Montaža moto guma i Ducati servis Zagreb

MALI BERO

Member
POZDRAV SVIMA!

Ovim putem Vas obavještavam da gume za svoje motocikle možete promjeniti,balansirati,kupiti...,na adresi DARIO AUTO D.O.O,Trnsko23a,Novi Zagreb.Više o tome na: http://www.darioauto.hr/
 
VEZANO ZA NAŠU INTERNET STRANICU http://www.darioauto.hr/ ;AKO IMATE STARIJI PREGLEDNIK (EXPLORER 6) NA NASLOVNICI SU SA LJEVE STRANE LINKOVI (MOTO VULKANIZACIJA,AUTO VULKANIZACIJA,KONTAKT,ITD...) U BIJELOJ BOJI SA ISTOM PODLOGOM-MALO SE SLABIJE VIDI,AL SAMO KLIKNETE I OTVORI SE LINK.
POZDRAV
 
Na setove Metzeler Sportec M3 od danas(06.05.) odobravamo popust za gotovinsko i virmansko plaćanje od 25%.Za vremenski period trajanja popusta ćemo naknadno obavijestiti.
 
Jel ima kakav cijenik moto guma i dali če biti možda moguče dostave poštom?
 
MALI BERO said:
Na setove Metzeler Sportec M3 od danas(06.05.) odobravamo popust za gotovinsko i virmansko plaćanje od 25%.Za vremenski period trajanja popusta ćemo naknadno obavijestiti.
:jiggie: Pozdrav Malom Beri, može li mi netko odgovoriti na pitanje, po čemu se može prepoznati da su gume za mijenjanje, koliko vremena ili kilometara mogu preći sa Bridgestone Exedra 702 i 703? Naime imam te gume na svojoj Dragici već tri godine, šare su im ok. prešle su nekih 20-ak tisuća km. samo su malo dobile dodatne pore od sunca. gdje je taj broj odnosno gdje se može vidjeti kad je guma proizvedena? Pozdrav :bananapivo: :jiggie:
 
Sa strane na gumi bi trebao pisat tjedan i godina kad je guma proizvedena.
NPR.(1208) to jest dvanaesti tjedan dvije tisuče i osme godine.
 
Jolly said:
Sa strane na gumi bi trebao pisat tjedan i godina kad je guma proizvedena.
NPR.(1208) to jest dvanaesti tjedan dvije tisuče i osme godine.
:jiggie: Hvala ti Joli, pomogao si mi sad idem pogledati koji je to broj na mojim gumama, pa se mogu prema tome odrediti jesu li za hitno mijenjanje ili mogu još koji mjesec! Pozdrav!
 
Jolly said:
Jel ima kakav cijenik moto guma i dali če biti možda moguče dostave poštom?

Na stranici nema cjenika jer smo se najviše posvetili montaži moto guma nego samoj prodaji ,u smislu da gume budu montirane kako treba,bez oštečenja felgi,da se vrati sve na svoje mjesto,svi vijci stegnuti moment ključem itd...
Ukoliko te zanimaju cjene guma,na stranici http://www.darioauto.hr/ imaš brojeve tel. pa slobodno nazovi.
Što se tiće slanja guma poštom i cjena najbolje rješenje naći češ kod Matka http://www.motogume.hr/ (y)
Pozdrav
 
motobogy said:
:jiggie: Pozdrav Malom Beri, može li mi netko odgovoriti na pitanje, po čemu se može prepoznati da su gume za mijenjanje, koliko vremena ili kilometara mogu preći sa Bridgestone Exedra 702 i 703? Naime imam te gume na svojoj Dragici već tri godine, šare su im ok. prešle su nekih 20-ak tisuća km. samo su malo dobile dodatne pore od sunca. gdje je taj broj odnosno gdje se može vidjeti kad je guma proizvedena? Pozdrav :bananapivo: :jiggie:

Pozdrav!

Moja preporuka je da mjenjaš gume.
 
motobogy said:
:jiggie: Pozdrav Malom Beri, može li mi netko odgovoriti na pitanje, po čemu se može prepoznati da su gume za mijenjanje, koliko vremena ili kilometara mogu preći sa Bridgestone Exedra 702 i 703? Naime imam te gume na svojoj Dragici već tri godine, šare su im ok. prešle su nekih 20-ak tisuća km. samo su malo dobile dodatne pore od sunca. gdje je taj broj odnosno gdje se može vidjeti kad je guma proizvedena? Pozdrav :bananapivo: :jiggie:
[/
quote]






Od dana kad namontiraš gume prepruča se da se zamjeni bar svake dve god. radi starosti. Ako je nova i uskladištena može biti stara i šest god. Trebaš znati kad si ju namontirao a ne kolko je stara
 
