Mi smo Francesca naučili Engleski...

picoda

Well-known member
Mi smo Francesca naučili Engleski...mi, mi, nitko drugi...



3XViZ7B.jpg




U malenom selu Teth na obronku Prokletija živi dječak imena Francesco. Da, da, čudnovato ime za malog Albanca. Šest mjeseci godišnje Francesco i njegova obitelj zatrpani su snijegom te im učitelj dođe jednom, eventualno dvaput,  kroz taj hladan period. Kaže kako ima četrnaest godina. Mulja. Nema ni dvanaest. Bez obzira na godine jako je poduzetan. I mudar. Vidjevši jedan od naših konja, onaj narančasti...maleni Francesco...dječak s vrha Prokletija izrekao je mudrost znanu širom svijeta..."KTM...Keep Taking Money!"        Veliki je gospodin taj mali Francesco...


PuNpavanjem po Albaniji...Kraljici Terena...


5fqG11Y.jpg



u3INToV.jpg



ZahVUdx.jpg



fW7fwzg.jpg



tadZ8ak.jpg



lvx7MkL.jpg



XSUwjRY.jpg



ArkMR3q.jpg



GlSkxqL.jpg



kSJqNKn.jpg



KdYG3aO.jpg



4OsPwG9.jpg



olKQbL9.jpg



BAK2LyG.jpg



NrZnHPc.jpg



i7hpeU3.jpg



lww0cWH.jpg



...bit će toga još...polako...nije ovo zajebancija. Ovo je ozbiljan putopis, ozbiljnog društva...s ozbiljnom namjerom...
 
Sad moram požuriti s pisanjem!

Uz ovu ekipu će naša avantura ličiti na kamilicu, razvodnjenu!

 
:klopa:

Slika žedni, putopisa gladni...



Sent from my toilet seat using HTC FartPhone
 
:klopa:  :D

 
@picoda - krenuo si odlično, i ako ovako nastaviš, neće biti potrebe da drugi bilo što dodaju,  samo malo mi sporo punpavaš, ajmo dalje  :mrgreen:
 
Flendrix said:
https://www.youtube.com/watch?v=1q1K3smgP_I&feature=youtu.be
Ne radi.ti.link :misli:
 
lb said:
@picoda - krenuo si odlično, i ako ovako nastaviš, neće biti potrebe da drugi bilo što dodaju,  samo malo mi sporo punpavaš, ajmo dalje  :mrgreen:

Ne jebem vas 5%...pišite, stavljajte slike, komentirajte. Ne ostavljajte me samog... :mrgreen:
 
Xross Chellenge – Kopaonik, Srbija...

Bio je četvrtak...k tomu i praznik. Ko ga jebe...bolje krenuti ranije. Da se stigne do subote...do utrke. In our country we say Polako...
Mali se javio kako bi sa mnom na utrku. Može Mali, idemo!...oćutio sam veliki potencijal. Nešto ko Don King u boksu...znam nanjušit šampiona.


U0ozf4I.jpg



Krenuli Mali i ja preko Bosne...za Durmitor. Čisto da mu pokažem Durmitor...i par trikova...opustim ga pred utrku...te posjetim rodjake. Kiša...jebemu maloga miša.

mwjG2Ok.jpg



Treći put u pola godine na istom mjestu...malo se ponavljam, a?

rNKJpME.jpg


sICcr6X.jpg



Durmitor...kod Rajka na spavanju, kod Željka na večeri...Veeeelika gospoda. Za ostale koji planiraju Durmitor...City Center Apartments...Rajko legenda sa Žabljaka...

DDRiox4.jpg



Durmitor i okolica...


885T7Zq.jpg



oGyvrVs.jpg



pvn2i30.jpg



EeEd9Dq.jpg



JGWxTGN.jpg



zIk6Knn.jpg




U petak popodne...nakon vožnje po rubu kiše...stigli na Kopaonik. Kop za prijatelje. A gori ajme...sedam stupnjeva, tuča, magla. Prvi dan ljeta...kažu.

Eve0nqV.jpg



Ostavio sam motor među vozilima vječno spremnim za generalku...za divno čudo upalio je ujutro. Izgleda nije zarazno...

f2HcJPk.jpg



Večer smo proveli mirno i dostojanstveno...kako priliči vrhunskim sportašima, trkačima i gospodi. Čaša vina poslije večere. Pivo za žeđ. I sestra Rakija. Stigle nam i Slavonske Lole...Dario Shadow i AnteK. Stiglo je i jutro. Prebrzo. Kacige se smanjile. Prokleta nadmorska visina...

HIJq0uz.jpg



Utrka je bila odlična. Mali je vozio Super Tešku, a moja malenkost, AnteK i Shadow...Tešku klasu. Dao sam mu par savjeta pred start od kojih je najvažniji bio: "Prva ti je doli!"


7aSgcc2.jpg



Jutarnji brzinski test bio je kombinacija lokvi, blata i vlažnog makadama. Startali smo svakih pola minute. Kako patim od blatofobije, koju bezuspješno liječim, prvi brzinac odvozio sam kao osamdesetogodišnja baka netom nakon moždanog udara. Nikako. Mali je šamarao pošteno, kako i priliči izdanku škole sa Žumberka. Ante i Dario furali su svoj tempo...na iskustvo.

mj9sZG4.jpg



ocESnyd.jpg



gB5wF0K.jpg



5ftdegH.jpg



Evo i par slija s aparata od Malog...Zekoslav Copyright...


