Mjenjač na novom banditu?

Status
Not open for further replies.

Tomos

New member
Zdravo ljudi!
Vozim novog bandita 650 K7 (cca 4000 km) i sve je super osim šaltanja po nižim  brzinama (npr. po gradu 1.2.3...) dok je hladan je OK ali kad se dobro ugrije lupaju da mi je neugodno. Lanac je normalno napet. Jel ima koga s ovakim problemom ili je to normalno? Jel ima s tim kakve veze ulje? :misli:
 
Tomos said:
Zdravo ljudi!
Vozim novog bandita 650 K7 (cca 4000 km) i sve je super osim šaltanja po nižim  brzinama (npr. po gradu 1.2.3...) dok je hladan je OK ali kad se dobro ugrije lupaju da mi je neugodno. Lanac je normalno napet. Jel ima koga s ovakim problemom ili je to normalno? Jel ima s tim kakve veze ulje? :misli:
naravno da je ulje glavni krivac za te simptome !! šta ti je u mašini? koliki ti je ler-gas ?
 
mene čudi što ne lupka kad je hladan neg kad se ugrije.trebalo bi bit obrnuto.
mislim da u servisu su teško krivo ulje natočili?!
 
stingray said:
mene čudi što ne lupka kad je hladan neg kad se ugrije.trebalo bi bit obrnuto.
mislim da u servisu su teško krivo ulje natočili?!

PA kak bi krivo ulje stavili.... :misli:
NIsu valjda takvi luftbrenzeri...... :shock:
 
Tomos said:
Zdravo ljudi!
Vozim novog bandita 650 K7 (cca 4000 km) i sve je super osim šaltanja po nižim  brzinama (npr. po gradu 1.2.3...) dok je hladan je OK ali kad se dobro ugrije lupaju da mi je neugodno. Lanac je normalno napet. Jel ima koga s ovakim problemom ili je to normalno? Jel ima s tim kakve veze ulje? :misli:
Bratić mi ima isti motor i isti problem i stalno se žali na zvukove prilikom šaltanja,pogotovo kad se ugrije motor.Tako da mislim da ti je to samo bučniji mjenjač,a koliko se sjećam iz testova je bilo pričanja o dosta bučnim mjenjačima i čudnim zvukovima iz getribe.
 
Ulje je Motul polusintetsko, mislim da je 15-50. A ler gas je tu negdje oko 1200-1500 rpm-a. A šta je je stalno  nešto zujucka iz vražje getribe.
 
Tomos said:
Ulje je Motul polusintetsko, mislim da je 15-50. A ler gas je tu negdje oko 1200-1500 rpm-a.
spusti ler gas na 1000-1050 okr. i kad budeš mijenjao ulje utoči kastrol rs 10-60 pa nek priča ko šta hoče !
 
Probat ću tako, servis mi je ionako za cca 2000km. Iako su dosta tvrdi po pitanju ulja u Suzukiu. Vole taj Motul... u sve ga sipaju.Možda imaju neki ugovor s njima. Hvala na informejšon! (y)
 
Tomos said:
Probat ću tako, servis mi je ionako za cca 2000km. Iako su dosta tvrdi po pitanju ulja u Suzukiu. Vole taj Motul... u sve ga sipaju.Možda imaju neki ugovor s njima. Hvala na informejšon! (y)
naravno da krkaju ono što oni prodaju
 
zvonko situm said:
spusti ler gas na 1000-1050 okr. i kad budeš mijenjao ulje utoči kastrol rs 10-60 pa nek priča ko šta hoče !

Kaj je po tvom iskustvu i mišljenju castrol ipak bolje ulje od motula , cijena mi ne igra ulogu (a i neznam koja je) pa samo pitam za preporuku za svog gsx1400?
 
zvonko situm said:
spusti ler gas na 1000-1050 okr. i kad budeš mijenjao ulje utoči kastrol rs 10-60 pa nek priča ko šta hoče !
Ista stvar je i kod mene na Stromu 650 a koristim gore navedeno ulje,a điri su mi oko 1100, a 3.4.5.i 6. niti ne osjetim kada upadne -bešumno.
 
Krama said:
Kaj je po tvom iskustvu i mišljenju castrol ipak bolje ulje od motula , cijena mi ne igra ulogu (a i neznam koja je) pa samo pitam za preporuku za svog gsx1400?
takva su moja iskustva a mišljenje baziram isključivo na praktičnim zapažanjima...
 
zvonko situm said:
takva su moja iskustva a mišljenje baziram isključivo na praktičnim zapažanjima...

Kad već govorite o ulju evo i moje pitanje, šta je u svemu ovome sa Silkolene uljima?
Ja u svoga zeca lijevam 10/40, sintetika, a isto kad se vozi skroz polako i kad se ulje ugrije čuje se klaparanje mjenjača?  :misli:
 
JoKe1311 said:
Ista stvar je i kod mene na Stromu 650 a koristim gore navedeno ulje,a điri su mi oko 1100, a 3.4.5.i 6. niti ne osjetim kada upadne -bešumno.

Možda je to stvar Suzukija. Prije sam vozio GSa 500 i imao isti problem s tim da su kod njega zajebavale i više brzine (izbacivanje, lupanje, pa nemožeš  ubacit iz prve...) a bio je novi motor. Jadnika su izbacili iz proizvodnje, zastario je.
 
Status
Not open for further replies.