Minimoto problem

DoTi

New member
Chaos ljudi,
Kupio sam neki dan minimota, preko oglasnika, tip je rekao da je motor skoro pa nov... ja sam to išao pogledat, motor je stvarno ko nov i kupio sam ga  :S
I ništa, drugi dan ja malo idem to isprobat, potegnem kurblu par puta i pali, gas i deri peri, kad nakon par kilometara počne neprestano teci na odušak
od karburatora benzin, spraznilo mi tank za 1-2min  :palacdolje:  ( da ne zaboravim reči da je na kraju zatrokirao i crko i nece vise palit - bilo jos benzina)..  :(
sad ja samo svoj majstor, mislio da ga je zalio benzin, otvorim karburator, ocistim ga, plovak ocistim, filter benzina i sve to složim kad ono "jeee"
ne tece vise benzin na odušak, izvadim svjecicu, malo pošmirglam, stvatim unutra kad ono opet NE pali  :palacdolje: :palacdolje:
vidim ja kasnije da nedaje iskre na sviječici,.... uzmem ja novu boshovu stavim gore kabl, kad ono opet ne daje iskru :(
ima ko ideju zast ne daje iskru?
 
ili ti je otišla bobina, ili ti se kabl za gašenje spojio na masu .. ;)
 
a sad, kaj se ja kuzim u to, :(
evo slikica
znas mozda kolko kosta ta "bobina" ?


 
Masa MORA biti spojena na mašinu ....

Kabl za gašenje NESMIJE nigdje dirati NIŠTA skroz do ručke i crvenog dugmeta za gašenje... Probaj taj kabl jednostavno iskopčati sa bobine... pa vidi onda jel baca iskru... Ali prije toga masu obavezno zašarafi negdjena mašinu ..  (y)
 
masa je inace zasarafljena sarofom u ovu najgornju rupu ;)
budem sutra pogledao pa javim ;D
 
samo mi je problem sta ja neznam kaj je ovaj tulipan od kojeg sam kupio prčkao po tome jer sam primjetio da je vec bilo skidano (izlizani sarafi )
 
Evo, pokušavao ja danas sve moguce, izgleda da je bobina presla?!
vec sam narucio novu bobinu i kočnicu kod sd teama, ima ko iskustva s njima?
 
OK su ... fer i korektni ...  (y)

imaš još i moto spektar ..  (y)
 
E jel mi hoce ko slikat zadnju kocnicu sa sta je moguće više kuteve, vidim da zapravo nemam ni nosaća, pa ću sam nešto iskombinirat, samo mi treba koja slikica da vidim kak to mora izgledat.
I da, skido sam zadnji kotac dolje, tak da sam mogo karburator skinut, i sad me zanimaju oni podloški šta dođu između kotaća i vilice, jedan mi je za 2mm dulji od  drugoga, pa me zanima isto tako, na koju stranu bi koji trebal ić?
 
hahahahah, necu rec da si majmun, al cu rec da sam dao na njega 500kn djelova iz SD Teama !!!
nova bobina, nove kocnice, novi lanac, nova svječica, i jos puno toga !!!
 
nemoj se sekirat da te iko zajebo, priatelju mi nakon par dana isto tako počeo curit na odušak samo karb treba očistit znači to ti je normalno, to da bravica zajebaje i to je normalno, e sad počinje cirkus kad ti federi od kvačila počnu pucat