Montažne kuće (Domprojekt, Domusplus, Ytong...) - iskustva, gradnja

ADAM said:
Ne znam, meni su ove vaše cifre nenormalne.
I nebudi lijen, malo proguglao i eto prve firme odmah
http://www.greiner-gradnja.hr/gradnja-kuce/cijena-gradnje-kuce

dakle, ključ u ruke, max cijena 5000 kn/m2

I to su neki normalni okviri

nisi čito mala slova... to su cijene bez PDV-a, dakle sa pdv-om množiš te cifre dakle tih 5000kn/m2 postane skorro 7000kn/m2  :mrgreen:
 
Ako dizes kredu u banki onda nemoze bez pdva
 
Da danas idem graditi samo montažno bi došlo u obzir.
Kad se sjetim majstora i meštara što su mi prošli kroz kuću u gradnji odmah dobijem osip.
 
M12 said:
nisi čito mala slova... to su cijene bez PDV-a, dakle sa pdv-om množiš te cifre dakle tih 5000kn/m2 postane skorro 7000kn/m2  :mrgreen:
I informativnog karaktera,može to nakraju biti i više  :mrgreen:
 
kod montaznih objekata obratiti paznju na:

-Hidroizolaciju
-Prozore/vrata montirati na licu mjesta a ne u proizvodnji
-Spojeve medjuspratne konstrukcije

itd....

www.egoles.si

:mrgreen: :mrgreen:

 
pa3q said:
Ne govorim samo o svom iskustvu vec i od ljudi koi su prosli cili postupak gradnje kuca. Svaki mestar te navuce s pricom: ma sta to ima kostat, malo betona, armature i toe to. Kasnie ti ispostave skoro duplo veci racun :misli:
Radia sam za montaznu kucu temelje tj. trazia ponudu za iste. Prva firma-16.000,00 eura bez materiala. Druga ponuda-14.000,00 eura isto samo ruke. Zadnja ponuda za isti proekt odnosno isti utrzak materiala i certifikat uz racun s PDV-om - 1.300,00 eura. Pa koe tu lud?! Ekipa zna da na pocetku radova imas para pa te gleda oderat dok si zelen. Za ogradne zidove su mi dali ponudu (isto samo ruke) od 950,00 eura. Na kraju je taj iznos dosa na 1.650,00 uz nabijanje racuna u betonari jer su nekoliko puta narucivali pumpu za koju su u startu rekli da im nece 3bati...imam nazalost jos ovakvih primiera. S izvodacem montazne kuce sam dogovoria fixnu cienu i banka ih je isplatila. Vise su me susidi zaebavali sta gradim "nestabilnu" kucu nego mestri. I da o5 gradim kucu odlucia bi se na isto. 3 godine smo vec u kuci za kou imam garanciu. Nemam straha da cu se morati vatat s mestrom koi ce mi obiasnjavati da on nie kriv vec onaj mestar koi je radia prie njega. Ovdi jedna firma odgovara za sve.

Ista stvar i sa "klasičnom gradnjom" ako se odlučiš za sistem "ključ u ruke". Sve ovisi kako naletiš.

A ovo sa ponudama, to je živi show. Ok ako se netko razlikuje u nekih 20-25%, jer imaš neke normative i toga se držiš, ali ovo tvoje , uh
 
M12 said:
nisi čito mala slova... to su cijene bez PDV-a, dakle sa pdv-om množiš te cifre dakle tih 5000kn/m2 postane skorro 7000kn/m2  :mrgreen:

jesam, a tebi matika i nejde baš? :)
 
s2r said:
Dje je mail od tog "tipa" da mu se troskovnik posalje?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Ja tek idem s frendom nac se s njim, kad saznam sve iduci tjedan javim ti i mail.
 
ADAM said:
jesam, a tebi matika i nejde baš? :)

ko ni tebi pravopis  :jesus: no šalu na stranu cifre su ugrubo...  (y)
 
Vedran_ZG said:
Prvo, ne mislim da je lako niti sam to igdje napisao. Pitao sam ISKUSTVA. Prvenstveno me zanima jer se navodi nešto niži ulog nego u zidanu kuću, a i brži rok izrade. Kategorizacija je itekako moguća i nema veze s materijalom izgrađene kuće u ovom konkretnom slučaju nego u drugim parametrima. Znam konkretne dvije montažne kuće koje se iznajmljuju u Istri, s 4 zvjezdice. Nažalost ne znam vlasnike da dobijem vise informacija, al znam da se rentaju jako dobro i već su sad pune za cijelu narednu sezonu i to 4 puna mjeseca.. Nisam glup pa da mislim da se s malim ulogom može napravit nešto opako i super profitabilno. Isključivo skupljam informacije, jedno je što ćeš čut od izvođača radova, drugo od ljudi koji su to platili i doživjeli na svojoj koži. Prodat priču znaju svi koji se bave prodajom, mene zanima "surova" realnost. Za sad sam skupio poprilično informacija, al još nisam čuo nikog tko je to stvarno i gradio za sebe. Srećom, ima ih tu par koliko vidim. Možda i tvoja cifra bude na kraju točna i tu negdje, to ne znam, zato i pitam.

neman pojma koliko si razumio ono šta sam pasivno naglašava kroz postove,
u tu priču se ne uzlazi sa lovom na knap i ne traže se jeftinije gradnje a puca se na 4 zvizde jer tada ostavljaš prostora da neko misli da se želiš dokopati love na brzinu uz manja ulaganja,to ne ide tako  (y)
pošto imaš zemljište kladim se ispod one cifre nećeš proći i to da san zaokružio na manju  (y)
pošto spominješ zaleđe do 30 km od mora onda ti je vrlo pametno razmisliti i o drugom sadržaju koje bi ti kuća tribala imati a koju će gost znati cijeniti  (y)
 
