Montažne kuće

Author

Well-known member
Prednosti i mane? Podijelite što znate o kvaliteti, dugotrajnosti, cijeni itd.  Podijelite i linkove ako znate firme koje grade takve kuće, ja znam samo domprojekt.hr no ne znam osobno ni jednu kuću da mogu reći kakvi su, ali ponuda kuća na web stranici im je bogata i lijepa, mislim ono nema koju ne poželiš kad ih vidiš onako napravljene u autocadu i sl. programima.
 
malo si ostario... mislim da ovu nismo žvakali od pretprošle zime  :mrgreen:

 
DamirK said:
nedavno apsolvirana tema, potraži malo Merlina po birtiji

:twisted: :twisted:
 
Author said:
nema ili ne valja tražilica, sad ste već svakako sjebali temu  :LOL:

Damir je kriv, nisam ja  :mrgreen:

Marles ima ljepše od Domprojekta a sad već ima dosta manjih firmi koje to rade  :wink:
 
Author said:
Prednosti i mane? Podijelite što znate o kvaliteti, dugotrajnosti, cijeni itd.  Podijelite i linkove ako znate firme koje grade takve kuće, ja znam samo domprojekt.hr no ne znam osobno ni jednu kuću da mogu reći kakvi su, ali ponuda kuća na web stranici im je bogata i lijepa, mislim ono nema koju ne poželiš kad ih vidiš onako napravljene u autocadu i sl. programima.

Tema je bila u birtiji, zato je nema
Ono do čega sam ja došao,kvalitetu najbolju imaju slovenci, ali i daleko najskuplje cijene
mi smo u sredini po svemu, a bosanci i srbi su full jeftini al za kvalitetu nisam baš siguran(osim krivaje)
Moj savjet je da projektiraš svoju jer tipske nigdje nisu baš nešto..
neki linkovi:
www.juting.com
www.marles-hise.si
www.domprojekt.hr
www.domusplus.hr
http://krivaja.info
www.intal-milici.com
http://eko-san.net/


 
jedimaster said:
evo jedne "evergreen" montažne kuće...još dok sam bio klinac su je proizvodili pa sve do danas  (y)

:misli:
Čini mi se da sam vidio tvoju glavu u dnevnom boravku prvi prozor lijevo  :mrgreen:  :jesus:
 
punica i punac zadnjih 15 godina zive u Marlesici.

(y) (y)

Nemaju nikakvih zamjerki, dapače, izrazito su zadovoljni.

No, s obzirom da su iz Sinja, kad je kuća došla u dijelovima na kamionima, susjedi su se okupili kao da je cirkus u gradu. Bacali su komentare da to treba sajlama dobro usidrit' i vezat' jer će otpuhat bura ili jugo  :LOL:
 
bocojaki said:
Nije montažna ali je slično, kad sam ja gledao kuće ytong je imao zanimljive projekte koji su bili jeftiniji od montažnih kuća.
U to vrijeme kuća od 120 kvadrata je koštala 127 000 kn rohbau(jel se tako piše)?
http://www.gradnjakuce.com/index.php?option=com_content&view=article&id=64&Itemid=79
(y)
baš sam sad pročitao sve o tom ytongu i nije loše, standardni tip gradnje ali dosta povoljniji, jedino ne znam kakva je izolacija i dali ima problema sa vlagom kod ytong načina gradnje, ali kuće su dosta jeftine na toj stranici
 
Montažna kuća - niska potrosnja energije i dobra izolacija. Daleko najveći plus. (y)

Ostalo, isti q kao i kod normalne kuće.

 
Problem kod montažnih kuća je što ti prodaju paket takav kakav je.
Možeš birati oblik veličinu i raspored interijera, izolacija je uvijek ista.
To uopće nije loša gradnja niti je upitna kvaliteta izrade pa ni same izolacije a izbor je stvarno velik.
Kad sam ideš graditi kuću biraš ono što hoćeš a tu je problem jer moraš znati neke stvari ili moraš platiti nekoga ko će ti reći "neke stvari".
Kad sagradiš kuću moraš platiti projekt što iznosi za 100 kvadrata oko 35000 kn.
Znači: 1. Ako si sposoban i imaš vremena a i keša gradiš sam kuću i to je najisplativije.
          2. Ako Znaš šta hoćeš ali neznaš previše o detaljima ili nemaš vremena ili trebaš nešto kredita onda ytong ima dobra riješenja kvalitetnu gradnju i dosta opcija izmedju kojih možeš birati a ušteda je od opcije broj 1. da kuće dolaze s projektom.
        3. Ova opcija je montažna kuća, biraš samo raspored prostorija, izolacija je dobra, nerazmišljaš o sustavu grijanja ili nekim drugim kerefekama, postoje kreditne linije za gotovu kuću i zemljište.
Iza Sv.Nedelje prema Kerestincu je jedna ulica gdje je naselje s montažnim kućama nisam siguran jel Marles ili Dom Projekt ( pišem iz glave po sijećanju prije 7 godina kad sam gledao kuće )