Mini foto-stativi

banditR

Well-known member
Posto me vec nekoliko ljudi pitalo (preko PP i preko maila),koji je to stativ i gdje se moze nabaviti,odlucio sam otvoriti temu o mini stativima.Ako tema vec postoji,sorry....ja nisam nasao.
Bilo je pitanja u vezi mini stativa BILORA GRIP POD...
Radi se o mini stativu koji se moze kupiti preko Brenner foto kataloga (stavit cu link)
Original tekst :

Kameragriff für digitale Kompaktkameras, kleine Videocams.. Läßt sich aber auch prima einsetzen als Handgriff ....

Kao sto pise o original tekstu,stativ je namijenjen za kompaktne kamere i male video-kamere.
Ja ga koristim i kao stativ za moju DSLR...
Ako se na jednu DSLR kameru montira i externi blitz uredjaj,mislim da je stativ u tom slucaju - preslab...
Ovo su original slike toga stativa,skinute iz Brenner Foto kataloga...
 
Bilo je opet pitanja za velike stative.
Ovako...Veliki stativ imam, jer sam ga trebao za neke svatove.Trebalo je radit grupnu sliku.Za te stvari,veliki stativ je super stvar jer se foto aparat (kasnije u tekstu - KAMERA),moze super ucvrstiti i korigirati ako netko "ne stane u sliku".Kad ga drzite u ruci,dok namjestite "desnog",za to vrijeme je "lijevi" ispao iz slike...To su posve jasne stvari koje zna svatko...
Zelio bih istaci da jedan takav veliki stativ nije toliko potreban kao mali...Pogotovo kad idem negdje motorom,necu slepat uvijek taj veliki stativ.Ali mali stativ...
Mali stativ je jako potreban.Bio to onaj koji sam ja spomenuo ili onaj koji je spomenuo kolega DiAbLeRo...  (y)
Neki ljudi,kojima sam slikao motore( nek` se sami prepoznaju...),su mi rekli da je steta sto sam tada zaboravio mali stativ.Da sam imao stativ,mogao sam i ja UPASTI u sliku...Naravno da se moze improvizirati,ali nije to - to...
Za kameru trebate mali stativ - definitivno.To je moje misljenje.
Znam da vam ovim nisam rekao nista novo,niti mislim od ovog praviti neku nauku.Isto tako,znam da na forumu ima ljudi koji se kuze vise nego ja.Posto me ljudi pitaju,mislim da je red da odgovorim.
Evo sad slika tog veceg stativa u ovoj temi,da ne otvaram novu...
 
Weller said:
Nije ni ova stvar losa. 25$ s postarinom.
SLIK mini II DSLR SLR Camera Tripod
Vrlo interesantno....  (y)
Evo jedan "stativ" koji je mozda interesantan...
Original tekst :
Stativ mit zwei starken Saugfüßen und Kugelgelenk! Ideal für die Montage an allen glatten Flächen, egal ob an einem Schaufenster, am Türrahmen, auf der Tischplatte, auf dem Flugzeugflügel, auf dem Tank eines Motorrads, auf einem Snowboard oder auf der Motorhaube eines Autos (im Bereich der StVZO nicht zugelassen!). Zwei große Saugteller mit 8,5cm Durchmesser sorgen für den sicheren Halt. Höhe bis 24cm möglich. Traglast 2,5kg.

Mislim da je za nas interesantno ono : "....na tanku motora..."
Naravno,AKO,onda video kamera.
 
Da podignem iz pepela.
Kako sam se u zadnje vrijeme počeo više interesirati za fotografiju, uz aparat i objektiv prvo sljedeće što mi je trebalo je stativ. Neki mali, jednostavan, ne skup i relativno kvalitetan. Ubo sam Hama mini Traveller Pro, iako Hama kao brand ne uljeva povjerenje bar po mom iskustvu, ovaj stativ je pun pogodak.

30-ak eura za stativ koji ima prihvat do 10 kg, a sklopi se u 40-ak centimetara u svoju futrolu i razvuče do 117, mogućnost prihvata s donje strane za makro ...
Moja preporuka.

http://www.ephotozine.com/article/hama-traveller-mini-pro--review-14487

https://www.youtube.com/watch?v=MC4IR6_3pfI
 
Crash said:
Da podignem iz pepela.
Kako sam se u zadnje vrijeme počeo više interesirati za fotografiju, uz aparat i objektiv prvo sljedeće što mi je trebalo je stativ. Neki mali, jednostavan, ne skup i relativno kvalitetan. Ubo sam Hama mini Traveller Pro, iako Hama kao brand ne uljeva povjerenje bar po mom iskustvu, ovaj stativ je pun pogodak.

30-ak eura za stativ koji ima prihvat do 10 kg, a sklopi se u 40-ak centimetara u svoju futrolu i razvuče do 117, mogućnost prihvata s donje strane za makro ...
Moja preporuka.

http://www.ephotozine.com/article/hama-traveller-mini-pro--review-14487

https://www.youtube.com/watch?v=MC4IR6_3pfI

Izgleda mi sasvim OK  :D
....samo naprijed  (y)
 
Crash said:
A nafališe ga da nisam mogao odolit  :wink:

izgleda dobro, a narocito cijena.. jedino sam malo sumnjicav u ovih 10kg?.. puni jaci i tezi stativi deklariraju max 3-4kg?..
 
Znam. Nek drži treći dio dobro je. Testirano sa d5100 i 18-105 gore i to u vertikali što je obično tlaka za jeftine 3D glave, zasad drži.