Miješanje dijelova Malossi-Polini

Guliermo

Member
Poštovanje svima,,,molim, sva su iskustva dobro došla:
Na Beverly 300 ie qvasar mašina, imam polini variomat sa 9 rolica, sa  tim variomatom dobio sam samo 9,2 g. rolice koje su pre, pre lagane. Sljedeće po težini su od 10,1 g. Te su mu zericu preteške, a između te dvije težine nemaju ništa. Mislim da bi mu najviše odgovarale 9,5 g. koje polini ne proizvodi (ako se ne varam), ali Malossi ih ima. E pa zanima me dali ima netko iskustva tj. smijem li ih miješati a da mi i dalje kvalitetno ide.,???  :misli:
Koja je razlika između Polini plavog centralnog federa i Malossi bijelog...??? Mnogi prilikom ugradnje (Malossi ili Polini) ostavljaju original feder, (to ne kužim), pa ako ne treba, zašto ih isporučuju, zbog veće love, ili zbog ljepšeg izgleda??? Dali da si metnem mekši ili tvrđi centralni feder, ili da ostavim original,i žašto...
Hvala vam što se imali strpljenja čitati, slobodno pišite sve što mislite.... :021:
 
Sve to malossi/polini je slicno ili ima razlike, ali nezamjetne. Centralni feder se u vecini slucajeva ostavlja tvornicki nema ga potribe minjat ako se nije uslo u nekakvi veci tuning.
A boje ti oznacavaju federe to vidi na internetu pa ces vidit ima tvrdi, meksi sve ovisi kako je nastelan prijenos
 
JosipSt said:
Sve to malossi/polini je slicno ili ima razlike, ali nezamjetne. Centralni feder se u vecini slucajeva ostavlja tvornicki nema ga potribe minjat ako se nije uslo u nekakvi veci tuning.
A boje ti oznacavaju federe to vidi na internetu pa ces vidit ima tvrdi, meksi sve ovisi kako je nastelan prijenos

Ma da, to sam i ja mislio, malossi - polini = slično a daj mi reci što znači veći tuning.
Prošlo ljeto jedan čiča (skoro pa djed) na bev. 250 oprao me je ko blavca. Od semafora do semafora ubrzanje mu je bilo ko da vozi 500 ccm a i krajna brzima mu je bila zapanjujuća. Ja sam bio na 135 a on je prošao pored mene ko metak. I ode čiča, nisam ga stigao pitati što to ima unutra, a auspuh mu je original Piaggio za beverry 250.
E pa ako je samo variomat,onda hoću i ja takav.   
 
Guliermo said:
Ma da, to sam i ja mislio, malossi - polini = slično a daj mi reci što znači veći tuning.
Prošlo ljeto jedan čiča (skoro pa djed) na bev. 250 oprao me je ko blavca. Od semafora do semafora ubrzanje mu je bilo ko da vozi 500 ccm a i krajna brzima mu je bila zapanjujuća. Ja sam bio na 135 a on je prošao pored mene ko metak. I ode čiča, nisam ga stigao pitati što to ima unutra, a auspuh mu je original Piaggio za beverry 250.
E pa ako je samo variomat,onda hoću i ja takav. 

Moguce da je ima polini variomat, lakse kugle i remen kevlar, liti se remen ugrije rastegne zato je tu kevlar bolji i skuplji u svakon pogledu. Na veći tuning san mislia komplet polini/malossi prijenos, ali to ti je nepotrebno dovoljno je stavit dobar remen i variomat.  (y) (y)
 
Kakvi crni kevlar remeni na skuteru koji se vozi za svaki dan. :eek:hne: Kada je to tek došlo prije x godina, sječam se koliko je tema bilo "pukao kevlar remen" i sličnih. Ostaviti se toga ako se želi trajnost.

Centralni se remen mijenja ako tako zahtijeva aftermarket variomat, evo ja sam npr. sa Malossi Multivarom 2000 stavio i njegovu bijelu centralnu oprugu (skuter SP180).

Sa auspuhom se ne dobiva ništa osim buke, a moguće je i izgubiti na performansama.

Kombinirao sam OEM i Polini, od Malossija sam koristio komplet dijelove, ali u konačnici može se probati pa kontrola nakon 1.000 km pa će sve biti jasno. Samo paziti da su dimenzije utega one koje trebaju biti (dimenzije!!! ne samo gramaža).

Deda je možda imao Bev500 :mrgreen: ili jednostavno neko sportsko kvačilo sa tvrđim oprugama + sportski variomat sa odgovarajućim utezima i glavnom oprugom. :wink:
 
Polini ili Malossi nebitno koje stavis, oboje su vrh po kvaliteti! Samo pazi da su iste dimenzije.

Centralni se stavlja onaj koji se dobije uz variomat!

Remen se stavlja original, ili recimo Malossi istih dimenzija jer je jeftiniji od originala, ali nikako ne kevlar, barem ne za svaki dan kako ti je i receno!

Kad se stavlja sportski variomat pozejno je ali ne i nuzno stavit malcice tvrde federe kvacila...ali to radis ak ides u detalje i ak imas potrebu za time.

Ostalo ne diraj i sve ti bude super  (y)

P.S.
na maxi skuterima nisu remenja ko na 50ccm, tak da se serijski ne rastezu onak kak vi pricate...rastezu se kad su ekstremne temp ali nije izrazajno kao na 50ccm, zato u vecini slucajeva remen nije kriv...osim ak je potrosen a to se vidi na krajnjoj brzini ili previsokim okretajima. Ali inace ako se mijenja redovito nema govora o rastezanju ili potrebi za kevlarom  :shock: Kad te bude kevlar ostavil da guras skuter u nekoj pripizdini onda bude veselja  :mrgreen:
 
ja sam na svog nexusa stavio polini variomat i uz njega se stavlja polini plavi centralni feder da bi to radilo savrseno kako treba..
tako je ja vjerujem i s malossi...znaci stavi novi centralni taj polini a pošto je malo tvrdi taman ti te teze rolice mozda budu dobre i to bude pogodak..
 
E da,,,još par nejasnoća u vezi remena.:  Prije početka svake sezone obavezno napravim kompletni servis, znači sve živo zamijenim, ulje, fltere, svjećicu, rolice i remen. Otprilike napravim oko 7000 km pa mislim da mi je to ok. To sve me košta cca 1000 kn.
Prije imao sam remen DAYCO 8196K širina 22,6
                                                  dužina  0.954m
                                                visina  13,2
Nakon nekog vremena zamijnio sa ga sa Polini remenom 248066 širine 20,3
                                                                                      dužina 0,947m
                                                                                        visina 13,5
Još uvijek imam taj isti polini remen na motoru, mislim da bih ga trebao zamijeniti prije ove sezone, sada ja vas pitam (sa polinijem nisam imao problema) dali da opet metnem polinija ili njegov original Piaggio ili Micubushi, mislim da ta 2 nisu klevar... :misli: 
 
zar nije 2mm širine malčice ovelika razlika ?!?  :misli:
 
strasilo said:
zar nije 2mm širine malčice ovelika razlika ?!?  :misli:

Čuj nemam pojma, što sam tražio to su dali, i vozio sam se sa jednim i drugim, da je baš bilo neke razlike, pa i nije. Mislim da sad  sa polinijem ide bolje... :)