moja zvečka (bolodr)

berislavv

Active member
Eto konačno sam dočeka i dan da mi strašilo sredi mašinu pa sam i ja dobio inspiracije da opet počnem po makini radit.
I dok ne bude novih slika vadim iz arhive prošlogodišnje akcije što sam dobio zadatak da vratim online zbog nekih inventinih tehničkih rješenja :mrgreen:

Topic baš i nije prerada, više je to vraćanje u originalno stanje ali nemamo podforum za takve stvari pa stavljam ovdje.
zadnji put sam ga otvorio u birtiji pa mi je bio izbrisan nakon par dana neaktivnosti:)

Motor je Honda CB900F Bol d'Or Sc01

Ajmo za početak slike kako je stvar došla doma
u kombiju naravno:)
 
I još par slikica pod dnevnim svjetlom

 
Prvo sam se primio zamjene semeringa na vilicama

Uz pomoć stolarskog alata  :mrgreen:

Na trećoj slici je originalan hondin alat za nabijanje semeringa
kanalizacijska cijev promjera 36 mm :D
 
Pa sam se primio čišćenja fergazera

Uz malo never dulla očistim dosjede iglica da ne cure
 
Čišćenje sveg ostalog ide uz pomoć sredstva iz Louisa

 
testiranje da li frgić curi i koliki je nivo tekućine u čašicama
 
I gle čuda frgić curi
pa sam to probao pokrpat s diht masom al nejde
trebalo ga je rastavit i o-ringe malo omotati s vodoinstalaterskom kudeljom i stvar drži :D
 
Na kraju trebalo je i vratiti frgiće na mašinu
a nikako gurnut sva 4 istovremeno pa su dobro poslužile stolarske stege  :mrgreen:

Straš samo zbog tebe vraćam ovu sliku na forum  8)
 
I onda kad sam krenuo štelat sve to mašina je pustila ulje i otiška kod Strašila  :mrgreen:
 
Mašina je opet doma, nastavljam s akcijama dalje.
Prvo sam sredio navoje za zadnje federe, bili su totalno izglodani m10 pa sam na njihovo mjesto narezao M8.
Prvo se malo poturpija da se skinu stari navoji i onda nareže.

Nastavak slijedi.
U subotu bi mašina trebala ići na ramu, a onda se pitam čega da se prije primim, struje ili fergazera ili kočnica :D

 
Uh jesi nasho temu za otvorit  (y) ... ja se dugo vremena borim da ne kupim jednu Boldorku 900 ovdje u komsiluku i da krenem sa napucavanjem( al da zadrzhi orginalni retro izgled!). Spasava me sto imam fin motor vec sad i zao mi je i njega napustit. Pazi slika od dosadasnjeg istrazivanja na netu:

 
plastikaner said:
Uh jesi nasho temu za otvorit  (y) ... ja se dugo vremena borim da ne kupim jednu Boldorku 900 ovdje u komsiluku i da krenem sa napucavanjem( al da zadrzhi orginalni retro izgled!). Spasava me sto imam fin motor vec sad i zao mi je i njega napustit. Pazi slika od dosadasnjeg istrazivanja na netu:

:mrgreen: :mrgreen: sta je uzrok...manjak novaca ili vremena


ovo drugo podebljano vazi za mene  :wink:,a za tebe se nebi moglo rec :jesus:
 
ovaj 4. motor sa slike je bio dobar pa ga je malo poružnio a sada mi se cini da bude užasan, od dosade svako 1god promjeni neki racku 
 
STobulj said:
ovaj 4. motor sa slike je bio dobar pa ga je malo poružnio a sada mi se cini da bude užasan, od dosade svako 1god promjeni neki racku 

JEl to i ti pratish Holandski Streetfighter forum  :wink:

Ma njega sam stavio, skidam kapu sto se tiche tehnickih prerada, al onaj prvi je meni zakon gore.
 
ne vec je na drugom mjestu predstavljeno a ima i svoju web gdje su mu sve faze izrade u proteklih god
Usa forum je jaci za ovaj motor a meni osobno ima i ljepših od ove plave iako je i ona super samo mislim da je sada cobra auspuh na njoj
 
Moj cilj je ovo
Tako mi je izgledao stari boldor dok ga nisam razbio  :mrgreen:
 
berislavv said:
Moj cilj je ovo
Tako mi je izgledao stari boldor dok ga nisam razbio  :mrgreen:

Da ti nije mozda pila zavrsila u Slavoniji??? :)
 
Spock said:
Da ti nije mozda pila zavrsila u Slavoniji??? :)


da
nakon što sam ga razbio kupio ju je neki čovjek iz okolice Vinkovaca
 
berislavv said:
da
nakon što sam ga razbio kupio ju je neki čovjek iz okolice Vinkovaca

He he...kontam da ih nema 5. komada u HR

Cini mi se da je bila regana kao 750 sa masinom od 900....