Monsteri Hrvatske

Nikakvi novci za takav bajk. Pa i da nije kilometraža prava, a ako je to je doslovno u pola cijene. Top bajk.
 
Zašto original topovi? Pa i ovo su original, ako si faca.
Jel ne mogu proći tehnički?
Sad, bar kod nas, traže samo originalne auspuhe
ne prolaze, nemam homologaciju za njih i ne mogu je ni nabavit.
ove godine posudila auspuhe, iduće godine moram nešto riješit...
 
  • Like
Reactions: miro
Država stišće, a Termignoni zakon kako zvuči, a i dio je tijela Ducatija kao nijedan drugi auspuh. Jednako dobro dođe i kao zvučna oznaka motocikla drugim sudionicima u prometu. No bez homologacije ništa više ne ide. Nažalost.
 
  • Like
Reactions: lili
Bok svima od novog Ducatista :cool: Nakon dugo godina pala odluka preko noci i ostvario si djecacki san - kupio 696 iz 2009 godine.
Motor ima neke kilometre ali cini mi se da je dobro odrzavan pa sam se za njega i odlucio...

Motor sam odvezao u ovlašteni servis Ducatija u Ri i majstor kaže da je sve u redu. Tankaj i vozi.
Imam par pitanja za vas iskustvene kako su sam "nov" u tom sportu. Prvo je rezerva benze - lampica se upali i svjetli nekih minutu i onda se ugasi. Na srecu nisam jos ostao suh jer pratim kilometre. Da li je tko imao sličan problem?
Druga stvar je nekakvo škripanje ili zujanje. Nezz kako bi opisao taj zvuk. Javlja se kad otpustim gas i pri nižim okretejima, a nekako mi se čini da dolazi iz dijela gdje su remeni. Majstor je provjerio remene, to sam mu posebno napomenuo i kaže da su nedavno mijenjani kao šta je rekao i bivši vlasnik...
Prolistao sam forum i vidim da pišete da se teško može proći tehnički bez homologacije ili original auspuha? Topovi akrapovič bez db kilera... znaci da zaboravim tehnički sa njima?
 
  • Like
Reactions: lili
Prvo , želimo slike :mrgreen:
Drugo, remeni mogu biti novi ali ne poštelani dobro. Što se tiče zvuka, neka se netko drugi javi, ja imam malo starijeg i ima tu svakakvih zvukova :)
Treće, ak imaš sreće još uvijek se može provući kroz iglene uši na tehničkom, ali sve teže i teže...(ovisi na koga naletiš) Ak nabaviš db kilere možeš atestirati auspuhe pa si bez brige.
 
Imas na ebayu jeftine db kilere, samo izmjeri promjer koji ti treba, al ako nemaju topovi na sebi serijske brojeve koji odgovaraju za taj monster onda zaboravi atest...to provjeri i onda si sa akrapovic stranice skini potvrdu i sa tim na tehnicki...


I da, daj slike monstera 😀
 
Evo slika :cool:

Imam papire od auspuha sa njihovim serijskim brojem, pečatom, datumom ugradnje i baš za taj monster su koliko sam vidim. Znači sa time prolazim najvjerojatnije-odlično. A vrijede ti jefniti db kileri sa e-baya? Jbg moram sve pitati jer nisam baš fan e-baya, aliexpresa i tih sranja... :mrgreen:

I jel imao tko problema sa lampicom rezerve? Morati ću đirati okolo sa bocom benze u ruksaku dok ne vidim da li sve štima 🤠:mrgreen:
 

Attachments

  • 1655979838949172.JPG
    1655979838949172.JPG
    411 KB · Views: 0
  • Dukac.jpg
    Dukac.jpg
    852.9 KB · Views: 0
  • Dukac2.jpg
    Dukac2.jpg
    1.6 MB · Views: 0
A jel ti se lampica na kraju upali i stoji upaljena? Ili samo jednom blicne i to je to? Na koliko ti se upalila?
Meni se znala upaliti bezveze na 50 km tek, to je uglavnom zbog senzora. Moj je dugo stajao nevožen, ali punog tanka...

btw motor je prekrasan :love:(y)
 
Eh, da što se tiče db killera, meni ih je na starom motoru radio dubravčić. Dala sam mu auspuhe i napravio mi ih je tada (prije 11 g) za 400-tinjak kuna. Tu onda nema greške u materijalu i posla sa ebay alibaba i sl.
 
  • Like
Reactions: gagi
A jel ti se lampica na kraju upali i stoji upaljena? Ili samo jednom blicne i to je to? Na koliko ti se upalila?
Meni se znala upaliti bezveze na 50 km tek, to je uglavnom zbog senzora. Moj je dugo stajao nevožen, ali punog tanka...

btw motor je prekrasan :love:(y)
Upalila mi se na 180km stoji minutu i onda se ugasi. i nakon 15 km opet ista stvar se desila. Onda sam isao tankati da ne ostanem suh xD A po mojim nekim kalkulacijama kako sam tankao trebao bi bez problema napraviti 240km.

Hvala :cool: :)
 
  • Like
Reactions: lili
Upalila mi se na 180km stoji minutu i onda se ugasi. i nakon 15 km opet ista stvar se desila. Onda sam isao tankati da ne ostanem suh xD A po mojim nekim kalkulacijama kako sam tankao trebao bi bez problema napraviti 240km.

Hvala :cool: :)
To je onda u redu. Kada se ona upali i stoji upaljena onda imaš za još nekih 40 km.
Koliko si natočio? 11 lit pretpostavljam i manje.
 
To je onda u redu. Kada se ona upali i stoji upaljena onda imaš za još nekih 40 km.
Koliko si natočio? 11 lit pretpostavljam i manje.

... ili original akrapovič db killeri... zvao sam petak i može se naručiti ali nekih 900 kn dođu oba i čeka se 4-6 mj. tako da cu do onda na posao dolaziti sa mirisom benzina na majici :mrgreen:
da, 11 i pol litara cca. e super. sve dubioze si rijesila (y)😃
 
  • Like
Reactions: lili