Moto vulkanizer

...a i radje ostavim peneze kod domaceg decka iz kustosije,nego kod raznih dođoša u nas dragi zagreb :mrgreen:
 
črnomerec said:
...a i radje ostavim peneze kod domaceg decka iz kustosije,nego kod raznih dođoša u nas dragi zagreb :mrgreen:

kaže masnolepinjaš iz Leskovca

daj kopiju vojne knjižice pokaži😂



Srki
 
Srki said:
kaže masnolepinjaš iz Leskovca

daj kopiju vojne knjižice pokaži😂



Srki
o pa di si pakistanac,jos tuces baustelu?e mon glupsone
 
mac.airbrush said:
od kad to se Sekol bavi  vulkanizacijom :misli:... bil sam nedugo kod njega pa nisam baš primjetil da ima aparaturu za to!!

Ima već pokoja godinica.
Nisi dobro gledao! Navrati opet, pitaj i vidi di je mašinerija :wink:
 
Pinta 001 JA said:
Ima već pokoja godinica.
Nisi dobro gledao! Navrati opet, pitaj i vidi di je mašinerija :wink:

(y) (y) :wink:
 
Sekol dela gume već jedno 10 godina ak ne i više

inače mi gume mjenjaju Dario i Mario al ak je njima gužva odem do Bračuna (pedantno i brzo) ili u Unikomerc (od više do manje pedantnog ovisno na koga naletiš, ali općenito u V. Gorici znaju posao)
 
toni-hfc said:
Pozdrav ekipa, pitanje. Gdje bih mogao namontirati gume na motor, Zaprešić, Zagreb, Samobor i sl, osim Daria jer njega sam zvao i kaze da se seli u Precko pa radi toga ne moze nista sljedecih mjesec dana? Hvala

Bračun
 
Bok ekipa! Ponovit cu pitanje jer Bracun trenutno nema covjeka ovaj i iduci tjedan a htio bih ih zamijeniti prije puta za vikend. Pitam za Zagreb
 
Dakle, bio danas na zadnjoj adresi (svratio sa djira da uglavim termin) gdje su mi vrtni patuljci (Dario i Mario) mijenjali gume proslu jesen jer su mi oni to radili zadnjih 10+ godina barem 2x godisnje i bili su perfektni (i kad su radili u Travnom, i na Slavonskoj u Bimbinom Motoboxu, i u Preckom, i na Jankomiru, ili koji je to vec bio kvart kad su prestali to radit). Nisu vise tamo, shvatio da se vise ne bave s time (jedan radi u BMWu, drugi u Ducatiu ako sam dobro shvatio). Na toj adresi se mogu i dalje mijenjat gume na motoru i cijena je 40 eura ukupno ako se donesu kotaci sto me malo zabezeknulo.

Pogledao ovu temu i kontaktirao Cohu i ak donesem kotace, montaza i balans su 20 eura po kotacu. Malo mi to puno (burazi to naplacivali 100tinjak kuna za oba kotaca)
Nazvao Bracuna kojeg je ovdje netko isto preporucio, 12 eura po kotacu ako se donesu skinuti s motora jer je majstor koji inace radi motore na bolovanju pa ne mozes doc s motorom sto meni nije ni bitno jer uvijek sam skidam i stavljam kotace. Moze se doci nenajavljeno bilo koji dan u radno vrijeme sa skinutim kotacima.

Al jebemu, Coha je na glasu kao odlican i cjenovno povoljan mehanicar, barem je nekad tako bilo: bio s frendom kod njega prije 10+ godina kad je frendu servisirao Versysa i odlicno je napravio za super cijenu, bitno nizu od ovlastenog servisa. Kak sad 40 eura za zamjenu guma i balans ako donesem skinute kotace? Kaze da je 25 eura po kotacu ako se dodje motorom sto mi je premala razlika.
 
