mini bike nece da upali,help???

Ivanos46

Well-known member
imao sam na mini bike onaj obican kineski karb,pa sam ga skinio jer mi sa njim nije tjeo paliti i kupio sam si dellorto sha 14-12 karb od tomosa.

i namontiro sam taj dellorto na mini bike i upalio mi je odma iz prve sa njim,ali se nisam iso voziti ni nista sa njim,nego sam ga odma ugasio.

i evo danas opet odem da ga upalim da ga probam kako ide,i nece nikako da upali doslovno sam 100 puta vuko onu spagu,otpala mi je ruka.

baca iskru,ima goriva u rezervaru.

jedino kad sam skinio svijecicu mi je bila suha,kao da nedolazi gorivo do nje,pa sada neznam vise sta da radim.

eto ako znate pomagajte,svaki je savjet dobrodosao. :D
 
kruns said:
Ocisti fergazer, ispusi diznu.
evo rastavio sam karb i ocistio sam diznu i propirio one kanale.

sutra cu vratiti karb na motor,pa javim jel upalio.

bila mi je malo prljava dizna i ona casica od karba,to sam sve ocistio,mislim da ce sada upaliti.

i imam rezernu usisnu lamelicu,pa cu i nju staviti,pa valjda ce da upali. :021:
 
Ja sam isto nedavno stavil taj karburator i preporodil sam se. Em kaj pali od prve, em kaj leti :mrgreen:
Bilo bi dobro preventivno mijenjati te lamele barem jednom godisnje ako se dosta vozis. Meni je pukla i dijelovi su otisli u cilindar i napravili ruzne riseve. Ne znam koliko ce jos dugo se vrtiti ali ima na ebayu rezervnih masina vec od 400 kuna pa i nije neka greda ;-)
 
Mozda i manje bitno pitanje ali razlikuje li se potrosnja goriva veci dotok istog i kakvo je sagorjevanje s tim karbom ( boja svjecice)  :misli:
 
Meni je potrosnja goriva veca jer je do sad sa starim fergazerom stajal u garazi a sad se ipak vozi :LOL: :mrgreen:
 
kruns said:
Meni je potrosnja goriva veca jer je do sad sa starim fergazerom stajal u garazi a sad se ipak vozi :LOL: :mrgreen:
pipa ti sad propusta ...  :jesus:
:LOL:
 
kruns said:
Ja sam isto nedavno stavil taj karburator i preporodil sam se. Em kaj pali od prve, em kaj leti :mrgreen:
Bilo bi dobro preventivno mijenjati te lamele barem jednom godisnje ako se dosta vozis. Meni je pukla i dijelovi su otisli u cilindar i napravili ruzne riseve. Ne znam koliko ce jos dugo se vrtiti ali ima na ebayu rezervnih masina vec od 400 kuna pa i nije neka greda ;-)

gdje si uzeo karb i pošto ?
 
Na njuskalu od nekog klinca skupa sa prirubnicom i filtrom, tj. mrezicom za 100 kuna :mrgreen:
 
evo ocistio karb cijeli,propiro diznu i namontiro karb nazad na mini bike,i pokusavam da ga upalim i nikako nece da pali.

opet svijecica suha,jednostavno nedobiva gorivo.

stavio sam i drugu usisnu lamelicu.

iskru baca.

i zadnje sto sam pokuso,uzeo sam spricu i malu ubacio benzina u cilindar i nakon toga isto nije tjeo da pali.

jednostavno nemogu vjerovati da nije upalio nakon sto sam usprico malo benzina u cilindar.

neznam vise sta da radim,jel neko zna u cemu bi mogao biti problem?
 
kruns said:
Da lamelice nisu kontra postavljene? :mrgreen: Tko ti je prirubnicu slagao gore?
Napisao je da je direktno stavio gorivo u cilindar zaobisao karburaciju ali svejedno nije upalio.  :lipotan:
 
kruns said:
Da lamelice nisu kontra postavljene? :mrgreen: Tko ti je prirubnicu slagao gore?
nisam,ovako kako su trenutno postavljene,tako su bile i postavljene,onda i prvi put kada sam montiro karb gore i upalio je.

ja sam slago prirubnicu.

strasilo said:
a da ti nisu popušili semerinzi .. ;)
ako mislis on na radilici,nema veze trebo bih upaliti,onda bih samo malo vuko falsh zraki trosio vise goriva,koliko ja znam.

ali ja sam sa spricom malo ubacio goriva u njega i opet nije tjeo da upali.

moje misljenj je da ili negdje na prirubnici vuce falsh zrak pa da radi toga nece da pali.

ili je mozda u spagi problem,jer ja kada sam monitiro taj karb dellorto na njega,ja sam to povuko par puta i koliko se sjecam iz 3puta je upalio i spaga se vise nije vraca nazad.

i onda sam ja motor ostavio da radi u leru par sekundi i ugasio ga.

e onda sam rastavio tu spagu ili poteznicu,kako ocete,i nekako sam napravio onu oprugu da valja,e sada moje misljenje je da mozda ta spaga kada ga ja povucem da ona nezavrti dovoljno dobro radilicu,pa onda nepovuce gorivo.

ali prije nego sto sam ja to iso popravljati tu poteznicu,sam preko ebaya narucio novu za 67kn,ak se nevaram i doce mi to za nekih 2 tjedna.

znaci moje misljenje je da je problem ili u toj spagi ili da vuce na prirubnici falsh zrak,ali mislim da je u spagi.

ali opet neznam ko ce ga znati.

ali jel bih mi mogli pokazati,kako se tocno ta usisna lamelica postavi,jel onaj dio disu sarafi jel to ide gore ili prema dolje.

 
Maestral said:
Stavi lulicu na svječicu  :mrgreen:
lulica ja na svijecici,pa napiso sam da baca iskru nije problem u struji. :D

ace_of_spades said:
Otvore prema dolje.  :mrgreen:
e pa i tako i je,otvori su mi prema dolje.

ma neznam moze biti da je problem i u semering ili nema kompresije,neznam,sve u svemu je to zivo sranje.

a kak da provjerim semering to moram sve raskopati,nikad to nisam radio,ak mi mozete malo objasniti.
 
Pošto spominješ taj konopčić za palenje i da si ga otvarao,nije li možda slučaj da ti motor vrtiš naopako.Može imat sve a ne upalit ako se vrti kontra.   
Ovo je samo jedna od mogučnosti a u stvarnosti ih je več bilo.