Moto makete

CatchME

New member
Jel neko ima iskustva sa moto maketama, ludilo mi izgleda i mislim se početi baviti sa autima za početak 1:10

ali ima i motora pa me čisto zanima jel ima tu neko tko zna više toga o motorima?

http://www.schweighofer-online.com/web/productdetails.php?artikelnummer=60331&prodID=603
 
imam ja doma jednu maketu cbr-a
ali full malu
duga oko 15 cm
:wink:
 
Sporier5 said:
Hebate pa on dođe bez oklopa 339 Eura, pa to je preskupo i kaj još, ako ga razbiješ  :wink:
a zasto bi ga razbio :misli:
 
Stinky said:
za 350 EUR se to moglo i realnije napraviti :shock:
ma brat za 10 eura nabavio puno bolju maketu
samo malo manju
:wink:
 
Pa odete u magicland u frankopanskoj i naći čete par dosta realnih modela motora..

Ali ne očekujte nešto previše i sigurno ne dođu 350 eura, već oko 100-injak kuna.
 
Sporier5 said:
Pa odete u magicland u frankopanskoj i naći čete par dosta realnih modela motora..

Ali ne očekujte nešto previše i sigurno ne dođu 350 eura, već oko 100-injak kuna.
to i govorin
:wink:
 
Govorite o različitim stvarima.

CatchMe govori o modelima na daljinsko upravljanje iako je napisao makete.
Zato i košta 350 eurića.

Makete su daleko jeftinije (i manje zabavne)  :wink:
 
Stinky said:
za 350 EUR se to moglo i realnije napraviti :shock:

Teško jer je to (kao što sam gore napisao) model na daljinsko upravljanje sa motorom na metanol.

2 CatchMe: ostavi se toga, košta previše (ne samo 350 e).
               
              Vjeruj mi - isprobano  :wink:
 
Super Jura said:
2 CatchMe: ostavi se toga, košta previše (ne samo 350 e).
              

Potpisujem! Tako se ja  napalio na helikopter koji košta "sto-dvjesto Eur". Sad imam helić, full stunirani (LiPo, 2 X Gyro, karbon, dodatni mosfet driveri, dodatni kontroler...)  dodana oprema vrijednosti preko 1000 Eur koji skuplja prašinu  :mrgreen:

Ps. Oće ko kupit   :misli:
 
Bila je već tema o maketama,tražilica radi čuda
p.s. mislim da se zove "minijaturni modeli motocikala"
 
MA-Zvone said:
Bila je već tema o maketama,tražilica radi čuda
p.s. mislim da se zove "minijaturni modeli motocikala"
Maketa se slaže,izrađuje,a ovo se samo kupi minijatura  :wink:
nije isto!
 
Billy the Kid said:
Maketa se slaže,izrađuje,a ovo se samo kupi minijatura  :wink:
nije isto!

A model na daljinsko složiš, voziš i - zabiješ  :misli:

I onda tražiš dijelove (u inozemstvu, naravno)  :mrgreen:
 
CatchME said:
Jel neko ima iskustva sa moto maketama, ludilo mi izgleda i mislim se početi baviti sa autima za početak 1:10

ali ima i motora pa me čisto zanima jel ima tu neko tko zna više toga o motorima?

http://www.schweighofer-online.com/web/productdetails.php?artikelnummer=60331&prodID=603

To je model.

Amen...
 
mene pale autići i jučer sam bio konačno i u dućanu, nagovorio sam dva frenda još a i treći bude u igri, pile bi stigle za 3 tjedna i radi se o autima, benzinci 1:5 klasa za utrke, lova je oko 10 000kn u startu, hobi je živa ludnica, kasnije ima nadogradnje do ko zna koliko para, daljinci i stanice servo na autima su sa EPS i ABS-om, nebi čovjek vjerovao da se te mašinice zavrte i na 40 000 okretaja a brzine u ovoj klasi idu i na 170km/h, naravno na našim stazama ko vozi 90-100km/h taj je več maher!
 
CatchME said:
mene pale autići i jučer sam bio konačno i u dućanu, nagovorio sam dva frenda još a i treći bude u igri, pile bi stigle za 3 tjedna i radi se o autima, benzinci 1:5 klasa za utrke, lova je oko 10 000kn u startu, hobi je živa ludnica, kasnije ima nadogradnje do ko zna koliko para, daljinci i stanice servo na autima su sa EPS i ABS-om, nebi čovjek vjerovao da se te mašinice zavrte i na 40 000 okretaja a brzine u ovoj klasi idu i na 170km/h, naravno na našim stazama ko vozi 90-100km/h taj je več maher!

Isprobano 1/5 i 1/10 elektro.

I ispravak netočnog navoda  :mrgreen:

1/5 ima dvotaktni motor od 23 ili 26 ccm koji se zavrti do 20 000 okretaja. 1/10 i 1/8 imaju motore na metanol koji se zavrte do 40 000 okretaja. 170 je pretjerano, iako su zaista brzi.
Možeš ulupati beskonačno para i može te maznuti neko sa standardnim autom  :misli:

U kojem dućanu si bio?

Moj bivši:

 
je tak je, znam sve.....tj mislim da znam dovoljno da se počnem s time malo baviti, guba hobi  (y)

kod nas sam bio kod Matošića ali čini mi se da tim na tom malom autu zaradi kao i Baotić kad proda megana, tako da još uvijek surfam i tražim, našao sam jedan rabljeni koji idem sutra pogledati ali inaće vjerojatno budem u austriju po
ovako nešto

http://www.schweighofer-online.com/web/productdetails.php?artikelnummer=59704&prodID=606