moto krimi prića

stingray

Guest
čuo je zvuk vlastitih koraka,zora se iscrtavala na obzorju,bio je to trenutak povratka u buducnost,znao je samo da zveckavi
kljuc u njegovoj ruci donosi sa sobom ono sto bas on zeli.sjeo je na motor i lagan smjesak odao je srecu na
njegovom umorom iscrpljenom licu.malo zesci zvuk motora dolazio je odostraga i znao je da treba pricekat dok ne odvali
gas,na kraju krajeva on i masina bili su jedno,pazili su jedno na drugo.volio je ic naprjed jel ga nigdje nista nije cekalo.
sam za sebe bio je silueta u daljini.lagano je odvrnio gas i nestao u vlastitim mislima,nije znao dal je san il java jel
pirenje vjetra samo je pojacavalo osjecaj prolaska kroz vrjeme.rupa na cesti podsjetila ga je da ne spava.cesta je vijugala
kroz šumski krajolik a on i motor zajedno su prilazili malom mjestascu ,mjestascu u kojem tek treba zapocet nov zivot.
odlucio je stat na ovoj cesti ovog dana ovog trenutka.lagano je dozirao kocnice,vjetar je oslabio a on i motor su stali.
zveckaj bocnog nogara,i skripa kamencica pod cizmom,i spretno sisao je sa motora.izvadio je maramicu,glasno useknio nos
i izvadio kutiju cigareta.auti su prolazili i on je uzivao u tome sto nema misli,bio je to zen trenutak.odjednom zvuk
tegljaca pri punoj brzini i prizor kakoispred sebe raznosi sivi nov bmw vrati ga u stvarnost,tegljac je punim gasom
nastavio put zamalo izletjevsi u zavoju,a krs od bmwa sletio je nedaleko od njega.potrcao je do smrskanog vozila  i imao je
sta za vidit.neozljedjena prekrasna djevojka pomalo u soku lagano je plakala,pomogao joj je da nekako izadje a nekoliko
trenutaka poslje zacuo se glasan kamionski diesel kako ludjacki nailazi prema njima,bio je to isti kamion koji je i skrsio
bmw.na trenutak je pomislio,samo se vraca pomoc,al ne kamion je ubrzavao a iz auspuha je izlazio gust crn vruc dim.shvativsi
da kamion ide na njih cvrsto je uhvatio djevojku i bacio je u stranu.kamion je zestoko tresnio o olupinu bmw naglo se nagnio
,kratko se vratio na sve kotace  a potom je probio zastitnu ogradu i survao se nizbrdo.djevojka je plakala al bila je dobro,
zagrlio ju je,tresla se,ponovno je osjetio ono nesto iako je mislio da vise nece.rekla je da se zove franciska,manekenka je
u italiji i kao nezna sto je bilo ovo.nakon sto je vidio da od telekomunikacija nebude nista dao joj je svoju kacigu posjeo
na motor i odlucio da odu do mjestasca prijavit dogadjaj.motor je glasno zazujao i on i franciska krenuli su u vjetar.
gradic je bio stvarno mal,glavna ulica, uocljiva skola,par neonskih reklama i nesto zgrada,uocio ješerifov auto i on i
djevojka sisli su s motora i prisli automobilu.djevojka  je prijavila dogadjaj al kako je dokumente izgubila u sudaru šerif
je zatrazio da odu s njim do ureda.on je i pomalo uzivao sto ce dobit na vremenu da se upozna sa stvarno zgodnom curkom,
na kraju krajeva bio je pomalo njen heroj.nakon obavljene formalnosti i dogovora sa slep sluzbom odlucio je pozvat je kod sebe
u stan u kojem jos nije bio ni on.zgrada je bila staro kockaasto zdanje sa par divljih macaka ispred,staro stubiste vodilo je
u prizeman stan.kljuc je dobio postom od agencije i kad je nakon negodovanje brave otvorio vrata shvatio je da je stan jos
gori od onog u kojem je zivotario ranije.franciska se tiho nasmjesila a on ju je nesigurnim glasom pozvao da udje.
ona se vracala iz posla u italiji bila je samac ko i on i zeljela je stvari slicne kao i on.zaletio se do svog motornog
ljubimca u kojem je u koferu bila pol litarna staklenka johnie walkera.noc je pala i oni su popili i umorno zaspali.
jos u snu osjetio je kako se stisla uz njega,vodili su ljubav,bili su sretni. novi dan se rodio ustao je prije nje,izasao