EfKwa2T.jpg


pHYx0X4.jpg


7kyh25a.jpg


GUH0FEn.jpg


Gpc9nSZ.jpg




Drugi dio vožnje nije se bodovao niti se mjerilo vrijeme, a vozilo se stotinjak kilometara staze od koje je bilo poštenih tridesetak kilometara šumskih puteva prepunih simpatičnih lokvica, blata i kolotraga. Ostatak...makadam par excellence. Cilj je bio pokupiti sve čekpointe i doći na start drugog brzinca u neku pristojnu uru, nikako poslije Dnevnika. Kako patim od još jedne fobije...kroničnog nedostatka zraka... probio sam se na čelo i taj dio odvozio u svom blago opuštajućem ritmu...s jednim stajanjem od deset sekundi. Eto ga na slici. Jednostavno mi se vozilo.

HjhliQR.jpg



Na start drugog brzinskog testa došao sam jako rano i čekao mokar preko sat vremena do dolaska prvih vozača. Blago promrznut startao sam prvi...skužili su da mi treba topli tuš. Taj brzinac vozio se dijelom kojim voze mali motori...bilo je prilično zanimljivo. Posebno zemljani kanali. Odvozio sam pristojno za gospodina u godinama...bez greške u skretanju.

Pazi kako pravi fotograf, majstor zanata, zna kamo s fokusom. Da ne bi slučajno ovog kratkotrajnog u fokus pa da sliku pokvari. Inače, svaka čast foto majstorima na utrci...znaju ljudi zanat...

MUoehyr.jpg



Ostatak je povijest...Mali je uzeo prvo mjesto Super Teške, mene dopalo četvrto mjesto Teške, a Ante i Dario, kao stare iskusnjare, držali su gospodska mjesta klase.


o0Lf6Od.jpg


5b6UDap.jpg




Jako mi je žao bilo Kepe i ekipe koji su promašili stazu i izgubili dosta vremena. To se nama klasnim trkačima ne događa jer vozimo na inteligenciju pa pred nedoumicama odradimo "...en ten tini..."

Evo još jedne posuđene slije...copyright & fala to Aleksandra Kovac...

JHG91Qm.jpg



Kasnije smo prisustvovali spontanoj utrci u Slanini, Rakiji i Pivu. S puno brzinaca.


...photos by Veliki gospodin Zekoslav Mali...

JgrbKDA.jpg


VMwnAsY.jpg




Noć je bila duga...ili kratka...slavljenička. Mali je pokupio medalju i mobitel po uzoru na učitelja te podijelio pregršt intervjua. Velika zvijezda. Kasnije je došao bend. Rokija. Onda došla i sestra...Rakija. Pa došlo jutro. Opet prebrzo.

QROvyQ8.jpg


UyrvG6z.jpg



Veliki Gospodin Zec...za učitelja Mali...

SlC7v4x.jpg



Neki likovi su se gurali za sliku s Malim...i tako...


2WccmPi.jpg



To je bilo to, što se nas i Xross Chellenge utrke tiće. Koma i ekipa su odradili vrhunski posao, na veoma visokom nivou. U nedjelju se vozila i glavna utrka u klasi A i B, s manjim motorima, zbog kojih je sve ovo i organizirano. Nažalost, nismo mogli ostati...Albanija calling.

Moja jedina mala primjedba bila je na svojevoljno upisivanje motora po klasama jer su poneki motori teoretski ulazili unutar naših klasa ali su izgledali i težili malo više od prtljage koju sam vozio do Kopaonika. Da sam s takvim motorom došao vozio bi klasu B, ovako su nam izgledali pomalo čudnovato u teškoj klasi. Momci stvarno voze ko zmajevi...tu se nema šta reći, vjerovatno bi i u nižoj klasi imali rezultat...al uz malo više znoja...

HZe60pE.jpg


0PiqKoh.jpg


QYMpctO.jpg




Racing poluga kočnice...

BHG271d.jpg



Nakon dolaska k sebi te pozdrava s odličnim društvom, nas četiri jahača, zagrizli smo cestu. Pravac Plav, Crna Gora. Tamo nas čeka ostatak Albanske ekipe...LB i Dr. Flendrix.

MxjxHon.jpg



Stigli smo popodne u zanimljivo eko selo na obali jezera, izljubili ekipu, i opalili po mesnim prerađevinama. Bilo je jako teško pokrenuti se poslije toga ali vremena za gubljenje nije bilo. Vođa je imao plan...prodrijeti u Albaniju...

0XT0Dz7.jpg


mttrdQl.jpg


jbnVOuf.jpg


eZ18vBc.jpg



Nakon carinskih formalnosti te ručnog upisa u knjigu ulaska u zemlju...Albanija nas je počastila onim najboljim. Vrhunskim terenom.

f7UoVTn.jpg


qQNgdDe.jpg




...slijedi nastavak...Velkam to Albanija...