"Mladi Vozač"

burnout

Active member
Eto ovako, krenem prije nekih 35min po curu par kilometara od mene, odem 500m od kuće i murja me zaustavi, daju mi puhati, napušem 0,0, i onda lik gleda u vozačku i prema vozačkoj sam "mladi vozač" il kak se već to zove i to mi vrijedi do 20.06, ali imam uredno položeno 2001. za H (mopedi) i 2003. za A(A1 jer onda nisam jos 18 imal) i onda 2005. polozio B kategoriju. I sad me lik počne pilati pa zakaj ides i kam ides...bla bla....
Uglavnom uzeli mi vozačku do jutra i spičili mi kaznu 500kn  :eek:pakoljut: (ode mi sad pare za novi cd radijo majku mu  :cijpadrva:)
dao mi neki formular i to sam potpisal.
Uglavnom veli mi ovaj lik koji je popunjaval formular (trebalo mu dobrih pola sata, smrzo sam se ko pička u kratkoj majici) veli nesmes voziti jer smo ti zeli vozačku i zovi starce, i sad ja krenem prema autu, vadim mobitel da zovem staru kad mi veli ovaj prika, ajde odi doma, ja mu velim da ne smem voziti da bum dobil kaznu  :jesus: a ovaj: ajde odi.
I sad ono glavno pitanje, jel mogu kak a da ne platim kaznu? Dajte par riječi of wisdom
Bolje da sam ostal u Varaždinu.
 
Koliko sam shvatio, vozio si auto... u vrijeme kad ga ne smiješ vozit.... budi sretan da te pustio doma s autom....

Potpisao si... dakle, elemenata za žalbu nema... plati kaznu i drugi put ne čini prekršaj...  (y)

Sori ak mi je post malo grublji, al hebga... nema bolje škole od one životne...  :misli:
 
Po meni to nema veze...potpisao si samo da si preuzeo...ne znači da se ne možeš žalit iako si potpisao...međutim mislim da i nemaš neke osnove,jer je sve kristalno jasno,možeš se žalit eventualno da nisi sat prebacio na ljetno vrijeme ali sumnjam da će proć  :mrgreen:
 
Jesi zajebo, jesi!
Budi muško i plati ili izbjegavaj sudski poziv (ako ga uopće i bude)!
 
ak imaš kakve svjedoke i želiš se inatit, možeš ih prijavit da su te pustili da voziš bez vozačke...  :mrgreen: i da su ti se službene osobe činile kao da su pod utjecajem alkohola... i da su smrdili na travu...  :mrgreen:

Nego, kolika je kazna?
 
A jebga, al majku mu pa jesu me morali kaznit 500m od kuće,lijepo sam ih zamolil da idem doma sam da ne pise, al ne  :(
 
moover said:
ak imaš kakve svjedoke i želiš se inatit, možeš ih prijavit da su te pustili da voziš bez vozačke...  :mrgreen: i da su ti se službene osobe činile kao da su pod utjecajem alkohola... i da su smrdili na travu...  :mrgreen:

Nego, kolika je kazna?

Da imam svjedoka, moj frend taman doletio s kombijem, i njega hopili, i mislim da je čuo da sam se s ovima razgovaral, ovaj mi iza ledja govori da moram zvati starce, a ovaj ko da me tjera da idem s autom.

P.S. KAzna je 500kn.
Trebo sam ih pitat jel moze na IXICU  :LOL: :LOL:
 
jebga, naišao si na...  :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:

 
burnout said:
A jebga, al majku mu pa jesu me morali kaznit 500m od kuće,lijepo sam ih zamolil da idem doma sam da ne pise, al ne  :(
tako sam i ja pobrao...za kao preticanje po punoj...a preticao sam strani auto na apsolutnoj ravnici od jedno kilometar...a auto se kretao 10 na sat i valjda tražio apartman i ja ga preteknem i hop... :palacdolje:
i nisu mi oprostili,još su bezobrazni bili  :palacdolje:

2 moover-500 kn
 
ja sam prije 4 god izbjegavao kaznu koja je stizala na kucnu adresu radi pa su mi dosli plavci na vrata..a mislio ic na foru "zastare"  :x
 
Alen_22 said:
ja sam prije 4 god izbjegavao kaznu koja je stizala na kucnu adresu radi pa su mi dosli plavci na vrata..a mislio ic na foru "zastare"  :x

i šta su ti plavci na vratima rekli/napravili?
 
