Moj Bandit 1200 na "dyno" stolu

catevs

Member
Evo mogu iz prve ruke reći da podaci iz knjižice vozila ne odgovaraju mjerenim podacima.
Tvornički podaci 97,92KS, na 8500o/min
Mjereni podaci (na kotaču) standardni auspuh 104KS pri 8167o/min max. torque 10kg/m2
Mjereni podaci (na kotaču) LeoVince SBK auspuh 110KS pri 9410o/min max. torque 9,3kg/m2

Evo da nas proizvođači auspuha ne farbaju sa nekim strašnim povećanjima snage. Najbolja stvar kod aftermarket auspuha je nešto linearnija krivulja snage i momenta.
Evo pa pogledajte sami.

Standardni auspuh:


LeoVince auspuh:
 
Ne razumijem... zašto se obrtni moment smanjio? Snaga se povećala samo zato što se obrtni moment raširio prema većim okretajima. To je ok, ako želiš trkaći motor, inače mi nema smisla.
 
Pitbull said:
Kaj tebi povećanje od skoro 6% samo s topom nije ništ?  :misli: :shock:

Naravno da je to puno, ali čitao sam da nude povećanje od 10-12% (što je zapravo istina ako se gledaju tvornički podaci tj. knjižica vozila)
Na mom motoru je Leo samo da me drugi čuju, pogotovo ove "muhe" u autima
 
Jel ima samo top gore, ii je u pitanju grana+top?
 
Frgich said:
Jel ima samo top gore, ii je u pitanju grana+top?
Samo top (slip-on)
 
Mislim da bi se sa kompletnim auspuhom i moment nešto popravio,a snaga bi još malo narasla.
 
aurellie said:
a ti si očekivao 12% samo sa topom? Kakva bi ti onda očekivanja da su i grane tu  :misli:
:mrgreen:

Nisam, napominjem sa topom sam samo želio zvuk i ništa drugo. Rekao sam da na dosta site-ova prikazuju porast snage od 10-12% na banditu sa auspuhom
 
catevs said:
Samo top (slip-on)

Hvala za odgovor, i jos jedno pitanjce, a tice se gdje si kupio top i jel alu ili titan verzija,

poz
 
catevs said:
Nisam, napominjem sa topom sam samo želio zvuk i ništa drugo. Rekao sam da na dosta site-ova prikazuju porast snage od 10-12% na banditu sa auspuhom
Sa kpt.yoshimurom bandit ima 118 ks. bez ikakvih drugih zahvata...
 
Tko zna koliko KS bi imao sa Leovinci sbk,na 8167 okr/min...a ne na 9410 okr/min. Pitam zato jer ja imam na svom VT-u Leovinci sbk oval-aluminij,i cini mi se da gubi n akrajnjoj brzini. Tj. na ravnoj cesti u 6 brzini dode na 8500 okr/min...i neide dalje....mozda bi i isao....ali  po ovome vjerujem da bi mu trebalo jaaaaako puno !!! Definitivno su preotvoreni !!!! :(
 
ja sam na bandita 1200 stavil Leovince slip on top , BMC filter , i kit na karboratorima.
Razlika je da se motor bolje cuje, ravnomjernije razvija snagu.Na srednjim okretajima je jaci.
I Porasla mu je krajnja brzina.
 
Frgich said:
Hvala za odgovor, i jos jedno pitanjce, a tice se gdje si kupio top i jel alu ili titan verzija,
poz
Stavio sam ALU, jer će nagodinu još jedan sa druge strane. Plaćen 2300kn u Auto Bilu

CRO-biker said:
valjda mislis bolt-on :misli:
Ne, mislim na slip-on. Stariji Banditi imaju bolt-on, a noviji slip-on
 
bmw m 5 said:
Tko zna koliko KS bi imao sa Leovinci sbk,na 8167 okr/min...a ne na 9410 okr/min.

Po mom grafu bi trebao imati nešto manje od 105KS.

Ako vas zanima snaga motora dođite kod nas na stol, pa ćemo izmjeriti
 
Volio ih to napraviti. Odlican prijedlog ! (y) Kad budem u tvojim krajevima javim se. Thnx.
 
Mislim da nisi ništa dobio novim topom (osim sounda), gledano po rpm-ovima snaga ti je veća sa originalnim topom sve do 8000rpm !
Koliko često prelaziš 8000rpm ?
Šteta što grafovi nemaju istu podjelu po rpm-ovima, lakše bi bilo usporediti.

Situacija bi se valjda promijenila promjenom filtera i rejetanjem karbova...