je udahnio malo svjezeg zraka i okom proletio na najdrazu mu masinu.spretno se popeo i par sekundi iza tog iz auspuha se cuo
veseo zvuk agregata.vozio je brze nego inace okom pretrazivajuci ulice trazeci ducan.nakon sto se opskrbio potrebitim stvarima
vratio se do stana.otvorio je bocnu nogicu na bikeu a kutkom oka ucinilo mu se da je prosao kombi kojeg je vec vidio.
jos je spavala,probudio ju je kavom i doruckom a potom su odlucili poc do slep sluzbe.docekao ih je debeo radnik koji je
masnim prstima tamanio ranojutarnje kobase.buduci da je pocelo pomalo kisit odlucila je na slep kamionu sjest da se odvezu
po ostatke auta.kamion je krenio a on iza njih.prizor je bio stravican,tegljac je jos uvjek bio razbijen na dnu klanjca,
potom je zacuo zvuk kombia a debeli radnik izvukao je pistolj i uperio ga prema njima sa osmjehom na licu,crn kombi stao je
i iz njega pojavili su se cetvorica zivcanih tipova,polegli su ih na tlo i zadnje sto je vidio prije nego je osjetio snazan
udarac u glavu vidio je kako su francisku unjeli u kombi.dosao je k sebi s nateklinom na glavi  slep kamion bio je tu,njegov
motor bio je tu,shvatio je sto se desilo oteli su mu francisku.pohitao je do motora upalio ga i zestoko krenio,sljunak je frcao
od proklizavanja kotaca,kad se dohvatio asfalta jos je jace odvrnio gas,motor se bacao na sve strane od ubrzavanja.prilazio je
gradicu a krv mu je prokljucala,bio je ljut.pred uredom slep sluzbe zakoci uz skripanje guma sidje dolje te nogom razvali vrata
na ulazu,imao je sta za vidit,debelog vozaca nema a radnik svezan na podu,nakon sto ga je oslobodio vratio se na motor i pravac
na mjesto nesrece,morao je nac bar neke dokumente iz auta franciske,znao joj je samo ime a kad je razgovarala sa serifom nije
bio s njom.izgubio je vec sat ili dva otkad su je oteli dokumenti su ga uputili na samo ono osnovno,odlucio je spustit se do
olupine kamiona,vozaca su vec odnjeli pa je imao pristup, pronasao je logo s kamiona ,unicom je pisalo znao je da je ta firma
iz susjednog grada.nervozno je preticao aute a potom je stigao u blizinu unicoma.stao je nekoliko stotina metara ranije a potom
se kriomice usuljao u firmu,jedan kombi bio je otvoren a franciska je neponicno lezala na sjedistu,cuo je razgovor trojice
bili su to onaj debeli i dvojica iz kombija.vratio se do motora i u svaku ruku uzeo je lanac od motorne pile,u glavi je znao
da su nahebali,sjeo je na motor i uletio im posred dvorista firme,nisu se snasli,dvojica iz kombija lose su prosla zahvatio ih
je lancem ,izgubio je ravnotezu pao je a motor je uz iskrenje otklizao dalje.shvatio je da debeli pokusava upalit kombi
preletio je par metara,skinio kacigu i kacigom probio staklo i izvukao debelog mafijasa.zahvatio ga je par puta koljenom u jaja
pa malo u glavu dok nije pao u nesvjest,protrcao je iza kombija pogledat francisku,imala je puls,bila je omamljena,cuo je zvuk
sirene bio je to serif i njegov pomocnik.uhitili su trojicu kriminalaca a djevojka je dosla k sebi i objasnila je situaciju
uglavnom nisu nju trebali otet,vozila je krivi auto krivih rega,da ju nije spasio svejedno bi ju prodali u bjelo roblje,
udarili su ju po glavi,pala je u nesvjest,u toku razgovora pojavio se jos jedan crn kombi,uletio je amaterski a iza njega
pojavilo se jos jedno
serifsko vozilo koje je doslo po uhicene.stisli su ih otpozadi,potvrdili su da su to jos dvojica otmicara,smjestili ih u
maricu i uz rotirke otisli.serif mu je pomogao dignut motor,pitao ih dal sta trebaju a shvativsi da imaju samo jednu
kacigu i da je ona dovoljno dobro da ju vozi na motoru izvukao je nekakvu kacigu dao im je i uz palac gore otpicio je svojim
poslom.zagrlila ga je,sjeli su na motor i nestali u daljini,jos i danas zive zajedno i zajedno se voze na motoru
,