A nebi mene hebalo platit da radim, znam da sam kriv, al majku mu kad jos o starcima ovisim i onda mi je  :palacdolje: Več sam dobil jezikovu juhu, sad "učim poslovnu ekonomiju" A kaj češ, budem skresal djeparac. Dobro da sam prestal pušiti  :LOL: :LOL:
 
Billy the Kid said:
Po meni to nema veze...potpisao si samo da si preuzeo...ne znači da se ne možeš žalit iako si potpisao...međutim mislim da i nemaš neke osnove,jer je sve kristalno jasno,možeš se žalit eventualno da nisi sat prebacio na ljetno vrijeme ali sumnjam da će proć  :mrgreen:
Upravo tako.
:mrgreen:
Iako je dao potpis na potvrdu o oduzimanju vozačke i vjerojatno na prekršajni nalog. S time da je kod prekršajnog naloga fora da ako se žališ sud može uzeti u obzir žalbu, može je odbaciti, ali pri tome (za razliku od redovitog prek. postupka) može eventualno i povisiti kaznu, ako je zakonom propisano da može biti i veća od 500kn.
 
Hrvoje said:
Upravo tako.
:mrgreen:
Iako je dao potpis na potvrdu o oduzimanju vozačke i vjerojatno na prekršajni nalog. S time da je kod prekršajnog naloga fora da ako se žališ sud može uzeti u obzir žalbu, može je odbaciti, ali pri tome (za razliku od redovitog prek. postupka) može eventualno i povisiti kaznu, ako je zakonom propisano da može biti i veća od 500kn.
Hrvoje: S obzirom da su mi dozvolili da idem s autom doma, a vozačku su mi uzeli a i frend je sve to vidio, dal imam kakve šanse da dobim parnicu?  :mrgreen:
 
moover said:
i šta su ti plavci na vratima rekli/napravili?

Osobno iso s njima nakon sta sam se spremio..Lijepo pise na dnu papira(poziva za sud)da ako se covjek ne odazove da ce bit prislino doveden...Isto ko i regutacija za vojsku... Kenjara  :palacdolje:
 
Čuj, ak ti starci daju da voziš auto u doba kada ne smiješ voziti onda je red da i oni plate kaznu!
Sjećam se dana kada sam bio klinjo i kada sam sam morao plaćati kazne od 8kn :mrgreen: za nenošenje kacige na Automaticu!
 
Alen_22 said:
Osobno iso s njima nakon sta sam se spremio..Lijepo pise na dnu papira(poziva za sud)da ako se covjek ne odazove da ce bit prislino doveden...Isto ko i regutacija za vojsku... Kenjara  :palacdolje:

Krivična ili prekršajna?

Kakva je bila ta kazna koju si izbjegavao?
 
Alen_22 said:
Osobno iso s njima nakon sta sam se spremio..Lijepo pise na dnu papira(poziva za sud)da ako se covjek ne odazove da ce bit prislino doveden...Isto ko i regutacija za vojsku... Kenjara  :palacdolje:
Bed  :palacdolje:

Kaj je da je , ja sam se snjima na lijepi način spominjal i ovaj se jedan razgovaral tak lijepo s menom o faxu i o utrkama sutra, al neda se krstiti da oprosti kaznu  :jesus:
 
burnout said:
Hrvoje: S obzirom da su mi dozvolili da idem s autom doma, a vozačku su mi uzeli a i frend je sve to vidio, dal imam kakve šanse da dobim parnicu?  :mrgreen:
mislim da nemaš šanse  :mrgreen:
prvo,sada je izglasan drugi zakon u saboru i sada će sve to ići puno brže,sa limitiranom mogućnošću žaljenja!
drugo,ukazanje na njihove nepravilnosti ne oslobađa tebe od krivnje
treće,nebi bilo oke ni s moralnog gledišta ga ić cinkat jer je u biti on tebi učinio uslugu