Montaža auspuha Transalp 650

yelman

Member
Pozdrav,
na motoru mi je cijelo vrijeme bio Arrow top i sad sam odlučio vratiti originalni auspuh.
Arrow se hvatao na jednom mjestu, a originalni ide na dva vijka i tu mi nastaje problem. Nikako ne mogu upasat obje rupe, ako namjestim gornju onda mi ona iznad grane bude previsoka, ako namjestim ovu drugu, gornja mi ostane prenisko u odnosu na top originalnog auspuha. Nikako ih upasat nakon što je top sjeo na granu.
Zna li možda netko u čemu je problem i radim li nešto pogrešno?
Hvala!
 
vjerovatno ces morat skidat i granu..prvo sastavis samo otprilike da bude labavo,stavis vijke ne zategnes pa polako sastavljaj dok ne sjedne
 
Ne znam, moguće.. Možda samo treba stvarno sve otpustit i onda odjednom sve upasat bez da je prvo grana fiksirana. Na oko se ne vidi da je išta krivljeno, fali doslovno pola centimetra da se pogode rupe, ali ne može se upasat nikako.
Za otpustit granu, treba li sve skidat s motora kao kad se grana vadi vani ili se može bez toga samo otpustit?
 
vjerovatno samo otpustit sarafe sto drze taj lonac..trebalo bi da sjedne
 

Attachments

  • ABGAS-SCHALLDAEMPFER-Honda-MOTO-650-TRANSALP-2002-XL650V2-F__1800.jpg
    ABGAS-SCHALLDAEMPFER-Honda-MOTO-650-TRANSALP-2002-XL650V2-F__1800.jpg
    153 KB · Views: 78
gastajbarter said:
vjerovatno samo otpustit sarafe sto drze taj lonac..trebalo bi da sjedne

Neće, kad je lonac skroz otpušten i vide izvađene, čim ga nasadim na granu više se rupe ne mogu upasat..
 
aj ti to slikaj da nekompliciramo.

To mora pasat bez problema,jedino da neko nije kombinira neki kut radi ubacivanja otvorenog auspuha
 
Branko-ST said:
aj ti to slikaj da nekompliciramo.

To mora pasat bez problema,jedino da neko nije kombinira neki kut radi ubacivanja otvorenog auspuha
Evo slika. Prije ovoga je bia neki Arrow koji je glatko stao, ne čini mi se da je išta trebalo kriviti.
Fali mi doslovno pola cm, al nema šanse upasat. Ako ovu donju namistim, gornja se rupa masu pokvari.
 

Attachments

  • Screenshot_20200423_191107_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20200423_191107_com.android.gallery3d.jpg
    565.1 KB · Views: 100
  • Screenshot_20200423_191104_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20200423_191104_com.android.gallery3d.jpg
    536.5 KB · Views: 92
  • Screenshot_20200423_191058_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20200423_191058_com.android.gallery3d.jpg
    952.4 KB · Views: 96
Laškaj bragu, a pod oni tumor doli ubaci dizalicu i lagano ga podigni. Kad naštimaš i zavidaš vide od lonca na ramu, stegni bragu na spoju, i to je to.
Ako triba, malo nategni lonac da rupe dođu di tribaju, neće mu ništa bit.





Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
Shepa said:
Laškaj bragu, a pod oni tumor doli ubaci dizalicu i lagano ga podigni. Kad naštimaš i zavidaš vide od lonca na ramu, stegni bragu na spoju, i to je to.
Ako triba, malo nategni lonac da rupe dođu di tribaju, neće mu ništa bit.





Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

Ako odignem granu s dizalicom nekoliko mm, neće se ništa polomit na spojevima?
 
Ako pogledaš oni shematski prikaz u jednom od ranijih postova, tumor se može rotirat oko svog prihvata na ramu, i tako ćeš lagano dizalicom sve naštelat na svoje misto.

Nema straha, osim ako baš nisi sivonja.

:mrgreen:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
Ivanos46 said:
prosiri tu jednu rupu busilicom,. (y)

To sam i ja promislia haha al ne želim ga dirat. Sutra ću malo pogurat granu put gore par mm, moglo bi tako doc sve na svoje misto, javim  (y)
Hvala na savjetima  :mrgreen: (y)
 
Ma nema šanse, više od ovog ne mogu dobit. Kad donju rupu namistim, fali mi na gornjoj preko 1,5 cm...
 

Attachments

  • Screenshot_20200424_104610_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20200424_104610_com.android.gallery3d.jpg
    863.7 KB · Views: 100
Izbrusi/poturpijaj rupu na spuhu

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
mora to ici!

jesi li dobro postavija,smeta li sta?

Uhvati par zubi jednu pa vataj drugu vidu pa polako kombiniraj. To bi moralo imat lufta da seta.Jel ga ti stegnes na grani prvo?

Sve razlaskaj pa vataj I pomalo stezi.

Usput pogledaj plocice zadnje kocnice.
 
Napet auspuh nije ok. Moze vjecno tako trajat, a moze i puknut od vibracija. Bolje da se rupe poklapaju, u ovom slucaju, ima dovoljno "mesa" da se malo rupa prosiri.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 
3alfa3 said:
Napet auspuh nije ok. Moze vjecno tako trajat, a moze i puknut od vibracija. Bolje da se rupe poklapaju, u ovom slucaju, ima dovoljno "mesa" da se malo rupa prosiri.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Zasto sirit ako je tvornicki I mora pasat?

Teorijom pile naopako moze imati poslje lufta te stvarat vibracije I puknit vijak a moze trajat vjecno  :LOL: