Montažne kuće (Domprojekt, Domusplus, Ytong...) - iskustva, gradnja

s2r said:
Otvoren sam za opcije.
Nije me niko za*ebao, dozvola ce doci ovaj tjedan. Imam doma 5 ili 6 ponuda i kvadrat mi je od 1600 do 2000 €. Bez namjestaja.
Imam zemlju, imam kat koji treba komplet obnovit, jedan manje kvadrature dignut i prosirit garazu.
Svi su mi isto govorili, predlagali. Kad bi mi te firme vratile troskovnik cijene bi varirale +/-  5-7%
Domace firme iz Dbk i okolice.
Kubik betona za firme u Dbk je 1100kn bez pdv.


Sent from my SM-G930F using Tapatalk

:shock: :shock:

Otkuda taj šljunak voze?
Kod nas je 10 m3 šljunka toliko, a u kubik betona ti ide 250-300 kg cementa , koji je cca 50 lp/kg, dakle kubik- ako ga sam radiš, cca 250 kn...u betonari je cca 500-700 kn, ali  imaš prednost kaj ti odmah doveze količinu koju trebaš i za sat vremena si gotov  (y)
 
strasilo said:
Lako je to što bi te proglasili ciganom ...  :LOL: :LOL: .. ali kod nas takav kontejner koji je preživio dva svjetska rata i ovaj naš zadnji kao bunker ne možeš kupiti za manje od par soma eurića, pa si baci matematiku ...  :?

Kaj ti kontejnere kupuješ u Dubrovniku ?  :misli:  :LOL:  :LOL:




 
Dene said:
Nisam ni mislio da će odnesti cijeli centar,nego kako to da ništa ne počupa kada je tako slabo to montažno?

Ne?

https://www.vecernji.hr/vijesti/vjetar-otkinuo-fasadu-nove-zdravstvene-skole-u-splitu-1152182
 
s2r said:
Ja cu bit doma za 2 tjedna pa ti posaljem ponude Dbk firmi, ok?
Samo me napomeni.
U Dbk stan/novogradnju nebi za zivu glavu kupio. Kvaliteta gradnje od 1-5 je otprilike 2-2.5, u rijetkim slucajevima je bolja, ali onda cijena ide oko 4500€ kvadrat. S tim da nemas garazu, zelenu povrsinu oko zgrade i slicno..

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Tebe zanima stan il gradnja kuće? Ovaj lik se konkretno bavi gradnjom kuća i vila po Jadranu, a u cijenama je ko u ispijanju kave.
 
zoky_29 said:
Meni toliko traze u okolici poreca (160K €) samo za iskope + Rohbau (bez ikakvih dozvola, planova itd.) znaci samo rad u grubim radovima

ca 220 m2 + Bazen + Garaza ca. 50 m2
Ti isto pričaš o zidanju, ne o montažnoj? A i to je dupla kvadratura od onog na što ja ciljam.
 
Dom projekt radi i po europama, vjerujem da im kvaliteta nije loša.
Kod brata u susjedstvu su podigli nekolicinu objekata, Ticino CH..


Poslano sa iPhoneX i crkvenog tornja...mit Tapatalk
 
Vedran_ZG said:
Tebe zanima stan il gradnja kuće? Ovaj lik se konkretno bavi gradnjom kuća i vila po Jadranu, a u cijenama je ko u ispijanju kave.
Obnova/nadogradnja stambenog objekta je opis u dozvoli.
Plan po projektu je ucinit 2 zrcalna duplex stana od cca92 kvadrata, prosirit garazu, balkone i taracu.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 
ADAM said:
Ne?

https://www.vecernji.hr/vijesti/vjetar-otkinuo-fasadu-nove-zdravstvene-skole-u-splitu-1152182
I ???
Letjele su fasade tu po rijeci sa malo više zgrada,nijedna od tih nije bila montažna  (y)
 
s2r said:
Obnova/nadogradnja stambenog objekta je opis u dozvoli.
Plan po projektu je ucinit 2 zrcalna duplex stana od cca92 kvadrata, prosirit garazu, balkone i taracu.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Koliko vam je kubik komunalija dolje?

Ja kad sam nadograđivao i plaćao povećanje kubikaže sam se neugodno iznenadio.. :?
 
Vedran_ZG said:
Ti isto pričaš o zidanju, ne o montažnoj? A i to je dupla kvadratura od onog na što ja ciljam.
Evo ja pitao kolegu.
Znači prizemlja od cigle i na tome je montažni kat. Rađeno je 2006g.
Sve osim vode i struje,on je električar pa je struju sam riješio(samo morao im u napred reći gdje će biti utičnica... jer oni provuku cijevi za struju unapred).
Radilo se o 76 kvadrata i sve platio 35000 eura. Napravili mu za 21 dan.Radio mu dom projekt. Kuće su najjeftinije one koji oni imaju u standardnoj ponudi,što više mjenjaš i cijena raste.
Njegova susjeda je sestra od jednog drugog kolege. Isto ima montažni kat. Uglavnom zakljuci i jednog i drugog su da je izolacija puno bolja(kao što sam napisao donji kat od cigle sa stiropor-fasadom a gornji montažni tako da lako mogu usporediti) radi se puno brže i ne treba ništa držati kad bura puše  :mrgreen:. Kuće su na grobniku tako da je bura ovdje jaka.
 
