Minijaturni modeli motocikala

joke

Active member
Skuplja li ko minijaturne motocikle, mislim da je omjer u kojem ima najviše modela i koji je najoptimalniji 1:18
Tvrtke koje su renomirane su Majorete, Maisto, Ducati i sl.
Ja sam ih sakupio dosta ali nema ništa više novo na tržištu, svakakve informacije dobrodošle.

p.s. samo kvalitetne priznajem, imaju neki kineski(i u ovom segmentu su fuš) mislim da se firma zove Geely(zamislite, a postoji i pravi skuter koji se tako zove), minijature su im skoro neprepoznatljive u odnosu na originale.
 
Skupljam i ja ali samo Ducati SBK. Daleko najbolji je Minichamps 998F02 Bayliss replica 1:12. To je fakat malo umjetničko djelo. Pobjego mi je nedavno na ebayu isto njihov jedan Baylissov 1:6. Kasnije sam našao 998 ali neki plastični, nije ni sjena Minichampsu. Bio je jedan topic na tu temu pa smo svi stavili slike, potraži malo.
Zaboravio sam napomenut da sad imam oko 8 komada 1:18, po 1 komad 1:12 i 1:6, i na kraju 3 komada 1:1. :mrgreen:
Japance ne brojim, njih držim na moru da mi ne kvare prosjek. :prsti:
 
imam ih ja par komada 1:18

sliknem posle pa stavim slikice
 
Di toga ima za kupit u Zagrebu
 
Imam minichamps NSR500 capirex replika 1:12, i jos ih dosta imam maistovih 1:18
 
Ma skupo je to, vidio sam u Bologni (koja se nalazi u emili-romagni poznata je po automodelarstvu i maketarstvu) kostaju po 70 eura ali su identicne kopije originala, cak imaju i pletene cjevi kocnica. Najbolja je stvar sto ga sami montirate, motor posebno, auspuhe posebno na okvir i na kraju ima prave karbonse oklope.Felge se montiraju na vilice pomocu prave osovinice, ma ono, cudo :shock:

Ne znam koja skala, Mislim da je 1:16 ali ne uzimajte me za rijec..
Uzeo bih kojeg samo je to malo previse para za to, radije si napunim rezervar 10 puta pa se vozim na svojoj maketi :mrgreen:
 
Flota Moto GP
dscf03142jw.th.jpg


Ipak će nikša morat slike stavit, meni su ovo španska sela :cry: