Moj prvi motocikli!

Faber

Well-known member
Priču sam podjelio na nekoliko djelova da nebi bilo jako dosadno....za sada sam prvi dio napisao..sastoji se od 4 djela za početak!
ovo je za početak  (y)

I. Dio priče(kupovina mog prvog motocikla,I za sad jedinog)
slika0399nz6.jpg

Kako opisati taj osjećaj?napokon Kawasaki er-5 I to crne boje!Kada sam došao u salon po njega,bio je zatvoren I gledao sam ha u izlogu,ni sam nisam mogao vjerovat  da je to moj motor! Nisam mogao dočekat još sat vremena da se salon otvori da dođem do svog motora!Bio sam izvan sebe!I napokon! Salon se otvorio ja riješio što sam imao sa papirima!kratko objašnjavanje vezano za njega…izvodim ga van! Stavljam na nogaru I divim mu se!toliko sam bio ushićen! Morao sam zapalit cigaretu! I sjeo na pored njega I zahvaljivao Bogu što mi se san napokon ostavrio! Napokon MOJ motor!do sada sam samo posuđivao ili vozio od rođaka ili prijatelja….nikad nisam imao svoj motocikli! A sad …evo ga pored mene je!
Srce mi je kucalo ubrzano ,sjeo sam na njega okrenio ključ!okinio po anlaseru,I čuo preljep zvuk mog malog dvocilindraša!
Navuko sam kacigo napravio koji krug okolo dok sam čekao prijatelja Spikea da dođe po mene sa prikolicom.
Od silnog sunca mi je pozlilo! Nisam mislio ni na vodu ni na hranu ma na ništa!jer ovaj motor je moj san godinama.Svaki dan godinama sam ponavljao u sebi,JEDNOG DANA! Jednog dan….i sad ..taj dan je napokon došao!evo ga! A ja ne znam jesam li uopće svjestan!
Dolazi Spike ..stavljamo ga na prikolicu I vežemo gurtnama,Vozimo do njega pakujemo se…skidamo gurtne I vežemo ga još bolje jer vozimo ga doma! U Dubrovnik”!
Nisam imao hrabrosti ni opreme ni znanja da vozim sam u Dubrovnik.
Sutra dan oko podneva stižemo u Dubrovnik..spuštamo motor! Ja ne mogu izdržat stavljam kacigu na glavu palim ga lagano odvrćem gas I krećem okolo Dubrovnika.Srećem prijatelja Bajca,Nikšu I  ostale moje motoriste.Šokirani su ostali pošto im nisam uspio ni javit da odlazim u Zagreb po svoj motor.
Nažalost….neke pare sam još dugovo majci pa sam motor morao spakovat u prijateljice I na otok nazad radit da vratim.! Tih mjesec dva su mi prošla najduže u životu jer tek sam kupio motor a morao sam bit na otoku dalje od svoje crne japanske ljubavi.


II. dio priče(Dolazak sa otoka!)
Oslobođen posla dolazim u grad sjedam na svog kawERa I odlazim sa njim na registraciju.Registriram ga! Zovem Bajca da uzme KLEa da pođemo malo do Župe…Konavala…Srđ…..ma bilo gdje samo da ne stojim doma!jer godinama sam sanjao o ovom trenutku!!!

Predivan osjećaj,na magistrali…ali eto još sam ga razrađivao pa nisam mogao odvrtat gas.Malo po malo,I drug Nikša je kupio svoj prvi pravi motor! Bio je to novi Hornet 600!


Sjedivši u našem kafiću Casanova pričali smo kako bi bilo dobro poć bar u Split..a I servis prvi moram obavit tamo….ali nakraju pošao sam jedino sa svojom djevojkom penny Lane.



III.Dio priče(Moj prvi izlazak iz grada)
Jutro je! Budim se pomalo neispavan od uzbuđenja,DANAS IDEM PREM SPLITU!kako sam samo bio sretan,pakujem ruksak,nešto malo za pit kartu,servisnu knjižicu,mobitel…I neke stvari od Penny.Penny oblači kombinezon ja navlačim svoju jaknu,kacigu I krećemo!
Prelazim preko mosta I osjećam se slobodnim! Nimalo zabrinutim.Osjećam motor ispod mene..osjećam asphalt pod gumama osjećam vibracije mašine…vozim lagano oko 80-90  jer ipak..još ga razrađujem!tek sam na 800 bio….
Prva stanica je Neum! Sjedamo u Neumu na kavu ispijam kave dvije! 8) nekoliko cigareta!Moram priznat da me malo stražnjica boli! Maaa..nije se još navikla!
Pakujem stvari krećemo! Lagano vozim…I ispred mene vidim neko dvoje Njemačkih  motorista sa partnericama,pokušavam ih pratit jer sam primjetio da se auti ispred miču ako nas je više pa mi je sigurnije,pratim ih sve do Metkovića pozdravljam ih oni pozdravljaju mene.Malo poslijhe opet stajem cigareta..ovoono…a znate kak je 8)
Nstavljam vozim kroz Makarsku I poslije Makarske sam opet malo stao razgledavao krajolik in ovoono
pic02854lz5.gif
! Ju! Pogledam na sat stvarno je dosta sati!
Reko nema stajanja! Moram požurit!
Sjetim se da su me mji Dubrovčani upozorili da se serviser nalazi nasuprto Hotela LAV! Skrećem kod Pizzerie Fabio! I naravno stanem tamo ko ovca zbunjen,malo se saberem pitam za ulicu,za servisera….o jebo te Faberu pa 5 metara naprijed pa onda desno!!! Tup rukom u čelo!
Dolazim ispred servisera,upoznajemo se,gledam kako se sve to servisira pričm sa njim,slušam savjete itd itd itd….Čovjek je stvarno legenda! Zadivila me njegova radiona! Pa ko apoteka je!!!
Ok! Dogovaram se sa Jokeom sa našeg du-moto foruma a i motori.hr foruma (y) ,spuštam se dole I odlazimo na kavu u Fabia.Zadržavam se..pričam….pozdravljam se…zapalio cigaretu..pogledam na sat! Isuse!! Uhvatit će me mrak!
Sjedam na motor! Tankam u Omišu(prvo tankanje poslije Dubrovnika)
Pičim pravac jug! I hebi ga! Penny je ogladnila..stajemo negdje oko Podgore da klopamo….bura je sve jača I jača! Sunce zalazi…al što ću! Mora cura jest..naručujem I ja!
Nakon objeda I par cigareta izlazim van! Šokiran!! Nema sunca više! Vjetar puše!kaako ću ja sad to?!Prvi puta vozim izvan grada po mraku!
Ništa Faberu sunce mu micikino piči naprijed!
Morao sam vozit 60-70 na sat! skroz do Dubrovnika! Što zbog vjetra što zbog mraka! Ali stigao sam navečer kasno u grad stajem na Dubrovački most! Divim se najlijepšem gradu na svijetu Dubrovniku!!!
Oliko sam umoran da sjedamo ja I penny na motor I pravac doma…hrkanje!!

IV.Dio priče(Dogovori oko putovanja za Zagreb,DDK)
Sjedimo tako ja Bajac,Nikša,Penny u našem kafiću Casanovi!i pričam im kako planiram poć na DDK! Ide li itko?!
Svi se čude!a neki zlobnici stariji od mene govore da nemam još iskustva..mislim si ja! Pa jadan nebio! Kako ću I steć iskustva ako samo sjedim u kafiću!!!
Bajac ne može sa mnom jer sljedeći tjedan mora vadit šarafe
Nikša se dvoumi..nema za registraciju još…..strah ga je malo.
Ma reko idemo ja I Nienna(Penny je morala ranije u Zgareb pa je pošla busom)
Na kraju ipak nisam pošao sa Niennom jer stvarno…..malo je dug put a imam tek 1000 I neš kilometara….pa bolje da odem sam!a I olakšat ću si ruke!
Dogovaram  se sa ljudim na forumu motori.hr I dogovor je pao! Zvone-MA ide sa mnom!
Kupujem neke sitnice za motor poput pauka(mrežice),sprej za lanac…šta ti ja znam šta sve ne!Sutra ujutro krećem!!!
 
Lijepa pričica!  (y)

Vidi se da si stvarno bio uživljen, ko i ja kad sam svog raptora kupio  :mrgreen:
 
uf ne mogu ja riječim opisat tu svu sreću!te neke doživljaje....a ovo je samo dio...
sad pišem o DDk...pa onda iznenadno putovanje prema mojoj Slavoniji....srce me vuklo..pa dožlvljaji tamo....
pa onda Zagreb...pa moram malo i Zagorje spomenut.....
fakat od srca!
eto...kad napišem drugo stavit ću!  (y)
 
(y) Samo piši, ima nas koji volimo čitati. U moto pričama svatko negdje pronađe dio svoje priče.
 
Zaboravio si napisat da si tad prvi puta odvrnio gas prema Splitu.  (y) a i nazad kad si obavio servis...
 
dakle....nastavak priče je na ovoj stranici odnosno moj prvi pošteni putopis...
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,32210.0.html
sa slikama...kako sam išao gdje koliko....sve sam napisao....
Iskreno! ponosim se sa svojim kawERom!
eto..mnogi su govorili kako je mali kako je ovakav kako je onakav! ali nadam se da sam sada napokon dokazao ljudima da nije bitna neka nabildana mašina konjima i kubikažom da bi se ugodno proveli,navozili i upustili u puovanje dalje od svog grada ili svoje regije.....
Sanjao sam noćima taj dan! kada ću više ušparat za motor....sanjao sam i čitao putopise...htjeo sam i ja jednom.....na kraju! bitno da je motor ovdje...sve ostalo ide pomalo!Našao sam sebe u motociklima,putovanjima....dakle ljudi!
samo gas!
a vi koji ne vozite ništa! znajte da smoi mi jednom bili bez motora i maštali.
Moja priča o mom motoru je toliko razbacana ali kad ni sam nisam znao gdje počet a gdje završit!u tako kratkom vremenu mi se toliko stvari desilo da sam još uvijek pod dojmom.  (y)
I iskreno se nadam da će ova moja nedovršena priča trajat i trajat ,još dugo dugo godina ako Bog da!
samo pamet u glavu!
 
:D  (y)
Potpuno te razumijem, ovo si zaista lijepo rekao. Samo oni koji zaista vole motore osjete nešto posebno kad ga napokon imaju. Mene srce boli kad vidim kako ih neki nemilosrdno uništavaju samo da bi se pokazali kao frajeri.
Želim ti sreću u životu i vožnji, i uživaj dok možeš!!!
 
Renata said:
:D  (y)
Potpuno te razumijem, ovo si zaista lijepo rekao. Samo oni koji zaista vole motore osjete nešto posebno kad ga napokon imaju. Mene srce boli kad vidim kako ih neki nemilosrdno uništavaju samo da bi se pokazali kao frajeri.
Želim ti sreću u životu i vožnji, i uživaj dok možeš!!!
Najljepša hvala! jednom ćemo se i srest na cesti...jer ako bih nekog volio poznavat u svijetu motocikala...onda su to ljudi poput tebe,sa tim razmišljanjem.  (y)
 
Faberu svaka čast na ovin lipin pričama,mogu samo reči da če se valjda i moj san jednom ostvarit! (y)
 
lusy said:
Faberu svaka čast na ovin lipin pričama,mogu samo reči da če se valjda i moj san jednom ostvarit! (y)
Koliko znam tvoj san se počeo ostvarivati  :mrgreen: Želimo ti da si šta prije s nama u fili na cesti  (y)
 
lusy said:
Faberu svaka čast na ovin lipin pričama,mogu samo reči da če se valjda i moj san jednom ostvarit! (y)
oće oće...zvuči nedokučivo! ali bez brige svima je  (y)
 
Faber je....i  se taj jedan Spličanin  iz tvoje priče sam ja  :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
Odlična priča podsjetio si me na neke davne trenutke .Kad ponovo tribaš na servis u Split javi se ako šta triba  (y) (y)
 
Faberu sad si vec veeeliki bajker  :wink:

morat cemo te penny i ja stic  8) i prestic  :mrgreen:

jel tako penny  :mrgreen: :mrgreen:
 
penny_lane said:
Zaboravio si napisat da si tad prvi puta odvrnio gas prema Splitu.  (y) a i nazad kad si obavio servis...

Pa kak bi inače breg speljal??? :misli:
 
Mislim da se mnogi pronađu u ovakvoj priči,Faberu samo ti  nama i dalje piši :wink: (y)
 
vrime prolazi a kod svih je osječaj isti  (y) samo si svoj lipo uspija isprićat :mrgreen:
 
JoKe1311 said:
Faber je....i  se taj jedan Spličanin  iz tvoje priče sam ja  :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
Odlična priča podsjetio si me na neke davne trenutke .Kad ponovo tribaš na servis u Split javi se ako šta triba  (y) (y)
:shock: :LOL: a ne mogu vjerovat! još i mislim JOKE napisat...ajmee....ahahha  :LOL:a dobro da se nisi naljutio! :mrgreen: :wink: moram editirat priču!!! :mrgreen:
hvala buraz..češće ću ja do Splta navraćat kad se vratim u DU.... (y)

@toni d-šokiro sam se kako si to lijepo napiso a bome i slika je do jaja! :mrgreen:
 
Faber said:
:shock: :LOL: a ne mogu vjerovat! još i mislim JOKE napisat...ajmee....ahahha  :LOL:a dobro da se nisi naljutio! :mrgreen: :wink: moram editirat priču!!! :mrgreen:
hvala buraz..češće ću ja do Splta navraćat kad se vratim u DU.... (y)

@toni d-šokiro sam se kako si to lijepo napiso a bome i slika je do jaja! :mrgreen:
Ma šta ču se ljutit samo se Ti javi kad si U ST  (y)
 
Renata said:
:D  (y)
Potpuno te razumijem, ovo si zaista lijepo rekao. Samo oni koji zaista vole motore osjete nešto posebno kad ga napokon imaju. Mene srce boli kad vidim kako ih neki nemilosrdno uništavaju samo da bi se pokazali kao frajeri.
Želim ti sreću u životu i vožnji, i uživaj dok možeš!!!

Potpisujem! (y) (y) (y)