mini bike nece da upali,help???

Ako si karb rastavljao mjenjao spagu...
Ne pitaj tu gluposti nego rastavi to i pogledaj, to je bar jednostavno za slozit.  :wink:
 
barba said:
Pošto spominješ taj konopčić za palenje i da si ga otvarao,nije li možda slučaj da ti motor vrtiš naopako.Može imat sve a ne upalit ako se vrti kontra.   
Ovo je samo jedna od mogučnosti a u stvarnosti ih je več bilo.

na takvom kinezu ne možeš okrenuti naopako ... ustvari, možeš okrenuti špagu naopako, ali se neće desiti bukvalno ništa kod povlačenja konopa jer je mehanizam koji iskače napravljen tako de je "aktivan" samo u jednom smjeru ..  (y)

mihael dobro kaže... na kinezu (i sa originalnim carbom i zamjenskim) moraš sve savršeno napraviti da bi uopće upalio bez filtera, ali voziti se nećeš .. :)

no sa druge strane ... to je tako bolesno jednostavna mašinica da je to nevjerovatno ... i ako ne izmišljaš toplu vodu, ne može da ne upali ...

no, kako je ovdje na forumu sve moguće, onda je moguće i to da netko nije dobro prišarafio "zamajac", pa se okrenuo na radilici ... u tom slučaju će bacati iskru, ali ne u GMT .... moguće je i da je bobina predaleko, pa će u tom slučaju iskra biti vidljiva oku, ali nepravilna i preskakat će ..

isto tako je moguće, pošto je svjećica suha kako pokretač teme kaže, da je nivo u čašici premali, pa zatvori dovod i prije nego se čašica napuni ... a kako on ima "slobodni" plovak, nebi bilo prvi puta da je netko stao ili se naslonio ja "vilicu" plovka, pa poremetio nivo ..

Moguće je i to da lulica ne sjeda na svjećicu kako treba jer originalna lulica ima samo oprugu koja se BOČNO ubode na kabl, pa se preko toga navuče lulica ... ITD ITD ..
 
sto je tice struje,to je sve ok,stavljena je nova lulica ngk,baca iskru,u tome nije problem.

ovo je taj karb imam filter i sve,potpuno je ispravan.
1399446895-640-x-480px-karb.jpg


sto se tice spage,to sam dobro slozio,pukla mi je ona unutra opruga,pa sam to popravio,ali mislim da je u njoj problem da ona nezavrti dovoljno dobro kada ja potegnem,i ima spaga prazan hod od nekih10cm,otprilike.

a sto se tice iskre,ona je slaba,ali to je valjda radi toga sto on ima struju slabu,pa ne baca bog znan kako jaku iskru,ali imam dvije bobine i probo sam sa oba dvije i jednaka je jacina iskre,na obje bobine,tako da strasilo mislim da nije u tome problem.

necu zasada nista dirati cekati cu da mi dode spaga,narucio sam preko ebaya iz kine doce za 2tjedna.

pa cu onda sve rastaviti i provjeriti.

ali hvala svima na savjetima,malo ste mi pomogli,javim rezultate kad dode nova spaga. (y)

 
ako ima iskre, ali je slaba onda je možda problem i u paljenju pa budeš i to trebal zamijeniti. to se meni dogodilo prije :starac:
 
kruns said:
ako ima iskre, ali je slaba onda je možda problem i u paljenju pa budeš i to trebal zamijeniti. to se meni dogodilo prije :starac:
ova jacina iskre kakva mi je sada,mi je ista taka i bila onaj dan kad sam montiro karburator dellorto na motor i upali mi je odma.

znaci nije u struji problem sto posto,imam dvije bobina i sa oba dvije mi je ista iskra.

i kupit cu i novu svijecicu.


 
Probaj smanjit zazor na svjećici, privremeno rješenje samo da motor upali.
Koliko si goriva u cilindar sipao kad si probao palit?
 
Black3005 said:
Probaj smanjit zazor na svjećici, privremeno rješenje samo da motor upali.
Koliko si goriva u cilindar sipao kad si probao palit?
to sa zazorom sam isto probo.

malo sam uspio goriva.

ma zasada necu vise nista raditi dok mi nedode nova spaga.
 
