Montaža auspuha Transalp 650

Branko-ST said:
mora to ici!

jesi li dobro postavija,smeta li sta?

Uhvati par zubi jednu pa vataj drugu vidu pa polako kombiniraj. To bi moralo imat lufta da seta.Jel ga ti stegnes na grani prvo?

Sve razlaskaj pa vataj I pomalo stezi.

Usput pogledaj plocice zadnje kocnice.

Nigdje ništa ne smeta i, istina, ima lufta kad se natakne auspuh na granu. Namještao sam sa skroz otpuštenom bragom na grani. Međutim taj luft kojeg ima mi je u "suprotnom smjeru", odnosno, rupe toliko ne pašu da je u položaju u kojem je najbolje namješteno auspuh maksimalno nategnut u jednu stranu, a sav luft kojeg imam za korekciju samo dodatno moze pokvarit stvar. Nadam se da sam se jasno izrazio. Znači kad auspuh napravi cijeli hod tog lufta kojeg ima kad braga na grani nije stegnuta, rupe se ni u jednom trenu ne podudare, a ono "najbolje" šta sam i slikao je situacija kad je maaaksimalno nategnut u tom luftu...
Najbliži sam tome da tamo stvarno malo proširim jer ima mesa do ruba nosača. To mi je zadnja opcija, ali ne znam više šta probat.
Poluge i čekić mi neće pomoć jer je ovo baš maksimalno nategnuto, nema više di...
 
Popusti malo i granu dok ne dobijes dovoljno "lufta", pa onda sve stegni.
Ili imas dvi "live", ili je nesto iskrivljeno.
 
maRRin 06 said:
Popusti malo i granu dok ne dobijes dovoljno "lufta", pa onda sve stegni.
Ili imas dvi "live", ili je nesto iskrivljeno.
Ma nemam dvi live, pari mi se ko da grana dolazi pod krivim kutom i onda se jednostavno ne može upasat. Probat ću sve otpustit skupa s granom i upasat, ako ne bude išlo proširit ću onu rupu 5 mm i zavidat tako.
 
yelman said:
Ma nemam dvi live, pari mi se ko da grana dolazi pod krivim kutom i onda se jednostavno ne može upasat. Probat ću sve otpustit skupa s granom i upasat, ako ne bude išlo proširit ću onu rupu 5 mm i zavidat tako.

da si mene sluso davno bi zavrsio poso :mrgreen:
 
yelman said:
Nigdje ništa ne smeta i, istina, ima lufta kad se natakne auspuh na granu. Namještao sam sa skroz otpuštenom bragom na grani. Međutim taj luft kojeg ima mi je u "suprotnom smjeru", odnosno, rupe toliko ne pašu da je u položaju u kojem je najbolje namješteno auspuh maksimalno nategnut u jednu stranu, a sav luft kojeg imam za korekciju samo dodatno moze pokvarit stvar. Nadam se da sam se jasno izrazio. Znači kad auspuh napravi cijeli hod tog lufta kojeg ima kad braga na grani nije stegnuta, rupe se ni u jednom trenu ne podudare, a ono "najbolje" šta sam i slikao je situacija kad je maaaksimalno nategnut u tom luftu...
Najbliži sam tome da tamo stvarno malo proširim jer ima mesa do ruba nosača. To mi je zadnja opcija, ali ne znam više šta probat.
Poluge i čekić mi neće pomoć jer je ovo baš maksimalno nategnuto, nema više di...

Dođi do mene da ti to napravim, baš smo prije par dana skidali auspuh sa TA650.  :mrgreen: Vjerovatno je savijeno dolje na loncu,
otpusti vijke koji drže lonac pa onda probaj.
 
Ekipa, evo da se javim. Napokooon je sve na svom mistu, otpustia sam sve vide od lonca i onda ga sa dizalicom podiga i doslovno je sve u po milimetra silo. Nadam se da neće bit problema jer je nategnuto sve, al bar je stisnuto kako triba.
Hvala svima na pomoći!  (y) :0648:
 

Attachments

  • Screenshot_20200425_132246_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20200425_132246_com.android.gallery3d.jpg
    671 KB · Views: 73
onda je bilo do dvi live ruke  :LOL:  (y)