Dene said:
Evo ja pitao kolegu.
Znači prizemlja od cigle i na tome je montažni kat. Rađeno je 2006g.
Sve osim vode i struje,on je električar pa je struju sam riješio(samo morao im u napred reći gdje će biti utičnica... jer oni provuku cijevi za struju unapred).
Radilo se o 76 kvadrata i sve platio 35000 eura. Napravili mu za 21 dan.Radio mu dom projekt. Kuće su najjeftinije one koji oni imaju u standardnoj ponudi,što više mjenjaš i cijena raste.
Njegova susjeda je sestra od jednog drugog kolege. Isto ima montažni kat. Uglavnom zakljuci i jednog i drugog su da je izolacija puno bolja(kao što sam napisao donji kat od cigle sa stiropor-fasadom a gornji montažni tako da lako mogu usporediti) radi se puno brže i ne treba ništa držati kad bura puše  :mrgreen:. Kuće su na grobniku tako da je bura ovdje jaka.
Svaka čast na info, dugujem pivu i ćevape kad sam na Grobniku!  (y)
 
Vedran_ZG said:
Svaka čast na info, dugujem pivu i ćevape kad sam na Grobniku!  (y)
Dje je mail od tog "tipa" da mu se troskovnik posalje?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 
Dene said:
I ???
Letjele su fasade tu po rijeci sa malo više zgrada,nijedna od tih nije bila montažna  (y)

fasada ili zgrada?  :mrgreen:

Sve su to montažne fasade, prava žbukana fasada, nije nijedna pala-
Ovo su panel sendviči i nepropisno postavljeni stiropori
 
Dene said:
Evo ja pitao kolegu.
Znači prizemlja od cigle i na tome je montažni kat. Rađeno je 2006g.
Sve osim vode i struje,on je električar pa je struju sam riješio(samo morao im u napred reći gdje će biti utičnica... jer oni provuku cijevi za struju unapred).
Radilo se o 76 kvadrata i sve platio 35000 eura. Napravili mu za 21 dan.Radio mu dom projekt. Kuće su najjeftinije one koji oni imaju u standardnoj ponudi,što više mjenjaš i cijena raste.
Njegova susjeda je sestra od jednog drugog kolege. Isto ima montažni kat. Uglavnom zakljuci i jednog i drugog su da je izolacija puno bolja(kao što sam napisao donji kat od cigle sa stiropor-fasadom a gornji montažni tako da lako mogu usporediti) radi se puno brže i ne treba ništa držati kad bura puše  :mrgreen:. Kuće su na grobniku tako da je bura ovdje jaka.


dakle cca 460-470 E po kvadratu, isto kao i klasična gradnja, samo što je brže gotovo
 
Vedran_ZG said:
Svaka čast na info, dugujem pivu i ćevape kad sam na Grobniku!  (y)
Još sam se malo raspitivao,krov,stolarija,pregradni zidovi, dimljak su u cijeni,on je trebao staviti podlogu na pod, zidove još jednom pregletati i pofarbati i riješiti struju i vodu i staviti vrata na sobe. Cijena je bila 2006 vjerovatno je naraslo do danas. Normalno on je tako dogovorio dok je njegova susjeda dogovorila ključ u ruke i jedino trebala namještaj kupiti. Uglavnom što se tiće brzine i jedno i drugo su se uselili za nekih mjesec dana  (y)
 
ADAM said:
fasada ili zgrada?  :mrgreen:

Sve su to montažne fasade, prava žbukana fasada, nije nijedna pala-
Ovo su panel sendviči i nepropisno postavljeni stiropori
To se u potpuno slažem  (y)
 
ADAM said:
dakle cca 460-470 E po kvadratu, isto kao i klasična gradnja, samo što je brže gotovo
Pa koliko sam ja shvatio da,cijena je tu negdje ali puno brže gotovo i useljivo i bolja izolacija
 
Ne znam, meni su ove vaše cifre nenormalne.
I nebudi lijen, malo proguglao i eto prve firme odmah
http://www.greiner-gradnja.hr/gradnja-kuce/cijena-gradnje-kuce

dakle, ključ u ruke, max cijena 5000 kn/m2

I to su neki normalni okviri
 
ADAM said:
Ne znam, meni su ove vaše cifre nenormalne.
I nebudi lijen, malo proguglao i eto prve firme odmah
http://www.greiner-gradnja.hr/gradnja-kuce/cijena-gradnje-kuce

dakle, ključ u ruke, max cijena 5000 kn/m2

I to su neki normalni okviri

Ne govorim samo o svom iskustvu vec i od ljudi koi su prosli cili postupak gradnje kuca. Svaki mestar te navuce s pricom: ma sta to ima kostat, malo betona, armature i toe to. Kasnie ti ispostave skoro duplo veci racun :misli:
Radia sam za montaznu kucu temelje tj. trazia ponudu za iste. Prva firma-16.000,00 eura bez materiala. Druga ponuda-14.000,00 eura isto samo ruke. Zadnja ponuda za isti proekt odnosno isti utrzak materiala i certifikat uz racun s PDV-om - 1.300,00 eura. Pa koe tu lud?! Ekipa zna da na pocetku radova imas para pa te gleda oderat dok si zelen. Za ogradne zidove su mi dali ponudu (isto samo ruke) od 950,00 eura. Na kraju je taj iznos dosa na 1.650,00 uz nabijanje racuna u betonari jer su nekoliko puta narucivali pumpu za koju su u startu rekli da im nece 3bati...imam nazalost jos ovakvih primiera. S izvodacem montazne kuce sam dogovoria fixnu cienu i banka ih je isplatila. Vise su me susidi zaebavali sta gradim "nestabilnu" kucu nego mestri. I da o5 gradim kucu odlucia bi se na isto. 3 godine smo vec u kuci za kou imam garanciu. Nemam straha da cu se morati vatat s mestrom koi ce mi obiasnjavati da on nie kriv vec onaj mestar koi je radia prie njega. Ovdi jedna firma odgovara za sve.