DA-IM said:
neman pojma koliko si razumio ono šta sam pasivno naglašava kroz postove,
u tu priču se ne uzlazi sa lovom na knap i ne traže se jeftinije gradnje a puca se na 4 zvizde jer tada ostavljaš prostora da neko misli da se želiš dokopati love na brzinu uz manja ulaganja,to ne ide tako  (y)
pošto imaš zemljište kladim se ispod one cifre nećeš proći i to da san zaokružio na manju  (y)
pošto spominješ zaleđe do 30 km od mora onda ti je vrlo pametno razmisliti i o drugom sadržaju koje bi ti kuća tribala imati a koju će gost znati cijeniti  (y)

Vidis, ja nisam ima zemljiste nego sam mora prvo riesiti tu stavku. Nakon toga dozvole, kredit, okucnicu, bazen...i sve je moglo bit 4 zviezdice da sam ubacia jos jedan sanitarni cvor (i 3 mie previse) jer ga traze za svaku sobu. Priko lita rentam i samo za ta 4 miseca zaradim lipe pare. Da ne trosimo na putovanja, vozila i ostale gluposti kredite-koih je BTW 3, rata oko 1000 eura- sve bi bilo rieseno za 6-7 godina. Tu racunam i zemljiste. I jos da ne radim s agenciama koi deru ka lihvari...
Zaboravia sam naglasit jedan jako bitan detalj za montaznu gradnju. Moj zid je debljine 16cm. I nosi A energetski razred. Na kucu moe povrsine od 172 m2 toe preko 20m2 stambene  povrsine u odnosu na zidane obiekte. Garaza gratis 8)
 
DA-IM said:
neman pojma koliko si razumio ono šta sam pasivno naglašava kroz postove,
u tu priču se ne uzlazi sa lovom na knap i ne traže se jeftinije gradnje a puca se na 4 zvizde jer tada ostavljaš prostora da neko misli da se želiš dokopati love na brzinu uz manja ulaganja,to ne ide tako  (y)
pošto imaš zemljište kladim se ispod one cifre nećeš proći i to da san zaokružio na manju  (y)
pošto spominješ zaleđe do 30 km od mora onda ti je vrlo pametno razmisliti i o drugom sadržaju koje bi ti kuća tribala imati a koju će gost znati cijeniti  (y)
Sadržaje imam, NP Krka je 3-4 km udaljenosti, a sezona tamo je svake godine sve jača. Ima tu još toga, al jedan primjer ti je to, a sadržaja u sklopu kuće bi bilo. Odi na stranicu myistria.com di ti je većina kuća poprilično udaljena od mora i rade vrhunski. A ima primjera koji su jeftiniji od toga što ti govoriš. Imam ljude koji se bave time, informacija dosta al i dalje skupljam, znam što i kako ulazi u kategorizaciju i kako nešto treba izgledat da bi bilo "na nivou". S lovom na knap neću ulazit u to sigurno, kad budem imao projekt na papiru znat ću jel mogu to il ne. Il ću radit kako treba, il neću radit, to je jasno.
 
Easy rider said:
Onako u grubo.....koja je računica za povrat investicije ? 10 godina ili više ?
Prosjek 7-8 g., naravno opet ovisi koliko se zaigraš s ulogom.
 
Vedran_ZG said:
Sadržaje imam, NP Krka je 3-4 km udaljenosti, a sezona tamo je svake godine sve jača. Ima tu još toga, al jedan primjer ti je to, a sadržaja u sklopu kuće bi bilo. Odi na stranicu myistria.com di ti je većina kuća poprilično udaljena od mora i rade vrhunski. A ima primjera koji su jeftiniji od toga što ti govoriš. Imam ljude koji se bave time, informacija dosta al i dalje skupljam, znam što i kako ulazi u kategorizaciju i kako nešto treba izgledat da bi bilo "na nivou". S lovom na knap neću ulazit u to sigurno, kad budem imao projekt na papiru znat ću jel mogu to il ne. Il ću radit kako treba, il neću radit, to je jasno.

sve stoji i samo budi oprezan sa cilom tom pričom,
ljudi ulete sa velikim očekivanjima i izgore ka šuferin,poslje je kasno  (y)

Easy rider said:
Onako u grubo.....koja je računica za povrat investicije ? 10 godina ili više ?

nema tu pravila,ako ćeš ići kupovati od zemljišta do zadnje vide u kuću onda tako nekako a opet ovisno na koju klijentelu ciljaš  (y)
inače neka se desi samo jedna pušiona od sezone uzrokovana bilo kakvim čimbenikom tada opstaju najmanje uzdrmani oni koji su već bili u plusu  (y)
 
jbte myistria.com da te jebla... rade sve ono što i sam možeš samo su ljudi prelijeni za istražit... dakle kurac od ovce a mažnjavaju pare enormne
 
s2r said:
Je je..
Ja ti platim duplo od navedenog po m2 gradnje da mi izgradis.
Mozda u donjim Klanjkovcima je tolika cijena. Meni u Dbk je x3.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Kod tebe u Dbk je i hamburger 100 kn a u zgb- 30 ali vi ste ipak elita.. i može se za te pare ako imaš svoju zemlju.