moj dida - FORUMAŠ

Status
Not open for further replies.

DADO+

Well-known member
MOJ DIDA-FORUMAŠ

    Tipkam ja tako i uglavnom serem po forumu, kad iza mog ramena, nenadano, tiho, u zimskim papučama,
kao Rambo, polako se stvori moj dida.
Njegov oštri pogled na to čudo od tehnike i sterilne komunikacije među ljudima, skoro da me je onesvijestio.
No ipak smognem snage i odgovorih mu na upit:

„Mali kakvo je to sranje?“… „Idi van, na bike, ganjaj žene, upijaj sunce ili tako nešto.

Dide, to ti je super stvar, evo ja ti napravim nick, pa probaj, a ja se odoh vozati.

Nije dugo trebalo, dida kako se ničega nije bojao,  jer još iz II sv. rata nosi i zrno od
metka u glavi, ovo je bio samo mali izazov. Izabrao je naravno jedan strašan nick i
hrabro krenuo  u taj virtualni svijet.

Danima sam ga gledao kako tipka sa dva velika prsta, s kojima mi je u jednoj staroj igri,
znao pokazati svu sirovu snagu, kako može iščupati i ruku iz lakta, ako prvi ne pustiš.

Ubit ću ovog m…, joooooojjjjjj, kada ga vidim sve gume ću mu zbušti…
On će meni ban, e kad ga ja baniram ni ona velika glava neće mu biti od pomoći
… i tako

Teško sam nalazio riječi utjehe, a moje oduševljenje forumom polako je svaki dan
prerastalo u brigu i strah za njegovo zdravlje, a još i više; za niz dobrih ljudi, koji iako
nisu imali motore ili nekakvo vozačko iskustvo, ponosno su pripadali toj maloj, veseloj
zajednici.

Baku je bio popuno zapostavio i stari BMW u garaži, a nabavio super stolac, monitor od
31.5 inča i ono što me je najviše iznenadilo, neki novi prijenosnik, što je jasno ukazivalo,
da je to sad postala teška ovisnost, jer imperativ je biti stalno online.

Prijatelje sa šaha i bele, potpuno je zanemario, a kad bi ih i vidio u gradu, posezao je za
prijenosnikom i samo tipkao emotikone, iako oni nisu mogli shvatiti što to znači.

Smatrajući se odgovornim, a i kad sam već vidio i baku kako mahom jeca ili kradom dok
je dida na toaletu, čita temu: „ e ovo je klopa“ , rekoh:  „sad je stvarno dosta“.

Dida vodim te na motosusrete, pa da vidiš pravo što je život. Dečki pale motore, gume, grla i
duše, a djevojke – jojjjjjjjjjj,  imaaaaaaaa ih ( a dobro nema baš puno), ali našlo bi se nešto za tebe.


Didi se nakon dugo vremena, barem malo, vratio onaj prepredenjački osmijeh na licu, kad
je i baku tako znao provozati na svom BMW-u, bez kacige, prkoseći svim silama prirode s cigarom u rubu usana,
kao Đejms Din ili onaj Stevo MC, a ne znam već sam ih zaboravio, ali stalno mi je tupio o njima.

Obišli smo tako par, što manjih, što većih, čak i jedan mega susret i dida je opet bio svoj.
Komp smo dali praunucima da igraju igrice, a dida je budnim okom znao, još ponekad ući
u tu mračnu sobu i preko ramena, tiho promotriti situaciju, da slučajno klinci nisu na
nekom moto-forumu.

Njegova soba je sada bila puno moto artefakata, prišivaka, naljepnica, zahvalnica,
a duplikate je davao klinicma da se mijenjaju, iako smo to čuvali u najdubljoj tajnosti-
online, pa mu nije baš bilo jasno kako, ali kolekcija je bila potpuna.


                        … umro je stari biker, RIP



 
DADO+ said:
Danima sam ga gledao kako tipka sa dva velika prsta, s kojima mi je u jednoj staroj igri,
znao pokazati svu sirovu snagu
, kako može iščupati i ruku iz lakta, ako prvi ne pustiš.
Od tuda tebi traume. :mrgreen:
 
:lolcry: :lolcry: :lolcry: :lolcry: :lolcry:

odlično, nasmijao sam se  :mrgreen: (y)
 
e pitanje...da mu nije slučajno nick na forumu bio DEDA+  :misli: :mrgreen:
 
limit said:
Jeb*ti pa nitko da kaže RIP  :mrgreen:

I nitko nije spomenuo skrivenu misao 

"Ubit ću ovog m…, joooooojjjjjj, kada ga vidim sve gume ću mu zbušti…
On će meni ban, e kad ga ja baniram ni ona velika glava neće mu biti od pomoći… i tako" 
  :lolcry:

    ...taj dio sam skužio. Ustvari, čini mi se da je čitava priča konstruirana u svrhu izricanja želje za bušenjem matinih guma i lupanja njegove glave  :mrgreen:.

      Dado, zajebi kriptogafiju i reci mu javno da kaj on tebe jebe, da kaj oče, da kake veze ima kaj offaš ak si duhovit i ljudi to voliju, da kae ljubomoran na tebe, i sve ostalo kaj ti padne na pamet. Umri muški, jebote...
 
Šteta što Dida nije napravio jednu pametnu stvar za čovječanstvo, bacio unuka u rijeku dok je još bio mali. :mrgreen:
 
Najbitnije je što se Mate odmah pripozna..  :jesus:
 
:mrgreen:

- JBG, dida je RIP, tako da nema nastavaka; Rambo 4, Rambo 5 ...  :LOL:

o drugim forumašima nakon njegovih comp seansi, nisam se ni usudio razgovarati, tako da ne znam
na koga je mislio, a i riskirao bih dobiti jednu veliku iza ušiju ili tabletom po glavi, što je isto 'ko i njegova lopata od ruke

... ponekad bi samo izvalio, pokoj mu duši;

mmmmmmmmm, vidiš ova forumašica ima duha, ali kako baba čita postove moram se kontrolirati

- sreća, nikad mu nismo objasnili kako šljaka PP i to smo odmah isključili

                                        ;)
 
Rajić said:
THOMPSON jesi to ti  :misli:
:lolcry: :lolcry: :lolcry: :lolcry: :lolcry:
 
oracle said:
jako tužna priča...:(
- jedna od  8) koje je spominjao  :LOL:


me neee, gledaj to ovako:

umro je kao biker, a ne forumaš  :misli: - znam da je kraj malo  :shock: ali JBG to je život

... ima tu i drugih crtica, ali znam da vas je većina zamijetila samo jednu  ;)
 
Status
Not open for further replies.