Moji trenuci za pamćenje....

Stršljen

New member
Razmišljao sam se hoću li i ja napisati svoju moto pričicu...pa reko ajde neka i ja iznesem ovdje jedne od najsretnijih trenutaka u svom moto životu....Eh...odakle počet pitanje je sad...?? :misli:pa hajdemo od početka... :mrgreen:
  Otkad za sebe znam otad i želim motor,volim motore a sad ih napokon i vozim....i hvala Bogu na tome!
   Evo kako je jedna obična simpatija prema motorima prerasla u amo reći jednu prekrasnu i strasnu vezu između mene i motora....
 
  Naime sve je počelo u ono doba kad mi je najveći domet bila bicikla...Jednu večer smo se kao po običaju mi lokalna ekipa vozali biciklama pa ulici gore dolje...I mislili smo da smo glavni frajeri...Sve dok nije dozujio frend na posuđenom crvenom Tomosovom automaticu.....Sva naša frajerisanja su tad pala u vodu...O tako sam silno želio probati to malo čudo..."Daj đir"..."Ne dam"..."Daj đir"...Ne dam"...i tako je potrajalo jednih dobrih uru vremena dok nije popustio...A onda kad je reko "ma eto ti vozi se"...onda je počela panika...pa što sad majko mila...kako sad ovo upalit...kako vozit.... :misli:u što sam se ovo uvalio..jer nisam se sad htio obrukat pred ekipom naravno... :DI ajde nakon kratke ali slatke muke uspijem ja krenut...i ide...ne moš vjerovat...ide a ne moram pedalat...jupi....tad mi je to bila kvantna fizika...
I upravo u tim trenucima sam shvatio kad narastem da želim i ja imat motor....svoj motor....
   Taj film me nije nikako puštao(na nezadovoljstvo mojih roditelja)....Kad sam navršio 15 godina...počeo je mukotrpan put peglanja staraca da mi kupe motor....ali kako ste već mogli zaključiti da sam jako tvroglav...moj "trud" se isplatio....Moj san tada je bio Piaggio Liberty 150....uf...Trajalo je godinu dana to moljakanje i na kraju upalilo...Starci su se predomišljali oko kupnje...pa kažu: "bolje da vozi svoj nego da vozi okolo tuđe pa ne daj Bože što bude...ovako bar znamo da će nosit kacigu i da ima dozvolu.."... :mrgreen:Mjesec dana prije 16-og rodjendana...
  E što ti je sudbina...Jednom prilikom prolazim ja kraj nekog kioska...i vidim izašao novi Motopuls...naravno kupim ga i u hipu trčim doma pročitati ga...Kad ono imam što za pročitat...Dolazi novi model Liberty-a u prodaju...fuj..ma bljak...Što sad...I uspijem ja nagovorit staroga da odemo u obližnji motoservis vidjet uživo tog nasljednika moje patnje...I nakon kratke pričice kaže prodavač imam još jedan jedini model starije tipe...straga je u garaži...Kad smo ušli u tu garažu nastala je minuta šutnje....ja gledam u motor ko u boga,stari gleda mene...pa motor...pa opet mene...I odjedanput prekine neugodnu šutnju...Kaže on serviseru"Rezerviraj mi ga"..."Dolazimo popodne po njega"....Nisam mogo vjerovat svojim ušima.....Kako bi rekao Mladen Delić:"Ljudi moji,je li ovo moguće??!!"...I od tog trenutka sam uživao u tom prekrasnom motoru koji mi je pružio obilje užitaka,sretnih trenutaka,i potpuno shvaćanje moto svijeta....
  Služio me dvije godine...prekrasne dvije godine....Al kako to biva čovjek uvijek teži ka boljem....
  Tako da sam odlučio prodati motor...i uz pomoć roditelja...ovoono kupiti svoj prvi "veliki" motor....Hm...uvijek su mi se sviđali naked motocikli tako da izbor nije slučajno pao na Hondu Hornet 600....Naravno starci nisu htjeli bezkompromisno pomoći kupnji motora...tako da sam morao ispuniti neke uvjete...matura,faks...ovoono...
I tako je to malo potrajalo...bilo je nekih sitnih problema...no uglavnom je došao taj dan.....
Ja na kavici u domaćem nam kafiću....i zvoni mobitel...."Ma ko je sad u pm!?"...
Sa druge strane žice javlja se muški glas"Halo dobar dan...evo vam je stigao motocikl".....Skočio sam ko oparen....Pošto je to bilo pred kraj radnog vremena dotičnog salona...morao sam pričekati do ujutro za preuzimanje svog motora....Ma ljudi...što da kažem...najduža noć u mom životu...ma nema šanse zaspat...Adrenalin radi svoje...
Ujutro sam od rano bio na nogama....čekajući nestrpljivo....Grčevito sam stiskao u šaci onu kuvertu sa lovom...jer trebalo je poći do banke i uplatit im lovu na račun...i put pod nog...bolje rečeno pod gume! :D
I riješim ja to...dođem do salona i ugledam "stršljena"....O kako je lijepo znati da je moj....
Riješim ja papire....bla bla...i dobijem ključ u ruke i dopuštenje za gas...Ma taj osjećaj kad sam okrenuo ključ,kad je "zagrmio" ispod mene...ma to vam neću uopće pokušavat dočarat jer nema smisla prenijeti tu euforiju na monitor...Ma niko sretniji od mene....
I eto hvala Bogu dosad sve teče u najboljem redu....uživam kao nikad u životu...koristim njegove blagodati u svakom mogućem trenutku....I ne samo u motoru...Već i u saznanju da je MOJ,samo moj!!!To mi pruža neizmjerno zadovoljstvo svaki put kad sjednem na motor....i zapičim se negdje da nahranim svoju dušu....I nadam se i daljnoj uspješnoj dugogodišnjoj vezi motora i mene....

