Moj bikerski san

Mane

Member
Motori me privlače od rođenja i od uvijek sam lud za njima. Pošto ni jedan od mojih roditelja nije ni malo zainteresiran za te predivne stvari na 2 kotača, često se pitam jesu li me posvojili :misli: :mrgreen:. Od 5. do 10. god svoga života roditelje sam molio da mi kupe motor ili autić na akumulator no tu želju mi roditelji mi nisu ispunili zbog meni sada razumljivih razloga, ali ko klinac sam to žarko želio i stvarno nisam razumio njihove priče kako će mi to kupit kad budu imali novaca itd....Sad kad su ti ekonomski problemi kolko tolko riješeni starci pak prodaju drugačiju priču...Od 10. do 13. god svoga života roditelje ˝žicam˝ nekakav minibike i tu nastupa priča kako to ima male kotače s toga lako padneš, šta bi oni kad bi ja pao, oni bi se pojeli živi....bla bla bla....sve ja to kužim oni su roditelji i trebaju se brinit ali kako ne vide koliko to volim :misli: :(....2005. god prvi put sjedam na veći motor (tj. skuter, ali nema veze) kod rođaka u Dubrovniku, naime tada sam 30-tak min proveo na Piaggiu X9 250 i nekoliko puta prošao kroz Dubrovnik i fakat uživao. Ta euforija me držala dosta fakat sam se često prisjećo tih trenutaka provedenih iza leđa mog rođe :mrgreen: :D. 2006. moj kum od svoje majke :mrgreen: dobiva Yamahu XT125R i dan prije nego što ja idem na more sjedam s njim na novu ˝pilu˝  :mrgreen: i radimo par krugova po selu. Od tad sam skroz lud :? . Odlazim na more i tamo slijede šokovi za starce. Počinju moja žicanja dal će mi kupit motor, dal mogu ić polagat itd. Nakon par dana ludila stara obećava autoškolu, ali ˝motor ti ja neću nikad kupit˝ :blahblah: . Stari se brani šutnjom i te godine niš ne govori u vezi motora (valjda je mislio proći će ga)...Al 2007. na moru opet ista priča ja ih izluđujemm, još susjed imo CBR 900 fireblade pa žicanja jel mogu đir s njim itd. Nakon mora opet odlazim u Slavoniju i opet vozikanja sa kumom itd. itd.
Sve dok se jednom i stari nije našo na mjestu događaja i kaže aj ti to provozaj ak si faca :mrgreen: . On mislio da ja ne znam a ja to već vozio nekoliko puta, al nije on kriv nije znao  :mrgreen: . i tako ja sjednem, lagano 1. krenem, 2.-3. gas :mrgreen: i fino se vratim stanem, pogledam starog, a on izbezumljen :shock: ko da sam avion vozio i kaže pa ti si lud :mrgreen: . I tako taj dan krenemo prema ZG i onda tu počinju neke priče o tome kao pa lijepo to tebi ide, kupit ću ja tebi motor ovo-ono, al sve je to meni nekak sumnjivo :misli: . I dođemo ove god. na more ono sam prek vikenda i ja po cijele dane listam MotoPuls i tak doe meni stari daj da ja to malo vidim, ja mu dam i pokažem SX-a 125 :mrgreen: .Kaže on ˝nije to malo preveliko˝, ja onak :misli: pa nije to je taman ono što smijem vozit sa 16 god...I tek tu počinje ozbiljna priča o kupnji motora, ali i sve što ide uz to-prodike...˝moraš pazit, znaš kakvih sve budala ima, pamet u glavu kacigu na galvu i bez divljanja˝....Ja to sve lijepo obećavam jer fakat mi nije do divljanja nego baš do vožnje. I sad je dogovor pao na proljeće. ˝Položiš i onda ćemo se sve dogovorit˝ :D .  Ja reko pa oko čeg se imamo dog? Onda je reko kao pa o tome dali ćemo maxi skutera ili ovak nešto što ti želiš. Na tome je ostalo i sad se samo nadam da će na proljeće sve proć u najboljem redu :D i nadam se da ću napokon postat dio vas i svama uživat u vikend-vožnjama po lijepoj našoj. (y)
 
biker4life said:
Sretno... I pamet u kacigu, odnosno glavu  :mrgreen: i pomalo. Jer stvarno ima svakakvih budala, pogotovo u ljetnim mjesecima.

(y)
slažem se npr. ima kod mene u selu budu pijani ko tambure i onda u golfa 1 pa prva do kraja drži ga u blokadi jedno 2min dok skuži da mora mjenjat u veću :LOL: ali kad ide lijevo desno pa me skoro skupio sa kecom(golf 1) pa sam jedva se mako uglavnom ljudi koju nikad nisu vozili motor uglavnom trebice...(naravno da se ne odnosi na one koje voze motor)i tako dalje... oni se ponašaju u prometu ko da motoristi jednostavno nepostoje :x.A vjerujem da ste većina vas upoznata sa tim
stvarima u prometu...
 
Mlad si, imaš 15 godina. Zaradi 1000kn i kupi si APN-ca i vozaj se po poljima. Žicanje od roditelja će te koštati živaca, a kasnije i osjećaja da si sam nešto zaradio. Kako budeš kupio godine na grbači zarađivat ćeš više love, pa će doći i bolji motori.
 
mlad možda jesam ali od staraca za motor nisam ni kune tražio jer znam kako bi to bilo ja sam ti dao neka pare pa ti ja mogu određivat tralalalalala sve sam pare zaradio tako i za sad ctx-a kad budem slago tako da...
 
haha, tak i moja stara, i da dobije JackPot, nema šanse da bi mi motor kupila! neće ni posudit pare :D
Auto može, kakav god oću, al motor...ni čut!

Stari me prošle godine odgovorio, tipa nemoj, budem kupili prek zima, bit će jeftinije, bla,bla...

I baš mi je drago, jer sad umjesto er5 vozim er6.
I ne, nije mi pomogo neg ga ja sam plaćam :D

Sretno sa kupovinom, al pamet u glavu. A te spike, 'neću divljat' prodaj nekom drugom. Možda nećeš divljat stalno, al ćeš gas odvrnut svako malo, sigurno ;)
 
47 said:
haha, tak i moja stara, i da dobije JackPot, nema šanse da bi mi motor kupila! neće ni posudit pare :D
Auto može, kakav god oću, al motor...ni čut!

Stari me prošle godine odgovorio, tipa nemoj, budem kupili prek zima, bit će jeftinije, bla,bla...

I baš mi je drago, jer sad umjesto er5 vozim er6.
I ne, nije mi pomogo neg ga ja sam plaćam :D

Sretno sa kupovinom, al pamet u glavu. A te spike, 'neću divljat' prodaj nekom drugom. Možda nećeš divljat stalno, al ćeš gas odvrnut svako malo, sigurno ;)


Pa hoću sigurno nisam penzioner,ali...
Jesi ti bio na moto susretu u VU??
 
Mane said:
Pa hoću sigurno nisam penzioner,ali...
Jesi ti bio na moto susretu u VU??

nisam ja bio nikad na Moto susretu :)
nijednom :D    ne, lažem, bio u BJ malo kad je bio prije 100 godina, haha

;)
 
evo citam tvoj prvi post i kao da sebe vidin :mrgreen:
naravno starci nisu od nikakve pomoci nego se snalazis kako znas dok si nisam sam nabavija prvi motor(staru krosulju s plasticnim gumama) sam izludjiva druge da mi daju djir al eto mozda je to i sladje kad nesta sam kupis i kad nesta toliko dugo cekas.... (y)