Moto-Retro: inventura na tavanu

protector

Well-known member
Potrefilo se da se u zadnjih mjesec dana nađem u dva navrata na tavanu roditeljske kuće. Gdje bolje prigode da se malo pronjuška po kutijama u koje je pospremljeno sve i svašta ... nekoliko kilograma starih Motorrada, poneki talijanski Motociclismo, starih stripova pola tone, prospekata, kuverti u kojima su ti prospekti stizali s raznih strana, naljepnica, ulaznica ... svega i svačega.
Ponio sam tek manji dio toga, pa lagano pregledavam. Vrijeme truljavo i kilavo, prava prigoda za kopanje po starim papirima.

A imade svega, nemilice ...

Cvajtakt tuning:

MF_DSC00814.jpg


MF_DSC00815.jpg


MF_DSC00816.jpg


...




 
Dobra tema.

Sent from my PAP3540DUO using Tapatalk 2

 
Još nekakav priručnik za cvajtakt tuning ...

Lipnik_DSC00848.jpg


Lipnik_DSC00849.jpg



Dopuštam mogućnost da je i to slovenskoga porijekla, ali nisam 100% siguran. Moram ga malo ispuhat od mišjeg dreka i detaljnije ispregledat.

Jel bi moglo imati kakve veze sa Lipnikom ... ako ga se netko još sjeća. Mislim da sam i sa Lipnikom nešto trgovao, al tko bi se svega sjećao ...






... ima još puno materijala prije nego se dohvatim Bimota i Eglija ...

8)



 
Mf reza za Jawu (y)
Po toj skripti smo turpijali tomose.
 
pravo blago :mrgreen:

znam neke kaj bi platili da se tog bookleta dočepaju :mrgreen:




Srki
 
Ah, Tomosi ... imao nekoliko komada ...

Tom_DSC00778.jpg


Tom_DSC00779.jpg


Tom_DSC00780.jpg



Imao sam i nekoliko ovakvih karakterističnih Tomosovih prospekata, no čini mi se da je preživio samo ovaj. Godinama se na njima ništa (valda) bitno nije mijenjalo ... mislim da je ovaj još živući primjerak iz 1979 ... sudeći prema žigu na kuverti. 


 
Onakav ispuh san ima na miziju. 84-85 tako nekako.
 
protector said:
Jel se netko sjeća ovoga ... bilo je "izduva" i prije Akrapoviča ...
...da sjeća 8) ,kupio sam za plaću od nošenja kašeta u skladištu Laška  onaj sa slike APN 2  i bučio cijelo ljeto po gradu...
i onda dođe pandur pred kafićem ,stane nogom na MF rezu ,polomi sve i kaže : a'jd sad svi razlaz i da vas više nisam čuo sa tim auspusima :LOL:
 
Naljepnice, nekada jako rijetka i jako tražena roba ... dijelilo se na kapaljku. Ove su negdje iz prve polovice 80-ih ... ostale tek moram pronaći gdje se skrivaju ...

Nalj_DSC00769.jpg


Nalj_DSC00772.jpg



Koliko vidim po svjetskim sajmovima, opet počinju biti škrti sa naljepnicama. Što je još gore, neki ih više uopće nemaju.

 
Ima li išta prije od pokretnina da zlovenci nisu uvozili. Motori kolko vidim bmw auti audiji isto . Inače bas je zanimljivo za vidit ove dokumente i brošure
 
Famoznog Cross 50 Junior trebao je zamijeniti Cross 50 Enduro. Od njega nikada ništa nije bilo, no nekakav "pravni nasljednik" mogao bi biti ATX, kasnije i CTX.

Tom_DSC00793.jpg


Tom_DSC00794.jpg


Tom_DSC00790.jpg


Tom_DSC00791.jpg


Tom_DSC00796.jpg


...