Montažne kuće (Domprojekt, Domusplus, Ytong...) - iskustva, gradnja

Vedran_ZG

Well-known member
Evo ovako, zanima me ima li tko iskustava s montažnim kućama, je li netko gradio i da može dat koristan savjet po pitanju toga?
U nekom bližoj budućnosti u planu je gradnja kuće za odmor s bazenom, navodno je trošak gradnje jeftiniji od klasične gradnje i rok izrade je relativno kratak.
Za vijek tih kuća znam no to mi je konkretno manje bitna stavka jer daju garancije 30 godina na konstrukciju, što je po meni ok, a vijek trajanja je cca. 100 god. (barem tako tvrde proizvođači).
Obzirom da s gradnjom nemam previše iskustava ili gotovo nikakvih, svako vaše iskustvo dobro dođe.
 
Pa Ytong kuca nije montazna..

Dio kuce mi je od ytonga zbog manje tezine materijala i sam materijal je po svim specifikacijama dosta dobar ali gradnja cijele kuce od ytong bloka je teski biber dozer :mrgreen:
 
Vedran_ZG said:
Evo ovako, zanima me ima li tko iskustava s montažnim kućama, je li netko gradio i da može dat koristan savjet po pitanju toga?
U nekom bližoj budućnosti u planu je gradnja kuće za odmor s bazenom, navodno je trošak gradnje jeftiniji od klasične gradnje i rok izrade je relativno kratak.
Za vijek tih kuća znam no to mi je konkretno manje bitna stavka jer daju garancije 30 godina na konstrukciju, što je po meni ok, a vijek trajanja je cca. 100 god. (barem tako tvrde proizvođači).
Obzirom da s gradnjom nemam previše iskustava ili gotovo nikakvih, svako vaše iskustvo dobro dođe.

Imenjače - gradnja klasična kuće ti je od 350-500EUR/m2 ( do useljenja cca ) a za montažne kuće - raspitaj se kod proizvođača - ide ti objekt + troškovi komunalija, priključaka i temelj za objekt. Dom projekt radi solidno.

pozz
 
Gledao sam dosta toga po internetu i zvao, dobio raznih informacija. Mene osobna iskustva zanimaju i neki okvirni troškovnik radova za kuću cca.100 kvadrata neto površine.
 
Ma gdje se može ostvariti ta 30 godišnja garancija kad svako malo mijenjaju firme , svi ...
 
markookram said:
Ma gdje se može ostvariti ta 30 godišnja garancija kad svako malo mijenjaju firme , svi ...

teško, ali lijepo zvuči ;)
 
HIGHLANDER said:
teško, ali lijepo zvuči ;)
Zato postoje osiguravajuće kuće i police osiguranja!  :mrgreen: :wink:
 
Vedran_ZG said:
Zato postoje osiguravajuće kuće i police osiguranja!  :mrgreen: :wink:

... ali zaboravljaš u kojoj državi živiš ;)
 
Zivim u montaznoj kuci 15 godina. U startu kazem, ne mogu biti objektivan jer nisam strucan po nijednom pitanju, i uz to sam prirodno glup. Dakle, kuca je od Krivaje, u Puli postoji zastupnik. On mi je sredio doslovno sve, od vinograda do useljive kuce, ukljucujuci i papire.
Izolacijom kako zvucnom tako i toplinskom smo super ultra zadovoljni. Nikakvih drugih problema nismo imali.....ako jos kako mogu pomoci...tu sam ;)
 
mve said:
Imenjače - gradnja klasična kuće ti je od 350-500EUR/m2 ( do useljenja cca ) a za montažne kuće - raspitaj se kod proizvođača - ide ti objekt + troškovi komunalija, priključaka i temelj za objekt. Dom projekt radi solidno.

pozz
Je je..
Ja ti platim duplo od navedenog po m2 gradnje da mi izgradis.
Mozda u donjim Klanjkovcima je tolika cijena. Meni u Dbk je x3.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 
markookram said:
Ma gdje se može ostvariti ta 30 godišnja garancija kad svako malo mijenjaju firme , svi ...
baš to (y) dosta tih malih građevinskih firmi je od danas do sutra, znam tu dvije koje su propale, a montirali su te kuće..
ali dok i ako ću raditi isto ide montažna, kod mene tu u novijem kvartu je unazad par godina valjda pola kuća montažnih..
 
Vedran_ZG said:
Zato postoje osiguravajuće kuće i police osiguranja!  :mrgreen: :wink:
za tako što zbilja nisam čuo
Ali vjerujem da si se već raspitao tako da ...
 
MOONSHIELD said:
baš to (y) dosta tih malih građevinskih firmi je od danas do sutra, znam tu dvije koje su propale, a montirali su te kuće..
ali dok i ako ću raditi isto ide montažna, kod mene tu u novijem kvartu je unazad par godina valjda pola kuća montažnih..

:shock:

pa nisi valjda u onom romskom naselju  :misli: :mrgreen:
 
kako neko pametan napisa ytong kuća nije montažna,  :mrgreen:
kažeš inače u planu ti je gradnja takve kuće sa bazenom,
nadam se da nije ovde kod nas u dalmaciji di caruju bure,
znam za jedan primjer di je čovik napravio montažnu pa poslje 101 problem baš zbog bure i udara to ovde nije nikako preporućljivo,
ako je kod vas di ih nema dobro se raspitaj o načinu održavanja u slučaju nekih problema i sl.  (y)
 
DA-IM said:
kako neko pametan napisa ytong kuća nije montažna,  :mrgreen:
kažeš inače u planu ti je gradnja takve kuće sa bazenom,
nadam se da nije ovde kod nas u dalmaciji di caruju bure,
znam za jedan primjer di je čovik napravio montažnu pa poslje 101 problem baš zbog bure i udara to ovde nije nikako preporućljivo,
ako je kod vas di ih nema dobro se raspitaj o načinu održavanja u slučaju nekih problema i sl.  (y)
U Dalmaciji da, ima par gotovih primjera dolje i funkcioniraju. Naravno da neću srljat, zasad skupljam informacije za i protiv, ne isključujem nit gradnju klasične kuće.
 
Ja sam o problemima sa montažnim kućama čuo samo od ljudi koji nemaju montažne kuće ..  :mrgreen:
 
markookram said:
za tako što zbilja nisam čuo
Ali vjerujem da si se već raspitao tako da ...
Kako misliš nisi čuo? Pa svaki objekt možeš osigurat, od požara, od el.nepogoda, stvari u kućanstvu itd itd.
Stvari koje funkcioniraju poprilično dugo, nema tu nauke.