Mostar

Bob Rock

Well-known member
Nisam nikad bio u Mostaru..Idemo sutra žena i ja provozat se do tamo..Zna li tko gdje je dobro parkirat motor tamo, da prošetamo po gradu i gdje je dobro za ručati kvalitetno? 🙂
 
ja sam bio lani, al malo kasnije u 9. misec...
ako se iz nekog razloga bojiš za motor, ostavi ga u Mepas mall imaju garažu i sve te lipe stvari. do starog mosta imaš oko 20-30 min lagane šetnje.
ja sam ga ostavio negdje na bulevaru kod crkve i samostana, bio neki parking. falit ne možeš, zvonik se iz Metkovića vidi :) tu je 5 min pješke do mosta.
jeo sam negdi doli oko starog mosta, uz rijeku odličan restoran, ma mislim da teško možeš fait bilo gdje sjest...jedino sad ako je sezona ka i u ST pa deru i uvaljuju svašta ko i ovi naši prdilepani pohlepni...
jednom sam bio i autom, pa ostavio na nekom parkingu bliže mostu, uvik sve ok. uglavnom, grad u koji se guštam vratit i lipo je učinit izlet.

kafu smo negdi po starom gradu blizu mosta mrkli i pivo u Marshalla, to se sjećam... zapadni dio je isto lipo uređen, ima se šta vidit. uglavnom, opušteno...

EDIT: i da cijene su umjerene svugdje
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Bob Rock
Bio prije par godina isto sa ženom i ostavio motor na ulazu u stari grad nekih 150 metara od starog mosta. Bili smo u 10 mjesec i bilo je gužve, turista ko u prići. Ručali smo u restoranu s druge strane Neretve gdje imaš lijp pogled na most. Ime me ne pitaj zaboravio sam ali hrana je bila ok i cijene korektne. Najbolje od svega je bila kava koja se poslužuje na tradicionalni način u maloj đezvi sa kockom šećera. Ugl meni doživljaj staog grada je kao da sam negdje u Istambulu. Ostatak Mostara je isto lijep ali puno moderniji. Kako smo bili u stisci sa vremenom nismo nešto puno razgledavali ali ima se što i vidjeti.
 
  • Like
Reactions: Bob Rock
Nisam nikad bio u Mostaru..Idemo sutra žena i ja provozat se do tamo..Zna li tko gdje je dobro parkirat motor tamo, da prošetamo po gradu i gdje je dobro za ručati kvalitetno? 🙂
Neznam kojim putem misliš ić i kuda se vračati?
Kao što ti Mario kaže, ravno na most. Inače u Mostaru osim mosta nemaš baš što za vidit, barem po mom mišljenju (bio barem 50-60 puta u Mostaru). Na mostu i oko njega je sad u sezoni krkljanac od dnevnih izleta, a i vruće je za poludit. Mostar i Knin vazda bili najtopliji.
Po meni najbolje, pravac odma na most, parkiraš 100 metara od mosta dole pored kafića. Prošetaš mostom i uličicama sat vremena, popiješ piće i gas iz Mostara. Imaš 20tak kilometara do Širokoga Brijega i tamo super restoran na rječici, restoran Vrelo Borak https://www.tripadvisor.com/Restaur...Herzegovina_Canton_Federation_of_Bosnia_.html
Ako ideš prema Međugorju na pola puta od Mostara imaš restoran Udovice. Tamo idemo na janjetinu.
Ako se opet spuštaš prema Pločama imaš jezero i slapove Kravica, ima jedno 40 km https://kravica.ba/
Ispod Ljubuškog imaš restoran "Most".
U svakom slučaju sve ove moje opcije isključuju dulji boravak u Mostaru.
 
Vrijedi posjetiti Tekiju Blagaj i Vrelo Bune kod Mostara. Tu je i tvrđava Počitelj kod Čapljine.

Ne znam kojim putem ćeš ići, ali osobno bih izbjegao Ljubuški-Međugorje-Mostar jer je cesta dosta grbava i asfalt je loš. Od Makarske do Vrgorca je komplet novi asfalt izuzev jednog kilometra prije ulaza u Vrgorac, tako da je meni ta ruta favorit, a i nema toliko čekanja na granicama kao kod Metkovića.

Kod Koćuše isto ima par restorana uz slapove gdje je ok spiza i cijena. Slapovi Kravice su isto super.
 
  • Like
Reactions: SpoRRi and Bob Rock
Parkiraj što bliže starom mostu, daš čovjeku 3 marke i pazi ti na motor. Imas 100m pješke do mosta
I dobijes onaj neki mali papiric...rucno ispisan.
Ka ono,sad ti je motor siguran.

Ja sam ga isto tu bia parkira,nije bilo problema.
 
Parkiraj što bliže starom mostu, daš čovjeku 3 marke i pazi ti na motor. Imas 100m pješke do mosta
Pa to..Nisam znao da se može skroz u centar parkirat...Primaju kune i eure po gradu?
 
Last edited:
Kako ekipa kaze najbolje blizu mosta, Vidit mores jos nasu crkvu veliki kampanel dodes motoron ravno kod nje. 06.08 sam bija prolazija kroz mostar nisam nit pokusa ic put centra, guzvara teska temperatura +42 bila ajmee
 
jedini lad na pumpi i osvjezenje. :LOL:
 

Attachments

  • 300641735_401814232081221_2677518551147188108_n.jpg
    300641735_401814232081221_2677518551147188108_n.jpg
    230.7 KB · Views: 0
Bija sam u Nedilju gori.
Irma je bila zatvorena pa smo stali u ROTA-e. Čevapi i somun odlični, jedini minus je šta imaju samo nenormalno pivo (0%).
Na istočnoj strani ne primaju svi kune pa pitaj prije. Skaču sa mosta, ali kad skupe nešto love.

P.S. Sad vidija da kasnim za cili dan.
 
Bolje Biokovo...
 
Bili, prošetali po Mostaru..Meni je doživljaj...Krasan grad...Nisam još bio po tim gradovima s orijentalnim štihom..Moram posjetiti Sarajevo...
Parking 10 eura dan u jednom dvoru 100tinjak metara od starog mosta..Može se ostaviti oprema bez straha..Momci čuvaju...
Gledali smo ekipu kako skaču s mosta🙂..
Za ručak preporuka Urban grill gourment..
Hadžijski čevap, dolma i naravno baklava i kava...
Bila mi je namjera još smazat par pita ispod saća, ali me drugarica nije mogla pratit😀..
Drugi put👍..
U svakom slučaju dobar izlet...
 

Attachments

  • 20220824_134332_copy_2000x900.jpg
    20220824_134332_copy_2000x900.jpg
    701.8 KB · Views: 0
  • 20220824_135139_copy_2000x1500.jpg
    20220824_135139_copy_2000x1500.jpg
    609.7 KB · Views: 0
  • 20220824_141344_copy_2000x1500.jpg
    20220824_141344_copy_2000x1500.jpg
    911.9 KB · Views: 0