Last edited:
Za tu lovu ako sam skinem kotače mogu ih odnijeti do bilo kojeg lokalnog auto vulkanizera da skine stare i montira nove gume a balans odradim doma u garaži na stari seljački način uz hladno pivo. Očito su se neki razbahatili i kako su malo omastili brk eurićima izgubili svaki pojam o vrijednosti rada. Ispada da ako namontiraš 4 gume u danu ne moraš više ništa ni raditi taj dan.
 
  • Like
Reactions: Dene
40 eura za 10 minuta posla
strašno kako su se svi probahatili

Ak dodje to toga da se svi probahate, jebes mi sve ako necu sam kupit montirku (manualnu) i balansirku, ventile i utege i sam si to radit ko amerikanci jer su tamo cijene sulude po servisima. Ionako gdje zivim trebam cca sat vremena u jednom smjeru vozit autom kotace od motora do vulkanizera jer iako nije daleko (10-15km), ali je ZG guzva prejebena za auto tokom radnog dana.
 
Za tu lovu ako sam skinem kotače mogu ih odnijeti do bilo kojeg lokalnog auto vulkanizera da skine stare i montira nove gume a balans odradim doma u garaži na stari seljački način uz hladno pivo. Očito su se neki razbahatili i kako su malo omastili brk eurićima izgubili svaki pojam o vrijednosti rada. Ispada da ako namontiraš 4 gume u danu ne moraš više ništa ni raditi taj dan.

Mene najvise muci to sto su mi felge u stanju ko nove, ni crtice na njima, da, bilo bi super da mi premontira gume bilo koji vulkanizer, a ja da ih balansiram jer staticna balasnirka se nadje povoljno.
 
ja brembo i oz felge ne balansiram nikad jer ako su ispravne su u nulu u 9/10 slučajeva, općenito stražnju na motoru nema potrebe balansirati, a u većini slučajeva ni prednju dok je sve u redu

dok vidim redove utega prek pol felge na novim motorima odma znam kakav je "majstor" bio u pitanju, a većina ih je takvih, ali zato i naplate pošteno

gume mi mijenjaju frendovi, ali isto razmišljam o kupnji komplet alata jer oni su uglavnom stalno u gužvi
 
  • Like
Reactions: Dene and 3alfa3
Mislim da cu do Bracuna, 12 eura sa novim ventilom i balansom mi djeluje OK po kotacu, objasnit kad dodjem da ocekujem felge u savrsenom stanju kao sto sam ih donio jer ipak se ne radi o celicnim felgama za auto
 
ja brembo i oz felge ne balansiram nikad jer ako su ispravne su u nulu u 9/10 slučajeva, općenito stražnju na motoru nema potrebe balansirati, a u većini slučajeva ni prednju dok je sve u redu

dok vidim redove utega prek pol felge na novim motorima odma znam kakav je "majstor" bio u pitanju, a većina ih je takvih, ali zato i naplate pošteno

gume mi mijenjaju frendovi, ali isto razmišljam o kupnji komplet alata jer oni su uglavnom stalno u gužvi

Meni se nikad ni na jednom motoru nije desilo da ne treba utega, ali isto tako nikad nije bilo potrebno vise od max 30 grama po kotacu (u zadnjih 200.000+km), ponekad 5g bilo dovoljno, najcesce 15-20g
 
  • Like
Reactions: MOONSHIELD
Moja preporuka za zamjenu moto guma u ZG je AutoSlavić, Jankomir-Susedsko polje.
Uz to je ovlašteni Yamaha servis i rade stvarno dobar posao.
 
Moja preporuka za zamjenu moto guma u ZG je AutoSlavić, Jankomir-Susedsko polje.
Uz to je ovlašteni Yamaha servis i rade stvarno dobar posao.

40 eura ako doneses skinute kotace, danas pricao s gazdom uzivo jer su tamo Dario i Mario proslu godinu radili kad je cijena bila 100kn za to isto i dosao tamo da se s njima dogovorim za termin, a docekao me hladan tush da oni to vise ne rade