,,,,svaka slicnost s bilo cim je izmisljena,,, 
 
skoro RIP :shock:
 
kak ste me popljuvali,
smisao ovog je mala zafrkancija,sve je tak napisano u tom stilu.
iz knjizevnosti sam u skoli imao jedva dovoljan(2) ,hebiga nisam derpe pa da pisem slatkorjeciv text,
za napisat ovu pricu trebalo mi 3 veceri tak da mislim da vise ni nebudem pisal(pisanje zahebana stvar)
nadam se da sam  bar nekog oraspolozio  svojim glupostima
 
A mi smo baš mislili da ćeš s tom pričom na Goranovo proljeće!
:mrgreen:
 
Hrvoje said:
A mi smo baš mislili da ćeš s tom pričom na Goranovo proljeće!
:mrgreen:

Tamo sam svojedobno odnosio nagrade!  :mrgreen:

Nego, ovaj podforum nisam otvorio mjesecima, danas vidim ovaj naslov i rekoh da vidim o čemu se radi. Jebote, koji gubitak vremena.  :mrgreen: :mrgreen:

Ak je ovo fakat pisano tri dana, onda u kurac. Vrati se u osnovnjak. :jesus:
 
hebiga ,volio bi vidit vas kakvi ste knjizevnici ,mislim da bi isto bilo ekipe za osnovnjak.
gubitak vremena-ko se osjeca da je izgubio vrjeme kad je citao ovo ima pivu od mene za ublazavanje posljedica  gubitka vremena,neznam kaj drugo da velim
 
Meni nije lose. Samo mali naputak:mozda bi bilo napetije da nam ne objasnjavas svaku sitnicu,nek da nam siva masa sama vijuga putevima koje si trasiral. Vise naputke, tu i tamo, tak da mi sami uoblicavamo vecinu digadjanja.  (y)
 
33 said:
Meni nije lose. Samo mali naputak:mozda bi bilo napetije da nam ne objasnjavas svaku sitnicu,nek da nam siva masa sama vijuga putevima koje si trasiral. Vise naputke, tu i tamo, tak da mi sami uoblicavamo vecinu digadjanja.  (y)

Novi Stephen King je rođen , znao sam da će to biti Hrvat  :mrgreen:
 
mate said:
Tamo sam svojedobno odnosio nagrade!   :mrgreen:

Nego, ovaj podforum nisam otvorio mjesecima, danas vidim ovaj naslov i rekoh da vidim o čemu se radi. Jebote, koji gubitak vremena.  :mrgreen: :mrgreen:

Ak je ovo fakat pisano tri dana, onda u kurac. Vrati se u osnovnjak. :jesus:

I ja,ali poezijom.Čak tri godine zaredom moja poezija je bila u spomenici!  :LOL:
 
jedimaster said:
Novi Stephen King je rođen , znao sam da će to biti Hrvat  :mrgreen:

King je kod Zrilke a da li je Stjepan,neznam    :mrgreen:
 
stingray said:
hebiga ,volio bi vidit vas kakvi ste knjizevnici ,mislim da bi isto bilo ekipe za osnovnjak.
gubitak vremena-ko se osjeca da je izgubio vrjeme kad je citao ovo ima pivu od mene za ublazavanje posljedica  gubitka vremena,neznam kaj drugo da velim


a ti se isto das isprovocirat ...svaka cast  (y) ovo bi moglo posluzit nekome ko ideja za snimit nes takvog ....
 
Oblacak said:
a ti se isto das isprovocirat ...svaka cast  (y) ovo bi moglo posluzit nekome ko ideja za snimit nes takvog ....
goran tribuson mi je omiljen pisac(domaći krimići),valjda po uzoru na njega sam dobio ideju, želio sam da ima neku radnju+malo romantike usput,početak i kraj onak školski da je bar čitljivo he he,poseban naglasak stavio sam na motor........  :misli: