Michelin Power Pure SC

mv_agusta

Active member
stiže nova guma za skutere iz michelin-a

prvi put jedna guma za skutere dolazi u dvokomponetnoj smjesi, tvrđe po sredini, mekše po bokovima
http://www.michelin.com/corporate/EN/news/products/article?articleID=NMICHELIN-Power-Pure-SC

dimenzije
- 110/90 x 12 64P REINF POWER PURE SC F TL
- 110/90 x 13 56P POWER PURE SC F TL
- 120/70 x 12 51P POWER PURE SC F TL
- 120/70 x 13 53P POWER PURE SC F TL
- 120/70 x 14 55P POWER PURE SC F TL
- 120/70 x 15 55S POWER PURE SC F TL
- 120/70 x 15 56S POWER PURE SC F TL
- 120/80 x 14 58S POWER PURE SC F TL
- 130/60 x 13 53P POWER PURE SC R TL
- 130/60 x 13 60P REINF POWER PURE SC R TL
- 130/70 x 12 56P POWER PURE SC R TL
- 130/70 x 12 62P REINF POWER PURE SC R TL
- 130/70 x 13 63P REINF POWER PURE SC R TL
- 130/80 x 15 63P REINF POWER PURE SC R TL
- 140/60 x 13 57L POWER PURE SC R TL
- 140/60 x 13 57P POWER PURE SC R TL
- 140/70 x 12 60P POWER PURE SC R TL
- 150/70 x 13 64S POWER PURE SC R TL
- 150/70 x 14 66S POWER PURE SC R TL

nažalost nema je u meni zanimljivoj dimenziji, a baš sam se poveselio

eto ako neko misli mjenjati ubrzo bilo bi dobro ako se ima para probati nešto novo i napisati dojmove
 
Evo i slika, to bi valjda ovako trebalo izgledati sudeći po ovom IZVORU.

hu4oyo.jpg
 
samo vi kupujte Michelina navoza sam se ja i s Gold standardom i Pilot sportom nažalost  :palacdoli:

i na moj motor jako teško michelin  (skoro nikako )
 
meni se isto onaj pilot sport sc ili kako već ne dopada, gold standard sam uvjek smatrao low budget gumom pa ju nisam ni doživljavao

ali ova mi se čini zanimljiva upravo zbog dvije smjese, tako da bi bar u teoriji trebala nuditi grip i sigurnost u zavoju poput npr bridgestone-a th-01 ili th-11 je na tmax-u ako se ne varam, uz produženu trajnost
npr meni zadnja nakon 7-8000km već lagano dolazi "kockasta" iako se zna da je ne štedim po đirima
dok nakon 10.000km je za otpis iako je tada još namjerno navučem cca1000km kako bi mogao malo bokovati :D
 
Jel se spominjala stogod jos ova guma po forumu? Trazilica je slabo od koristi. Vrtio sam City Grip i Feelfree po glavi, ali mi je ovo sad jos zanimljivije..

Anyone?
 
na 50 ccm city grip se pokazao odlican. takodjer i na x9 250 i 500 ccm. odlicna guma za po gradu i za zavoje. stazu da i ne spominjem. ovo bi moglo bit dosta zanimljivo i vjerojatno ce ic na foxa kad ove sadasnje gume daju svoje.
 
Imao sam vec City Grip na 125cc skuteru i rekao da necu gledati dalje od njega kad
dodje vrijeme zamjene na 300tki, i cak mi se ucinilo da ce bolje raditi na vecim/tezim
skuterima.. da ne spominjem kako sam uvijek imao pozitivno misljenje i o Gold Standardu
(prethodnik).

Ali eto, Power Pure SC se pojavila pa..
 