   I želim da se svakome ispune ovakve i slične želje da mogu uživati upravo kao što ja uživam....

     Živili! (y)
     
 
Lijepo,  :D uživaj i dalje  (y) i sretno  :biker:
 
Sretni ti kilometri bili! (y)
 
Prijatelju moj! nekoć smo se na skuterima vozili i dobro su nas služili(kako kome  :LOL:) a pogledaj nas sad!
jesam ti rekao da ćemo se jednog dana smijat svim onim problemima  :mrgreen: :wink:
 
Baš tako....Koliko smo samo vremena proveli zamišljajući taj dan... :wink: (y)
Samo nek je zdravlja.... (y)
 
Stršljen said:
Baš tako....Koliko smo samo vremena proveli zamišljajući taj dan... :wink: (y)
Samo nek je zdravlja.... (y)
i guma  :jesus:

(bilo mi je drago procitat tvoju pricu prijatelju) (y)
 
ma prica za pet  (y) (y)

neka dodu nove gume na vrijeme idemo u Orebic  (y) (y) (y) 8)
 
Bajac said:
jedna stvar meni...
a druga i tebi i meni i faberu...
trio velicanstvenih....
uz to ce ic dosta prica.... (y)

aha....sad kontam!da!  Tup u vugla!  :jesus: :mrgreen:
 
Bajac said:
jedna stvar meni...
a druga i tebi i meni i faberu...
trio velicanstvenih....
uz to ce ic dosta prica.... (y)
a jel mogu ja znat sto to :misli: :mrgreen:
 
penny_lane said:
a jel mogu ja znat sto to :misli: :mrgreen:
a znaš i ti o čemu pričamo!  (y) (y)
nego što! kako god ispadne! neće bit niko sretniji od nas troje! ionako od dana kad smo se upoznali smo non stop skupa! 8)
Prijatelji koji ti života vrijede. (y) (y) (y)