama  :shock: :mrgreen:
 
Vukopas said:
dobro,to je vjerojatno vpc (veleprodajna cjena) , a ja nemam motor na firmu...ali je svejedno dobra cjena .
1To je cijena za obićne smrtnike,stari model ili ti M1 dođe zbilja malo s obzirom što guma nudi a novi M3 sportec kupiš za 2200 kn komplet i gume su bog i batina,isprobano,i opet ih stavljam nove upravo prije vikenda,neda mi se ništa drugo niti isprobavati...

CIJENA KOMPTETA M3 SPORTEC 120/70-17 i 160/60-17 kod Pađena iznosi 2200 kn sa Pdv-om...

Metzeler (y) (y) (y)
 
fredi said:
Nije to guma za tvoj motor.Potrošit ćeš ju za jednu sezonu.Nije da ne drži ali nije definitivno za za tu kilažu i tvoj motor.
Trebal si uzet ove moje zimske gume i puno bi više sa njima prošal,a isto ti drže,za tvoj i moj stil vožnje.
To što si zel ti je guma više za sportsku vožnju.

Koju sezonu :misli: tri kopleta :mrgreen:

Guma zahtjeva malo vrijeme zagrijavanja, ali tad se po cesti moze voziti zbilja brzo. Vijek trajanja 5000 km, sa suvozacicom i manje :?
Ponasanje po kisi; nikakvo. Moras voziti ko manijak da ostane topla kako bi drzala u suprotnom klize cim je malo potrosis (sa potrosnjom stanje se pogorsava)

Kod Gumi Pađena trenutno svi setovi oko 2100 kn
 
Sip said:
Koju sezonu :misli: tri kopleta :mrgreen:

Guma zahtjeva malo vrijeme zagrijavanja, ali tad se po cesti moze voziti zbilja brzo. Vijek trajanja 5000 km, sa suvozacicom i manje :?
Ponasanje po kisi; nikakvo. Moras voziti ko manijak da ostane topla kako bi drzala u suprotnom klize cim je malo potrosis (sa potrosnjom stanje se pogorsava)

Kod Gumi Pađena trenutno svi setovi oko 2100 kn
Jedna od loših osobina M1 sporteca je bila loša hvatljivost po mokrome,pri konstruiranju M3 sporteca više pažnje su usmjerili baš na to podrućje iako sportec nije allrond guma ima zavidnu hvatljivost po kiši.
Također su obratili pozronost na trajnost gume,evo u praksi se pokazalo na mom motoru 5500 km zadnja a prednja je na 50-60%,znaći super trajna jer ima svakodnevnu troturu full gas po Lončarici.
Npr 208 rr na R1 mi je trajao oko 1500-2500 km,zavisi ...,znam da nemožemo uspoređivati ta dva motora ali opet mislim da bi ovaj sportec duže trajao na rr motoru .

Kada sam imao one Pirelli scorpion sync ili ti prva ugradnja , bio sam ogranićen u nagibu iz tog razloga što mi je zadnja bila pre tupa pa je u extremnim nagibima popuštala i mjesila te sam iz to razloga i zamjenio gume na 2000km i stavio ovaj sportec M3,sa njima iskre frcaju po noći po Lončarici ,meni Super guma.
 
matej said:
/cut/
Kada sam imao one Pirelli scorpion sync ili ti prva ugradnja , bio sam ogranićen u nagibu iz tog razloga što mi je zadnja bila pre tupa pa je u extremnim nagibima popuštala i mjesila te sam iz to razloga i zamjenio gume na 2000km i stavio ovaj sportec M3, sa njima iskre frcaju po noći po Lončarici ,meni Super guma.

Dolazim vidjeti :mrgreen:

Trenutno na motoru super corsa, sa gumama sam odusevljen, za M3 sam i prije cuo da je strasna.
Mislim da cu na jesen imati dilemu M3 ili Z6 :misli:
 
Sip said:
Dolazim vidjeti :mrgreen:

Trenutno na motoru super corsa, sa gumama sam odusevljen, za M3 sam i prije cuo da je strasna.
Mislim da cu na jesen imati dilemu M3 ili Z6 :misli:
Je da zavisi za šta ti treba guma ai niti sa jednom nemožeš pogriješiti,samo da nije michelin macadam :mrgreen:.
 
Ja sam za ne falit uzea dva seta sporteca M3 u dimenziji 120/70 - 180/55 za 2091.5 kn po paru. Odlucija sam se za M3 prvo jer su na fer popustu te citajuci testove guma po net-u di su mahom bile u samom vrhu,neovisno o tome di su testirane.Shock je usljedia kad sam ih montira. Ostalo mi po prst (onaj mali) felge strsit sa svake strane. Wat a fak? Prije su bile bt-014. Sta kazete :misli:? Sigurno je do njenog ostrijeg presjeka.
 
cosmic said:
Ja sam za ne falit uzea dva seta sporteca M3 u dimenziji 120/70 - 180/55 za 2091.5 kn po paru. Odlucija sam se za M3 prvo jer su na fer popustu te citajuci testove guma po net-u di su mahom bile u samom vrhu,neovisno o tome di su testirane.Shock je usljedia kad sam ih montira. Ostalo mi po prst (onaj mali) felge strsit sa svake strane. Wat a fak? Prije su bile bt-014. Sta kazete :misli:? Sigurno je do njenog ostrijeg presjeka.
Ne razumijem kompadre što ti strši??? Jeli felga šira nego guma ili je nemožeš obrisat do kraja????

Pozdrav,Matej!!!!
 
matej said:
Ne razumijem kompadre što ti strši??? Jeli felga šira nego guma ili je nemožeš obrisat do kraja????

Pozdrav,Matej!!!!
To prvo miki.Cili oni rub od felge je sad vidljiv. Gadno za vidit. :palacdolje:. Ma guma je mrak vec sam pisa u nekom topicu o M3.Da ne znam sto vozim
mislia bi da nije isti motor.
 
cosmic said:
To prvo miki.Cili oni rub od felge je sad vidljiv. Gadno za vidit. :palacdolje:. Ma guma je mrak vec sam pisa u nekom topicu o M3.Da ne znam sto vozim
mislia bi da nije isti motor.
EE ma pusti ti to što ona gadno izgleda prika, bitno da je žvaka i da imaš vjere u nju,ha da!!!

A da je šiljata je majke mi!!!!

Pozdrav,Matej!!!
 
Vukopas said:
ima tko iskustva sa njima? meni se čine ok..doduše tek su napravile 80-ak km...

Da si me pitao prije kupovine, pokušao bi te odgovoriti od njih, ja nisam bio zadovoljan (sa zadnjom). Otkako imam iza PP2CT, dan i noć. Trajala mi je točno 6 tkm. Sveukupna ocjena 4 (od 5).