Svaka cast deckima na usluzi...Jucer bio...Brzo i pedantno rijesili mi problem cavla od cca 10cm iz straznje gume...
Za svaku pohvalu  (y) (y) (y)
 
motobogy said:
:jiggie: Pozdrav Malom Beri, može li mi netko odgovoriti na pitanje, po čemu se može prepoznati da su gume za mijenjanje, koliko vremena ili kilometara mogu preći sa Bridgestone Exedra 702 i 703? Naime imam te gume na svojoj Dragici već tri godine, šare su im ok. prešle su nekih 20-ak tisuća km. samo su malo dobile dodatne pore od sunca. gdje je taj broj odnosno gdje se može vidjeti kad je guma proizvedena? Pozdrav :bananapivo: :jiggie:

Tri su faktora koja su bitna i određuju u pravom smislu kada je vrijeme za promjenu guma:

1. Vremenski. Koliko su godina na motoru. Dakle, u pravom smislu rijeći, guma stari od trenutka kada je namontirana na motor i prvi put se ugrijala. Od tog trenutka struktura gume se mijenja, i nakon dvije odrađene sezone do tri ( ovisi dosta o tome da li je motor po cijele dane na suncu ili ne ), bez obzira na prijeđene kilometre, guma počinje dosta brzo gubiti na performansama i to više nije to.

2. Dubina profila. Svaka guma ima na sebi TWI ( Tread wear indicator ). Unutar šare nalati se mala izboćina. Kada se ona "poravna" sa gazećim slojem, to znaći da je vrijeme za zamjenu gume. U tom trenutku gazeći sloj gume je toliko tanak da je sama karkasa puno više izložena vanjskim utjecajima, tako da je guma puno osjetljivija i podložnija probijanju, deformacijama itd.

3. Vozać. Gore navedeno je ono čega bi se trebalo pridržavati. Nažalost, vjerujem da tu najveći utjecaj ima financijska strana, ljudi voze na svaćemu, na žicama, na gumama starim i po deset godina itd, tako da po ovom pitanju nema ogranićenja što se tiće zamjene guma :(
S druge strane, ovisno o vozačkim navikama i stilu vožnje, gume mogu imati šare i biti na motoru više od tri sezone. Sigurno su im svojstva umanjena, ali ukoliko dotićna osoba nema zamjerke na držanje s obzirom na stil vožnje možda se ćini da se mogu i dalje koristiti. U normalnim okolnostima one zasigurno funkcioniraju normalno, ali je veliko pitanje kako bi se ponašale u kritičnim situacijama ( naglo koćenje, mokro itd ).


Općenito, što se tiće roka upotrebe, po pitanju godine proizvodnje, za moto gume ja smatram i iz prakse sam se uvjerio u to, vrijedi sljedeće, pod jednim veoma važnim uvjetom, a to je pravilno skladištenje guma.

Do dvije godine starosti, nema apsolutno nikakve razlike vezano za performanse same gume. Od 2 do 4 godine, razlika postoji, ali je toliko minimalna da je 90% vozaća neće osjetiti u praksi.
Od 5 godina na više, gume su sigurne i mogu se montirati i koristiti, ali imaju umanjene performanse i razlika se u vožnji osjeti.
Gume stare 10 godine i više, bez obzira da li su nove ili na motoru, nisu sigurne za upotrebu i kao takve se ne bi smjele montirati, odnosno trebalo bi ih zamijeniti.
 
Da pohvalim poslovnost navedene kuće (y) Jutros zovem i pitam da li je moguče dobiti danas gume :misli:
Čovjek mi govori da če me nazvat za pola sata, zove za 15 minuta i u 14 sati idem na montažu :naklon: :naklon: :naklon: :naklon: :naklon:
 
dakle i ja obavio montazu kod decki,

pristup poslu
posao
kvaliteta
sve 5,
ako tako nastave imaju musteriju

inace kompletna kombinacije Matko i Dario auto  :naklon: :naklon:
 
Evo upravo dolazim od njih, stari je mjenjao gume, ja idem sutra ujutro  (y)

Decki su super, moja preporuka, samo tak nastavite i imate jos dvije stalne musterije najmanje !! (y)

 
Šta reči :misli: Od jutra od prvog poziva, pa do sada i novih guma na motoru, ja sam prezadovoljan. Samo naprijed (y) (y)
 
Moram ih pohvalit jos jednom, za montazu guma necu uopce pricat  (y)

Hvala na "sređivanju" db killera, pozdrav doktori   :mrgreen: (y)