Moj "Zekan"

gepeze said:
Najbolje je cijeli masinu rastaviti i polakirati. Ulje bolje klizi kad su stijenke cilindra i bloka iznutra polakirane.

kažu ljudi da nema glupog pitanja, postoje samo glupi odgovori (i u pravu su).

grgaSH said:
znači obična dvokomponentna poliuretanska boja, koja nije striktno namjenjena za visoke temperature?
možeš farbat kompletnu ili rastavljenu..sve ovisi o želji vlasnika :mrgreen: može se vidjet na puno primjera kak je pofarbana u kompletu sa šarafima i sl. dobro ajde ak radiš generalku pa je rastavljena, onda ju pofarbaš kak se šika, al meni žvuči malo prepicajzlasto da bi urednu mašinu išao rastavljat samo zbog farbanja :wink:

pa kad si već daš truda da sve ostalo rastaviš do zadnjeg šarafa i do detalja sve fino urediš zakaj nebi i s mašinom tako? kaj ne izgleda poslije ružno kad vidiš pofarbane šarafe i dihtunge?
 
kruns said:
pa kad si već daš truda da sve ostalo rastaviš do zadnjeg šarafa i do detalja sve fino urediš zakaj nebi i s mašinom tako? kaj ne izgleda poslije ružno kad vidiš pofarbane šarafe i dihtunge?

mašina je najmanji problem, nju skineš po potrebi i radiš joj kaj već treba :mrgreen: razmišljao sam i o tome, ali zasad ću se zadovoljit (ne mislim pod tim posel napravit aljkavo) farbanjem kompletne  jer mi je bedasto ić rastavljat kolko tolko ispravnu mašinu..kad će doć vrijeme generalki onda ću blokove ionak ispolirat :mrgreen: 
 
Ljudi polako i bez panike ...
Mislim da je mašinu bolje farbati zatvorenu (kada je rastavljaš onda je poliraj  (y)) ... Zašto?!
Pa i onak iz nutra ne smiješ ništa ofarbat, ne smije pasti ni maglice, pa nije li onda lakše zaštititi složenu mašinu nego blok po blok ...  :misli:
Sve rubove na koje dolazi dihtung treba preljepit, mislite da bude dihtung dobro držao ak zafarbate rub ... malo sutra  :palacdolje: ... pa nije li onda lakše jednostavno dekl strpat u vrečicu, zašerafit natrag i malo poljepit ...  :misli:
Ja sam bar tak kod sebe radio ... Istina je malo su ružni dihtunzi kad ih poljepoš s bojom, naručito oni malo deblji, al se zato šprica sa starim dihtunzima, pa onda kada se dobro osuši, mašina pažljivo presloži ...  (y)
Jedino što je teško zaštititi su šarafi koji se pogule prilikom preslagivanja, ali i to ako ide pažljivo neće bit velike štete ... Možete uzeti kromove pa poslje stavit da budu kontrast na recimo crnoj mašini, ili na kraju uzeti kist i popraviti kao što sam i ja ...  (y)
Znam da je to dosta zahtijevno i mukotrpno, naručito poslje presložiti mašinu, a da se ništa ne poguli, ali na brzaka ne ide, bu sam šusteraj ...  :jesus:
 
Evo ga i u kompletu ...  :jesus:
Bio sam danas i na regi, malo su me zezali zbog auspuha, ali prošao sam ...

A sad jedno pitanje ... Jel zna možda tko kod koga bih mogao izraditi granu 4u2? :misli:
 
Mozda je stvar fotografije, ali nisam nikad vidio ovakvu zelenu na tvom Kawcu?
Ili ti se ta posebno svida?

Meni osobno ova kombinacija savrseno odgovara tvom motoru.
 
gepeze said:
Mozda je stvar fotografije, ali nisam nikad vidio ovakvu zelenu na tvom Kawcu?
Ili ti se ta posebno svida?

Meni osobno ova kombinacija savrseno odgovara tvom motoru.

Malo je stvar svjetlosti, pa ispada možda čudno na fotki ... To je u stvari ova boja kao na slici, možda razlika u nijansi ...

Razmišljao sam i ja tak necem, ali za sad ću ga ostavit ovak, pa kad mi dosadi onda ću malo promjenit, možda stavim i neki airbrush ...  (y)
 
jako,jako jako lijep motor  :wink:

ok je boja premda nije ni crveni bio loš (y)

što nisi auspuhe farbao bojom za temperaturu?ja sam svoj i još nije otpalo.sprej dođe oko 40 kn...
 
e to je motor  (y) i a ne ova danasnja sranja
 
-quote author=Ogy link=topic=113610.msg1980281#msg1980281 date=1222349307]
Evo ga i u kompletu ...  :jesus:
Bio sam danas i na regi, malo su me zezali zbog auspuha, ali prošao sam ...

A sad jedno pitanje ... Jel zna možda tko kod koga bih mogao izraditi granu 4u2? :misli:
[/quote]

U Samoboru ima jedan dečko šta radi topove i grane zovu ga (Ignac).

Evo broj pa ga nazovi. 098-1684-620
 
Kada  sam otvorio ovu temu odmah sam pomislio "pa kuda iz one lijepe crvene u zelenu", ALI SADA na finišu vidim da je BOMBA. (y)
Sretno s pilom. (y)
 
Obožavam ovakako sređene stare motore ( pogotove stare Z-ove ) ,često razmišljam kada ću si jednog kupit i krenut pomalo u restauriranje, ali nikada kraja, uvijek fali vremena i naravno pare trebaju uvijek za neke "pametnije" stvari  :(
 
Evo jednog rijetkog ljepotana u izuzetno dobro ocuvanom stanju.
Prosle godine ga je frend prodao, nazalost nisam imao priliku isprobati ga.

 
gepeze said:
Evo jednog rijetkog ljepotana u izuzetno dobro ocuvanom stanju.
Prosle godine ga je frend prodao, nazalost nisam imao priliku isprobati ga.
kardan :shock:nisam zna
zbog momenta :misli:
 
Hvala svima na pohvalama ...  :D