mjenjač na PX200

Lemmy

Member
Može li mi netko reći kako "omekšati" mjenjač na Vespi PX 200 E, a da nemoram u servis. Šaka mi već otpada od bolova dok prebacujem, pogotovo kad ide u nižu. Hvala!!!
 
pa prvo pogledaj jel imaš ulja u getribi. (unutra ti ide 2,5 dcl)
i skini kapu volana i onaj disk na koji se zakače sajle od mjenjača zalij sa par deci WD-a.
e kad to napraviš, onda ima da menja ko violina
 
Ma nisam ništa dirao ali s vremenom je sve postalo OK. Valjda je učestalom uporabom sve sjelo na mjesto. Ipak hvala. Zanima me još samo gdje mogu nabaviti priručnik za održavanje i popravke. Nov sam u ovom sportu, a baš želim Vespu vozit neko vrijeme pa me zanima koje su osnove u tome svemu (najčešći kvarovi, redovni servisi itd.).
 
ako ti pušta ulja, ne brini, nema te vespe koja ne pušta :mrgreen:
a što se tiče održavanja, znaj samo da se lageri mijenjaju na 150000 km...samo ti sipaj mješavinu i to je to...eventualno kontrola ulja i mijenjanje guma kad su istrošene, sviječica i to je to...
 
Lemmy said:
Ma nisam ništa dirao ali s vremenom je sve postalo OK. Valjda je učestalom uporabom sve sjelo na mjesto. Ipak hvala. Zanima me još samo gdje mogu nabaviti priručnik za održavanje i popravke. Nov sam u ovom sportu, a baš želim Vespu vozit neko vrijeme pa me zanima koje su osnove u tome svemu (najčešći kvarovi, redovni servisi itd.).
e, jebiga, priručnik nećeš nać. ja sam ga tražio i jedina opcija je da ga naručiš iz švabije ili UK prek interneta.
nema ti tu puno filizofije, jednom u sezoni promijeni sviječicu i očisti filter zraka i to ti je manje-više to.