Do sada sam imao na skuteru Pilot city Michelin, a sada sam stavio ovaj Power Pure i guma je pravi preporod u odnosu na ovu prije. Od držanja u nagibu, lagano pada u nagib, malo je na pravcu nemirnija(subjektivno) ali to me nimalo ne smeta jer se radi o finesama, sve u svemu puuuno bolja od prethodne. Trajnost ne znam koliko jer sam tek napravio nekih 500 km pa ćemo vidjeti s vremenom.
 
floyd said:
Do sada sam imao na skuteru Pilot city Michelin, a sada sam stavio ovaj Power Pure i guma je pravi preporod u odnosu na ovu prije. Od držanja u nagibu, lagano pada u nagib, malo je na pravcu nemirnija(subjektivno) ali to me nimalo ne smeta jer se radi o finesama, sve u svemu puuuno bolja od prethodne. Trajnost ne znam koliko jer sam tek napravio nekih 500 km pa ćemo vidjeti s vremenom.

Nervoza na pravcu dolazi sa tim laksim padanjem u nagib i prilicno je cesta stvar na tim
sportskijim gumama, pogotovo kad naviknes na neku poluTouring gumu, ali to vec znas :)

Trazio bi previse ako bi pitao da li si primjetio kakvu razliku u komforu pri prelasku sa jedne
na drugu, jel?

City Grip me odusevio na 12" skuteru jer je digao komfor kao da sam presao na 14" kotace,
sto apsolutno nisam ocekivao.
 
Cortez said:
Nervoza na pravcu dolazi sa tim laksim padanjem u nagib i prilicno je cesta stvar na tim
sportskijim gumama, pogotovo kad naviknes na neku poluTouring gumu, ali to vec znas :)

Trazio bi previse ako bi pitao da li si primjetio kakvu razliku u komforu pri prelasku sa jedne
na drugu, jel?

City Grip me odusevio na 12" skuteru jer je digao komfor kao da sam presao na 14" kotace,
sto apsolutno nisam ocekivao.

Da zaboravio sam to napisati i reći , ova PP je puuuno komfornija i  udobnija, manje trese i bolje podnosi rupe, bar za sada dok je nova. I žena mi kaže da je ko da smo na drugom , boljem skuteru (y)
 
floyd said:
Da zaboravio sam to napisati i reći , ova PP je puuuno komfornija i  udobnija, manje trese i bolje podnosi rupe, bar za sada dok je nova. I žena mi kaže da je ko da smo na drugom , boljem skuteru (y)

Nemoj zezat..
Ja sam mislio da se meni ucinilo kad sam sa CST (kineske..) na City Grip presao na 12"ici, tj.
da su mekse napumpane.. ali vraga!

Odlicno.
Thnx za info!

However, motobox nema nista osim feelfree i diJablo za moj skuter trenutno..  :misli:
Mislim da cu izgurati ovu sezonu na origigi gumama svejedno, ali bilo bi zgodno uloviti
nesto na nekoj akciji.

Feelfree 13ica i 14ica su 850kn zajedno.
Preporod nakon kawe..  :mrgreen:
 
Odlične gume, barem za mene (y)

City grip je napravio više 35 000km, profil je pravilno potrošen i izgledom skoro više od godinu gotovo čisti slick osim na krajnim rubovima i (nikad burn out) a držao je odlično osim po gradu ali pružalo je to dosta zabave :mrgreen:.
Na otvorenoj cesti u zavojima je s starošću 6 godina držalo za moj pojam izvrsno (y)

Išlo bi to još (y) ali morao je bit zamjenjen jer fotografi na tehničkom su rekli ne može više :misli: :mrgreen: pa je uzet ovaj iz topica power pure sc za prednju a nazad je išao stari pilot sport.

Sada ta kombinacija drži nenormalno ali nema zabave :(,mislim da svatko može vozit s ovakvim dobrim novim gumama iako sam primjetio da nisu ipak za svakog, "mirniji"vozači radije uzmaju Bridgestone Molas,(to isprobano na drugim skuterima strašno drži ali meni nepotrebno jer istroši se/prekratko traje-za skuter i nema zabave jer se ne stigne "isplastificirati" :mrgreen:...,Michelin (y)
 
Mislim da cu ja ipak na City Grip.. ponovo..  (y)