Ajd slikaj karb tamo gdje ide prirubnica ali tako da se što bolje vidi ona mesingana cijevčica koja vodi od dizne i ima 2 rupice... Te dvije rupice bi trebale biti različite tj. jedna veća, druga manja a dosta pacijenata je tjekom seljo čuninga razbušilo te rupice i sjebalo karbove... Također bih ti savjetovao da staviš diznu 55 jer ta 56 je premala za tu mašinu i mogao bi ti motor cvikati
 
strasilo said:
na takvom kinezu ne možeš okrenuti naopako ... ustvari, možeš okrenuti špagu naopako, ali se neće desiti bukvalno ništa kod povlačenja konopa jer je mehanizam koji iskače napravljen tako de je "aktivan" samo u jednom smjeru ..  (y)
   
Imaš pravo sto se tiče potezača. Napomenuo sam pogrešno okretanje jer mi je prije par dana došao čovjek sa alnaserom na kojem je stator bio okrenut za 180  pa je vrtio naopako. (y)
 
barba, ja mislim da nas pokretač ove teme malo zajebava ..... to je tako jednostavna mašina da mislim da bih ju i na žmirećke sastavio da upali ...  :mrgreen:
 
strasilo said:
barba, ja mislim da nas pokretač ove teme malo zajebava ..... to je tako jednostavna mašina da mislim da bih ju i na žmirećke sastavio da upali ...  :mrgreen:
     
Ma i ja se malo čudim.Moj ne pali iz prve samo kad odstoji par miseci.Ja mu očistin karb (nakupi se kao smole) upalin i radi sve dok opet ne prođe dosta vrimena.
 
ZEKOZNA said:
Ajd slikaj karb tamo gdje ide prirubnica ali tako da se što bolje vidi ona mesingana cijevčica koja vodi od dizne i ima 2 rupice... Te dvije rupice bi trebale biti različite tj. jedna veća, druga manja a dosta pacijenata je tjekom seljo čuninga razbušilo te rupice i sjebalo karbove... Također bih ti savjetovao da staviš diznu 55 jer ta 56 je premala za tu mašinu i mogao bi ti motor cvikati
u njemu je sada dizna 53,i to je ok velicina dizne za njega.

evo ti slika karba,nemam sliku sa one strane di ide prirubnica,a i sta ce ti ta slika samo se vidi klip unutra,a i neda mi se skidati sada dolje karb.
http://upload.slike.com/slike/2014/05/1399532755-640-x-480px-karbbbb.jpg

a sto se tice tebe strasilo,nikoga ja nezajebavam.

po stoti put cu ponoviti,NISAM OVIH DANA NISTA RADIO OKO MINI BIKE,I NECU DOK GOD MI NEDODE NOVA SPAGA KOJU SAM NARUCIO PREKO EBAYA,I NISAM RASTAVLJO TU MASINU,RASTAVIT CU JE KADA MI DODE NOVA POTEZNICA I ONDA CU KADA RASTAVIM VIDITI U CEMU JE PROBLEM I SVE LIJEPO SASTAVITI,I HVALA VAMA TU KOJI STE MI REKLI U CEMU BI MOGAO BITI PROBLEM.

ako me jos sta bude zanimalo,javim vam se.
 
Vičeš  :misli: :misli: :misli: :misli:

Koje si ti godište?  :misli: :misli:
 
ZEKOZNA said:
Vičeš  :misli: :misli: :misli: :misli:

Koje si ti godište?  :misli: :misli:
mozda su velika tiskana zbog dioptrije ?  :mrgreen:
 
ZEKOZNA said:
Vičeš  :misli: :misli: :misli: :misli:

Koje si ti godište?  :misli: :misli:
nevicem,pisem samo velikim slovima,jel to zabranjeno? :mrgreen:

a za godiste,nezelim pisati svoje osobne podatke po internetu,ali nisam neki klinac.

 
Nisam ničiji odvjetnik ali ako ne znaš to je otprilike kao i kopanje nosa prstom ili ne pranje ruku poslije šekreta ;-)
 
Izgleda da je problem u dioptriji ipak u kombinaciji s kopanjem nosa  :LOL:
 
ace_of_spades said:
Izgleda da je problem u dioptriji ipak u kombinaciji s kopanjem nosa  :LOL:
hvala bogu nije problem u dioptriji,imam lijepe i zdrave plave okice. :letim: