Mjesta u svijetu - fotke i kratki opis

PLACENIK

New member
Vidia sam temu mjesta u hrvatskoj i odlicna je.Zasto ne i otvorit temu mjesta u svijetu.Bilo bi lipo da svatko od nas napise neko mjesto u svijetu ali konkretno mjesto koje bi valjalo posjetit, kao npr.

dvorac Drakule ( ne moram govorit ko je bia drakula jer mislim da svi znaju )koji se nalazi u Rumunjskoj izmedu planina Bucegi i Piatra Craiului

evo i link: http://www.brasovtravelguide.ro/en/brasov/surroundings/draculas-castle.php


ili Stonehenge, ili neka svjetska bojna polja, muzeji, grob john lennona, vještica iz blaira..ma sve sta bi moglo bit zanimljivo za posjetit i to s nekim podacima kao npr. zasto je zanimljivo to misto,di se nalazi i bla bla

P.S i molim bez off topica
 
Bilo nas je nekoliko sa foruma prošle godine u drakulinom dvorcu,
evo ti jedna fotka:

 
700Dvorac_02.jpg


DSCF2888.JPG

Neuschwanstein

http://free-st.htnet.hr/x9-500/images/neuschwanstein/
 
crnka said:
i zaboravila sam,Češku i Austriju spomenuti.i to prvenstveno Prag i Beč.te njemačku (bavarsku) i Munchen.

I u kojem je ovo gradu ??

 
Za one koji vole otkrivati nešto novo, zapravo nešto jako staro  :misli:, nije jako daleko i vrlo je zanimljivo.

Proveli smo tamo 4 dana, pomogli iskopavati piramide  :D, ako se želite uvjeriti da li zaista postoje...  :biker: najbolje da se uvjerite sami.
 
Nastavili smo prema Međugorju, a onda dalje na naše more.

U Bosni oprez, snimaju nas dok se vozimo, a onda...  :pandur:  :palacdolje:
 
Mi bili u Turskoj(avionom :mrgreen:,ali spremamo se ponovno KLVeićem)-dio koji smo vidli jako nas se dojmio.
1.Pamukkalle
2.Alanya
 
Judenburg ( Austrija).
NIje daleko a gradic osim kaj je lijep ima kak je razvidno sa plakata najmoderniji mali planetarijum u Evropi.





(Powered by frubar.net)
 
Mariazell.    Koga zanimaju sakralne gradjevine.

Nije daleko a cesta je prekrasna za motor.







(Powered by frubar.net)
 
Burg Riegersburg  (nije daleko)  i tvornica cokolade  (nije skupo - za probati).    / Austija - Steiermark /








Tvornica cokolade.


Vrste.





(Powered by frubar.net)
 
Evo da se i ja pridružim. U prosincu smo BedoMedo i ja bili preko bare u New Yorku, Bostonu i na Cape Codu. Ono što me je najviše fasciniralo su građevine u Bostonu i nepregledno dugačke plaže na Cape Codu. Tako da ljudi, ako budete imali prilike nikako ne propuštajte. Inače smo dolazili na ideju jednom prilikom motore shipati u SAD brodom, i obići Sjevernu Ameriku od Bostona do recimo San Francisca ali o tom po tom... vrijeme, financije, volja... klasika...


Cape Cod

Picture 071 (Small).jpg

Picture 041 (Small).jpg


New York

Picture 076 (Small).jpg


Boston
Picture 008 (Small).jpg

Picture 058 (Small).jpg

 
Matera (y)
 
Sassi (y)
 
Ada Bojana, kranji jug Crne Gore, sa večinskim albanskim stanovništom.
Turističko središte omiljeno stanovnicima Crne Gore, Srbije i Rusije.
Pješćana plaža dužine 12,5 km širine 100-200m, opremljena sa svim potrebnim sadržajima.
Dijelovi plaže se nalaze u koncesiji kojima upravljaju većinom albanski poduzetnici koji ujedno vode i restorane na plaži i brinu o funkcionalnosti plaže.
 
Isti ovakav imas u Firenci,samo mu voda izlazi iz usta.
Kazu ako ga dodirnes vracas se opet u Firenci.