Monster Quad

zakaj nebi??

samo da mi je radiona i malo (puno) vremena (y)

igral bi se sa svim i svačim
 
Izgleda ludo,a boja mi se posebno sviđa !
 
mane samo zanima gdje nabavit zadnju osovinu i gume s felgama??? kolko je to novaca??
zapalio sam se strasnoooooo :mrgreen: :mrgreen: (y)
 
pa kaj niko nezna, mogla  bi i aprilia tuareg 125 izgledati ovako (y)
samo gdje nabavit vilicu i osovinu sa felgama
 
Lijepo izgleda, al ne bih ga vozio ni za koju lovu.
Prvo: izgleda da nema diferencijal, već krutu zadnju osovinu.
E sad, ili je osovina jednodjelna, pa u zavojima pruža otpor skretanju, ili je samo desni kotač pogonski, a lijevi se slobodno vrti (kao na dječjem kartingu).
U tom slučaju se zbog velike širine traga kotača zasigurno vrlo čudno ponaša kod lijevog i desnog zavoja - lijevi zavoji su brži, jer je kod njih pogonski kotač s unutrašnje strane, pa opisuje manji luk, dok su desni znatno sporiji.
Ajd sam zamisli niz naizmjeničnih zavoja - voziš s istim gasom, a motor usporova i ubrzava ovisno o zavoju ?!

Nadalje, zadnja osovina je totalno kruto spojena na bajk, ima samo centralni amortizer i hod gore-dolje.
Kako ćeš se nagnuti u zavoju?
Mislim, jedno su dirt-quadovi, s uskim razmakom kotača, gumama s ripnama, koji većinu vremena provedu na mekim podlogama i gdje je proklizavanje sastavni element vožnja.
Ovaj gore je složen za asfalt, ima cestovni profil guma i veliku kontaktnu površinu.
Bajk takvih performansi treba neovisni ovjes sva četiri kotača i diferencijal stražnje osovine.
Ovo zgleda ko lijepa igračka za do 60km/h maksimalno, iznad toga je samoubojstvo.  :palacdolje:
 
Jaooo, kumeeee... pa tu se vide diskovi na svim kotačima... što upućuje na neovisan ovjes!  (y)
Još k tome je i Bembur... i ima mjesto za komada.
Ma ZLO!
Me likes it.  :roll: